Desperate

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve SaGiTTaRiuS tarafından 7 Haziran 2010 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen kişi sayısı 1 user .
  1. SaGiTTaRiuS

SaGiTTaRiuS Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    3
    Herkese merhaba;

öncelikle kendimi tanıtayım ;
    yaşım 24 , boyum 1.75 , kilom 86.
    9 sene futbol ve atletizm ile uğraştım. Üniversitenin 2. senesinde sporu bıraktım ve o zamandan bu yana 15 kilo aldım. Aldığım kiloların hepsi göbeğe gitti:( .

Uzun zamandır vücut geliştirme - cardio - haplar - besinler ile ilgili başlıkları ve makaleleri takip ediyorum. Burada gerçekten çok değerli hocalar var ve yazılar gerçekten çok faydalı. Hangi spor salonuna gitsem bana hep parası yolunacak müşteri gözüyle baktılar ama özellikle sigarayı bıraktığımdan bu yana ( 9 ay oldu ) sürekli yemek yediğimden dolayı sağlığım kötüye gidiyor ve kilo almam devam ediyor.

Şimdi değerli vakitlerini ve fikirlerini paylaşmanızı rica ediyorum çünkü keyfi olarak değil , bunu gerçekten sağlığım için yapmam gerekiyor. Hem vücut sağlığımı kaybediyorum hem de eskiden fit olan vücudumun aşırı kötü şekil değiştirmesi sebebiyle özgüven kaybı da yaşıyorum.

Amacım öncelikle göbeği eritmek ve vücudu biraz daha fit duruma sokmak , kas yapmak gibi bir amacım yok , zaten zamanla sporla beraber biraz kas yapacağımı düşünüyorum.

Sorularım şunlardır ;

1. göbek eritmek için ne yapmalıyım , eğer gerekliyse hangi hapı ve/veya hapları ne kadar ne nasıl kullanmalıyım?

2.Atletizm ve futbolla ilgilendiğim için bacak kaslarım oldukça gelişmiş durumda , yani vücudumun sadece üst bölgesiyle uğraşmak istiyorum. Alt tarafa bir şey yapmadan sadece üst bölümü ilgilendiren öneriler sunarsanız çok memnun olurum.

3.Diyetisyenlerle görüştüm ama çok pahalı fatura sundular önüme , maalesef onu da yapamadım. Besin konusunda da görüş belirtirseniz sevinirim.

4. Eğer gerçekten ilerleme kaydedersem o tempoyla birlikte kas yapmak da isterim. Sizce önce kilo alıp sonra mı kas yapılmalı yoksa zayıfladıktan sonra hap veya protein tozu gibi takviyelerle kilo alıp sonra mı kas yapılmalı?

5. Düzgün bir vücuda ulaşmak sizce takriben ne kadar zaman alır ?
    Ayrıca salona haftanın kaç günü gitmeliyim?
    Sabah ve akşamüstü koşu eklesem artı bir yararı olur mu?

6. Önerebileceğiniz supplement varsa nasıl ve ne kadar kullanmam gerektiğini de belirtir misiniz?

Şimdiden zaman ayırdığınız ve fikirlerinizi paylaştığınız için çok teşekkür ederim.

Sayfayı Paylaş