Dert Etmek

Konusu 'Dertleşme' forumundadır ve superhero tarafından 12 Ağustos 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. superhero

superhero Üye

Beğenileri:
    13
    Ödül Puanları:
    13
    Arkadaşlar ufak birşeyi bile dert ediyorum yapılan her zararı v.s kafama takıyorum en kücük şey bile içime oturuyor kötü oluyorum.:S Bu huyumdan nasıl vazgeçebilirim?

2. brhmcr

brhmcr Guest

Sıkıntıları ve dert ettiğin şeyleri içine atmayı bırak, bunları dile getir.Seni üzen konuları ilgilisi ile konuş, seni nasıl üzdüğünü anlat. Bir çok konuda dertleşmekten çekinme. Kendi düşüncelerini insanlara aksettir.

3. sadıksaid

sadıksaid Üye

Beğenileri:
    59
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Saltuk Said
    Yer:
    Bingöl
    Senin çevrende sana yakın yaşıyan insanlardan bu bulaşıyor...Olumsuz düşünürsen kalbin körerir...Daima güzel düşüneceksin... "

Neden dersen...Şu resimdeki yazıyı oku!

Bunla ilgili Bediüzzaman Said Nursi'nin güzel bir sözü vardır. "Güzel gören, güzel düşünür. Güzel düşünen, hayatından lezzet alır"

Bununla ilgili bir hikaye anlatayım:

Genç bir çift, yeni bir mahalledeki yeni evlerine taşınmışlar[​IMG] Sabah kahvaltı yaparlarken, komşu da camaşırları asıyormus[​IMG] Kadın kocasına ' Bak, çamaşırları yeterince temiz değil, çamaşır yıkamayı bilmiyor, belki de doğru sabunu kullanmıyor[​IMG]' demiş[​IMG] Kocasi ona bakmış, hiçbir sey söylememiş, kahvaltısına devam etmiş[​IMG]
    Kadın, komşusunun çamaşır astığını gördüğü her sabah aynı yorumu yapmaya devam etmiş[​IMG]
    Bir ay kadar sonra, bir sabah, komşusunun çamaşırlarının tertemiz oldugunu goren kadın çok şaşırmış 'Bak' demiş kocasına ' Çamaşır yıkamayı öğrendi sonunda, merak ediyorum, kim öğretti acaba ?'

Kocası: 'Ben bu sabah biraz erken kalkıp penceremizi sildim' diye cevap vermiş[​IMG]

İnşallah, yardımcı olabilmişimdir...

Son düzenleme: 12 Ağustos 2012
    superhero bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş