Deri Yırtıklarım (Resimli)

Konusu 'Sağlık & Sakatlanma' forumundadır ve Buğra Aydın tarafından 26 Temmuz 2016 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. Buğra Aydın

Buğra Aydın Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    8
    Selamlar beyler bende de malasef bu sorun var ve baya da fazla bir şekilde bir sürü hap ve krem kullandım faydasını görmedim hala bir hap kullanıyorum kremle birlikte fakat hiç bir işe yaramıyor gibi ve denize falan gittiğim de insanlar vücuduma bakacağına yırtıklara bakıp gelip yanıma soruyolar çünkü gerçekten iğrenç duruyor.Yok mu bunun kalıcı bir çaresi ? Bu arada resimlerde göründüğünden daha da kırmızı üstüne krem sürdüğüm için biraz beyaz gibi duruyor. IMG_0378.JPG IMG_0379.JPG

2. CiCiS

CiCiS Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    3
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Türkiye / Antalya
    Bunlar Geçmiyor Maalesef Estetik Operasyon Çözüm Olabilir :(

3. Buğra Aydın

Buğra Aydın Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    8
    Çok iğrenç duruyor ya bi çözümü olmalı :(

4. SoldiersOfGod

SoldiersOfGod Üye

Beğenileri:
    328
    Ödül Puanları:
    73
    Bu yırtılmalar çatlamalar derinin en üst tabakasında olmadığı için kremler vs. fayda etmiyor, bunlar geliştiğin için oluyorlar, bunun bilincindesindir umarım. Bundan sonraki dönemde esnetme hareketlerine önem ver, cildin, derinin esnemesi bir nebze de olsa bundan sonraki süre zarfı için deri çatlaklarını bir nebze de olsa önleyebilir. Bu görüntünün çaresi derken, kızarıklık zamanla geçiyor, ve yerini beyaz bir ize bırakıyor, ve fazla da belli olmuyor diyebilirim. Ha kızarıklık hemen geçmez orası ayrı.. Hepimiz de var sorun yapma :) Çok kafana takarsan eğer, ilerde lazer ile hepsinden birden kurtulursun. Başarılar :)

5. Buğra Aydın

Buğra Aydın Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    8
    Evet geliştiği için olduğunu biliyorum ve ben bunu gelişimin bir izi olarak görüyorum şahsen fakat dışardan kötü görünüyor , esnetme hareketleri derken nasıl yani ? Kızarıklıkların geçmesi 10 yılı bile bulabiliyormuş , lazer ile pek öyle bir şey görmedim ama var mı öyle bir şey ?

6. SoldiersOfGod

SoldiersOfGod Üye

Beğenileri:
    328
    Ödül Puanları:
    73
    10 yıl :D 6-8 ay arası gibi bir süre içerisinde geçiyor diye biliyorum, kim dedi 10 yıl diye, fena sallamışlar. Lazer tedavisi burada araştır buyur. http://www.hastaniye.com/lazerle-catlak-tedavisi-ve-fiyatlari.html .. Esnetme bildiğimiz esnetme hareketleri, yoksa hiç yapmadın mı bu zamana kadar? Stretching en çok aksatılan ancak oldukça önemli olan konulardan bir tanesi, hemen başlayın esnetme hareketlerine.. Buyrun link atayım okuyun, forumu da ayriyetten bol bol okuyun, çok şey kazanacaksınız.. https://www.bodyforumtr.com/threads/stretching-esnetme.2117/

7. Buğra Aydın

Buğra Aydın Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    8
    Spora başlamadan önce de yırtıklarım vardı ve en az 2 -3 yıl olmuştur o yırtık hala duruyor ve kırmızı .

8. SoldiersOfGod

SoldiersOfGod Üye

Beğenileri:
    328
    Ödül Puanları:
    73
    O kadarını bilemeyeceğim, ben hep esnetme hareketlerine önem verdiğim için aynı zaman da derim de esnekti, ve gelişimimi çok yavaş yani birden kilo alma veya verme durumu olmadığı için herhangi bir yırtık sorunum yok şu an, ha ilerde elbette olur diye tahmin ediyorum.. Forumda deri çatlağı olan bir sürü kişi var, onlarla konuşmalısın. Ben sadece okuyup araştırdıklarım kadarıyla biliyorum bu konuyu, hiç başıma gelmedi. Başına gelenler de 6-8 ay gibi sürede kırmızılığın geçtiğini azaldığını belirtiyorlardı..

9. Buğra Aydın

Buğra Aydın Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    8
    Anladım teşekkürler en son çare olarak lazer deneyeceğim inşallah çözüm alırım lazerle.

SoldiersOfGod bunu beğendi.
  10. afka9

afka9 Üye

Beğenileri:
    792
    Ödül Puanları:
    123
    Sende çok fazla olmuş bende sadece sol kolda var. Bunlar geçmiyor lazer çözüm olabilir. Aşırı fazla kilo verenler veya özellikle yaşı genç ve hızlı şekilde vücudu irileşenlerds oluyor vucut gelistirmede

11. Buğra Aydın

Buğra Aydın Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    8
    İnşallah lazer ile çözümü vardır yoksa yandık :D

Sayfayı Paylaş