Deri sarkması deri gerdirme ameliyatı !

Konusu 'Sağlık & Sakatlanma' forumundadır ve Selim Kurt tarafından 13 Nisan 2013 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 11 üye.
  1. Selim Kurt

Selim Kurt Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    13
    merhaba arkadaslar yaklasık 1 yılda 43 kg verdim ve vucudumun üst sırt kol bolgesinde olusan butun sarmaları toplarladım ama gobek ve bacakdaki sarklamaları toparlayamıyorum dün salondaki hocam gobegi gördü ve doktora gorun ama o deri sarkması sporlada gitmez diyor ameliyat olman lazm diyor sizce ne yapmalıyım bi altarnatif önerirmisiniz hoca ne yaparsan yap gitmez diyor daha once yapan varmı önerileri olan varmı yardıma ihtiyacım var ve iz kalıyormu bu cok önemli

Son düzenleyen: Moderatör: 13 Nisan 2013
  2. kutsal Oflu

kutsal Oflu Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    1 buçuk yıl gibi bir zaman diliminde de senin gibi 42 kilo verdim. Şu sıra aynı dertten yakınıyorum. Senin hocanın da dediği gibi hocam 3, 4 yıla anca toparlarsın o deriyi diyor. İç baldır ve göbek bölgesinde çok sarkma var. Artık kilo kaybı yaşamak istemiyorum ancak deriyi toparlayamıyorum.

3. balbazar

balbazar Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    ev de tam teşekkül hizmetci
    Yer:
    ankara
    bende 120 kilodan 62 kiloya düştüm 58 kilo verdim ve bende de aşırı sarkma mevcut kol bacak baldır göbek gögüs spora başladım hoca kollarımı gördü toparlarız dedi ama sıkı çalışma gerekli bunu unutma dedi bakalım başladık ama benimde şahsi fikrim bu deriler imkansız toplanmaz sıkılaşmaz :(

4. dsjdn

dsjdn Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    13
    Merhaba arkadaşlar,

Öncelikle forumdaki bilgili üstatlar sayesinde yaklaşık bir yıl önce başladığım bu işi 40 kilo vererek bitirdim sayılır. Ancak diğer arkadaşlar gibi ben de bu deri sarkması sorunundan muzdaribim ve aşırı derecede sarkma mevcut her yerimde. Yıllardır sıkıntısını çektiğim bu kilo problemini o kadar disiplinli, sıkı bir düzenle hallettiğim halde hâlâ kilo kaynaklı böyle sorunları yaşamak psikolojimi çok bozuyor. Sizce tekrar spora başlayarak bütün bu sarkmaları toparlayabilir miyim ya da sporu daha sonra yine bıraksam tekrar sarkar mıyım? Deri sarkması ameliyatı olan arkadaşlar varsa bana bu ameliyat hakkında görüşlerini, fiyat, doktor vb. söylerlerse çok sevinirim. Artık bu kilo alma/verme mevzusunu tamamen bitirmek istiyorum.

5. atakan_irresistable

atakan_irresistable Üye

Beğenileri:
    710
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    istanbul
    anladığım kadarıyla ani kilo kaybı sonucu deri sarkması mevcut. fiyat doktora göre ameliyatın yapılacağı yere göre değişir.
    özel muayenesi olan doktor kendi cerrah ücreti + ameliyathane ücretini total cost'u hesaplayıp sana charge eder.
    sana tavsiyem eğitim araştırma hastanesine başvurman. istanbul da özellikle. duruma bakılıp değerlendirme yapılacaktır.

kutsal Oflu bunu beğendi.
  6. kutsal Oflu

kutsal Oflu Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Eğitim ve araştırma hastahaneleri bu ameliyatı sigorta dahilinde mi yapıyor ?

7. holyland

holyland Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Meslek:
    Reporter
    Yer:
    Ankara
    Ben de katılayım o zaman kervana.

Boyum 169

15 ayda 118 kg'dan 64'e düştüm (54 kg)

Sonra 2 ayda 65.5'e çıktım (bilinçli olarak)
    Son 4 aydır evde haftanın 6 günü sabah 1 saat idman yapıyorum (düşük ağırlık çok tekrar)

Ağırlığı artırıp tekrarları biraz azaltacağım.

Neyse, sarkma bende de var ama çok abartılı değil. Fakat spora yeni başladığımda hem kollarım inceydi hem de sarkma daha belirgindi.

Özellikle belimdeki sarkmaları yüzde 70 oranında diyeyim toparladım.

Ama göbek bölgesi biraz var.

(Bu arada bodye başmadıktan sonra protein ağırlıklı beslenmemi çok artırdım ve her gün body sonrası 15 dk soyunca 5 değişik pozisyonda 250 yarım mekik çekiyorum)

Kastığımda karnımın sertliğini hissediyorum hatta ilk zamanlar kemerlerde delikler açmak zorundaydım belim tutmuyordu pantolonu. şimdi daha iyiyim.

Tricepsim spora başmadığım güne nazaran daha sıkı (tabi daha çalışmam gerekiyor)

Benim sorunum da kalça ve baldırdaki sarkmalar. Kalçayı yüzde 20 oranında toparladım (her mekik sonrası 30 saniye ayaklarım bitişik yerden 1 karış havada 30 sn tutuyorum kalçamı sıkarak, onun etkisi büyük)

Yine de göbek ve kalça bölgesi için bir doktora görüneceğim.

velhasıl kelam

Sabırla, üşenmeden, ertelemeden ve en önemlisi moral bozmadan ÇALIŞMAK gerek. Ne zaman aynaya bakıp "ya iyi güzel de bu göbek duruyor, kalça sarkmış vs vs..." diyecek olsam aklıma verdiğim 54 kg ve insanların, bunun nasıl büyük bir irade olduğunu söylemelerini getiriyorum.
    Unutmayın, aslında hedeflediğimiz yolun yarısını geçtik. Ve aslında EN ZOR BÖLÜMÜ yani iradeye sahip olmayı ve daha da önemlisi bunu bir daha geri dönülemeyecek şekilde bir YAŞAM BİÇİMİ haline getirmeyi başardık.
    Ne zaman aynaya bakıp moral bozulacak olsa bunları düşünün ve harekete devam edin.

Birkaç gün seyahate mi gidiyorsunuz, salondan veya dumbellardan uzak mı kalacaksınız, yine de en azından günde 15 dk ısınma 15 dk mekik ve en az 50 şınav ile, ki dinlenmesiyle vs 5 dk sürüyor, formu korumak mümkün. (şınava 1 gün ara vererek tabi)

Bir de haftada en az 2 gün 1er saat tempolu yürüyüş şart. (hayatın geri kalanında asansör kullanmayı bırakmak, arabayı uzağa parketmek, servis veya otobüsten 2 durak önce inmek, ofiste veya yolda yürürken seri olmak gibi günlük hayatın olmazsa olmazlarını saymıyorum bile)

Bir arkadaş yazmış, haftada 1 gün onu yapacağım (5 dk tempolu yürülüş 5 dk koşu) 1 saat boyunca. Sonuçları birkaç aya paylaşırım.

Son düzenleme: 11 Temmuz 2013
  8. GECMİSH

GECMİSH Üye

Beğenileri:
    43
    Ödül Puanları:
    28
    Şu sarkma olayından bende muzdaribim sırf göbek yüzünden bulk yapamıyorum çok inceldim ama gitmiyor göbek.Yağ kalmadı vücutta yok gitmiyor.

srktyksl bunu beğendi.
  9. frodobagins000

frodobagins000 Üye

Beğenileri:
    148
    Ödül Puanları:
    53
    Amway ve oriflamenin sıkılastirici urunlerine bakin ozellikle amway ameliyata gerek kalmicak sonuclar doguruyo

GT-I9500 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Selim Kurt bunu beğendi.
  10. GECMİSH

GECMİSH Üye

Beğenileri:
    43
    Ödül Puanları:
    28
    Hocam gerçekten o tarz işe yarayan bi ürün varsa mesaj atarmısınız.

11. Selim Kurt

Selim Kurt Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    13
    krem mi ? jelmi kardesim bilgi verirmisin ürünün tam adı varsa daha iyi olur.

TŞk,

12. frodobagins000

frodobagins000 Üye

Beğenileri:
    148
    Ödül Puanları:
    53
    Resimleri attim urunun ismi falan yaziyo ustunde krem bu jel gibi degil ama etkili.

GT-I9500 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

13. korkmazyigit48

korkmazyigit48 Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    3
    sarkmalarını toparlayan abilerim varsa bi yol gösterebilir mi Allah rızası için

14. jarkas

jarkas Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    umarım konu guncelligini yitirmemistir ..acaba bu ameliyatları olan dostlarımız oldu mu ..iyilesme süreci ve fiyat hakkında bilgi alabilirsek cok mutlu oluruz ..veya olan birileri ö.m atabilirse mutlu olurum .

15. Ufuk 93

Ufuk 93 Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    8
    35 kilo verdim bende de var kahretsin.

16. dilort

dilort Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    13
    Ameliyat olan varsa, süreci merak ediyorum açıkçası.
    Takipteyim.

Sayfayı Paylaş