Deri altım ağrıyor.

Konusu 'Sağlık & Sakatlanma' forumundadır ve Angelossi tarafından 1 Eylül 2008 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. Angelossi

Angelossi Üye

Beğenileri:
    44
    Ödül Puanları:
    0
    Kilo almaya başladığım dönemlerde yağ depolanan herhangi bir bölge üzerindeki ( bel karın ) deri altım ağrıyor sıkıştırınca.

Mantıklı bir açıklaması varmıdır ? Deri genişlemesi mi acaba..

2. atakan_irresistable

atakan_irresistable Üye

Beğenileri:
    710
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    istanbul
    oturur pazisyondamı oluyor.

3. Angelossi

Angelossi Üye

Beğenileri:
    44
    Ödül Puanları:
    0
    yo hayır elimle sıkıştırdığımda

4. gaddarkemal

gaddarkemal Yeni Üye

Beğenileri:
    756
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    İstanbul
    Tutup tutup sıkarsan ağrır tabi, sıkma sende angelossi
    Senin gibi yapıpta sert sıkınca canı yanmayacak olan beri gelsin ! Herkesin canı yanar. Hatta Halk arasında yaptığın eyleme ÇİMDİKLEMEK, ÇİMDİK / ÇİMCİK ATMAK, ÇİNDİKLE BENİ KAZIM vb. isimler verilmiştir. Halk bunu senden önce keşfetmiş, halkımız çok bilge doğrusu... Hatta biri beni çimdiklesin denir gözlerime inanamıyorum diye eklenir.....Neler neler var duysan şaşarsın.

Demek istediğim kendini çimdikleyipte canın yandığında bunu ilginç birşey mi sandın? Ben senin ifadenden "angelossi kendini cimcirmiş" kanısına vardım valla :)

Herşey bi yana, tabi eğer çok hafif bir sıkmada bile ağrıyorsa vardır bi arıza, bunu da ilk defa duydum. Dilerim ciddi birşey değildir, hatta derin çok hassas taş gibisin derler umarım. Geçmiş olsun inşallah düzelirsin.

5. sovereign

sovereign Üye

Beğenileri:
    52
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Ögrenci
    Yer:
    Istanbul
    derin hassas olmasın? biri ufakta olsa vurduğunda kızarıklığını 2 gün taşıyorum.morardığında sen düşün :)
    bu arada gaddarkemal gülmekten öldürdün gece gece

6. Angelossi

Angelossi Üye

Beğenileri:
    44
    Ödül Puanları:
    0
    Ben de cimcirmiyorum deliler gibi tabiki. Sadece küçük bir sıkmayla olan bir şey bahsettiğim.
    Hani "oh göbek yaptım" der gibi sıkarsınız ya karnınızı. Onun gibi..

7. atakan_irresistable

atakan_irresistable Üye

Beğenileri:
    710
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    istanbul
    mustafa kemal yine kopardın beni hohohoho... amma güldüm sabah sabah... kimse birşey yazmamış bu forumda herkese bir çözüm bulunur angelossi bunu sakın unutmayınız.!

öncelikle kemale katılıyorum olabilir fakat son yazdığın cümle beni etkileri istersen bir dermatoji uzmanına görüne bilirsin seni görüp bakamadığımız için tam tanı koyamayız. fakat sadece göbek derisimi çimcikleyin ce :) pardon çekince ağrıyor.

şimdi öncelikle bu tür bölgeler diğer bölge derilerinden farklıdır sayın angelosssi çünkü ayak el vs yerlerdeki deriler altında organ ve yağ salkımları az olduğundan kalındır sizin ağrıyan bölgesi potansiyel bir depo olduğu için gergin ve incedir. öncelikle deri miz yeşil renklidir aslında fakat kan hücreleri sayesinde pembe veya beje çalmaktadır. deri renginiz normalmi? 1 herneyse gelelim konumuza bunusormandaki neden bi enfeksiyon riski olusup oluşmadığıydı . gelelim sorununuza....

sorununuz sizin kapalı bir ortamda ev gibi yerde antrenman yapmanız da görmekteyim. derinizin ısı regülasyonu (düzenlenmesi) ile ilgili söyle izah edeyim derinizin dokunma sıcak ve soğuk için özel reseptörler vardır. siz antrenmanınızı yaptığınızda vucut terler sonra buter eğer ortam normalse biz nevi buz dolobı gibi havayla temesıyla vucudunuzu buz gibi yapar fakat ortam nemli ve havasız ise;;ter deride birikir ve buharlaşmaz sıkıntı verir. ve ter bezlerinde tıkanma meydana gelir ve iğnelenme hissi veriri TÜM SORUNUNUZ BUNDAN İBARETTİR. BİR DERMATOLOJİ uzmanına görünmenizde fayda var.

Sayfayı Paylaş