Deri Çatlakları

Konusu 'Kişisel Bakım' forumundadır ve Alperkdl tarafından 23 Ağustos 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. Alperkdl

Alperkdl Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Öncelikle herkese iyi çalışmalar arkadaşlar. yaklaşık 6 aydır bodybuild yapıyorum. fakat bel kısmımda ve kalca kısmımda aşırı derecede catlak var hani öyle bi kaç tane olsa neyse canımı sıkmayacakta cogalmaya baslayınca gercekten sıkıntı olmaya başladı engellemek adına ne yapabilirim . önerileriniz neler?

2. Fraktal

Fraktal Üye

Beğenileri:
    73
    Ödül Puanları:
    18
    Ozon yağı ve Aloe Vera içeren kremleri tavsiye ederim.

3. TTTT

TTTT Üye

Beğenileri:
    176
    Ödül Puanları:
    43
    Meslek:
    Ögrenci
    Yer:
    Ankara
    eczaneye gidiyorsun hamile kadınlarda oldugu gibi bendede çatlaklar oldu deyip gösteriyorsun ve sana kremleri gösteriyor tavsiyesine göre birini al ama çatlakları gecirmez cıkmasını onler ve sureklı kullanım gerektirir ben aldım 1 ay kullandım catlak cıkmadı bırakınca full catlak oldu bacagımda yanı kullanmamak daha iyi gibi engellemek adına fazla kendini pump etme sporda hızlı kılo alıp verme mesela bı ayda 6 7 kılo alma yada verme derı buyur ve catlar kaldıramaz

4. JauneRouge

JauneRouge Üye

Beğenileri:
    59
    Ödül Puanları:
    28
    Meslek:
    Öğrenci
    Geçenlerde okuduğum bir yöntem vardı. Denemedim ama denemeyi düşünüyorum. [​IMG]
    Kırmızı kantaron yağı,resimdeki sekildedir.

Kantaron yagi; ameliyat izlerini(yeni olan),yanık izlerini(yeni olan) ve yeni başlayan çatlakları gecirdigini okudum.
    Dustayken cildinizi keseleyin(cilt hassasiyetine gore kese cesitleri var). Kese islemini sert bir sekilde yapmayin aksi halde deriniz tahris olacaktir. "kese olu derinizden arinmanizi saglar"Duşta soğuk ve sıcak su tutarak derinizi şoklayin. Sonra cikmadan soguk suyla yikanin bu kan akisini hizlandiracaktir. Sonrada nemli vucudunuza catlak olan bolgelere kirmizi kantaron yagini uygulayin. Dusta yaptiginiz islem yagin daha hizli emilmesini saglayacaktir.

5. Fraktal

Fraktal Üye

Beğenileri:
    73
    Ödül Puanları:
    18
    Konunun sahibi JauneRouge de güzel bir öneri de bulunmuş ben yazdığım öneriyi genişletip şöyle diyeyim: Retin - A içeren kremler (doktor yazıyormuş.) ve kantaron. Bunların etkili olacağını düşünüyorum çünkü kantaron oldukça etkili bir bitki. Bunlar oluşmuşsa renk ve boyutunda değişmelere olumlu yönde neden olur. Oluşmasını engellemek için ise antrenmandan önce zaman zaman ozon yağı, aloe vera kremlerini ve bebek yağını tavsiye ederim. Bunların ötesinde nette susam yağı veya Ahmet Maranki karışımlarını önerenler de mevcut fakat ben olsam bunları uygulardım.

6. JauneRouge

JauneRouge Üye

Beğenileri:
    59
    Ödül Puanları:
    28
    Meslek:
    Öğrenci
    Badem yagini da oneriyorlar ama ben cekiniyorum biraz tuylenme sikintisi yarattigini duymustum. Biz bayanlar badem yagini kirpiklerimize de suruyoruz faydasini da gorduk arkadaslarca o yuzden cekinmek normal sanirim:)

Sayfayı Paylaş