Derek Hale Antreman Günlüğü !! (STREET WORKOUT)

Konusu 'Antrenman Günlüğü' forumundadır ve derek.hale tarafından 23 Kasım 2013 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. derek.hale

derek.hale Üye

Beğenileri:
    21
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Kocaeli
    Merhabalar arkadaşlar. Herkeze iyi forumlar.

Öncelikle Biraz Kendimden Bahsedeyim.

Boy: 1.70
    Kg: 80
    Yağ Oranım: %20
    Kas Oranım: %60

Endomorph vücut tipine sahibim.

Daha önceden toplam 8 aylık biraz düzenli biraz düzensiz olmak üzere fitness geçmişim var :)

"18.11.2013" tarihinde street workout'a başladım. Yani daha yolun başındayım :) Şuan beslenmem ve antremanlarım çok güzel gidiyor. Hergün yaptığım antremanı harfi harfine burda paylaşmak istiyorum. Aydan ayada resim koyarak gelişimi sizlere sunacağım. Arada bir antreman yaparkende resim çekerek buraya ekleyeceğim :)

Vücut Fotoğraflarım;

1. http://m1311.hizliresim.com/1h/k/un6ll.jpg
    2. http://k1311.hizliresim.com/1h/b/udx45.jpg
    3. http://r1311.hizliresim.com/1h/k/und91.jpg

Fotoğrafları "18.11.2013" Çektim. Yani Street Workout'a Başladığım Gün.

Sırtımın diğer bölgelere göre geri kalmasının sebebi daha önce çalıştığım fitness salonunda sırt bölgesi için yeterince alet olmamasından dolayıdır ama Street Workout'a başlamakla birlikte sırt bölgeminde diğer bölgere yetişeceğine eminim.

İlk baştaki amacım yağ oranımı %10'lara kadar indirmek. Tabi bu esnadada Street Workout'un temel haraketlerini nizami bi şekilde rahat rahat yapabilmek. Yani dips barfiks ve şınav gibi haraketleri baştan sağma yapmak yerine nizami bir şekilde yaparak temelimi sağlam yapmak istiyorum. Zaten vücudumdaki yağları atmadan yani vücudumdaki fazlalık ağırlığı atmadan Muscle Up vs.vs. gibi haraketleri yapabileceğimi sanmıyorum.

Street Workout'ta daha yeni olduğumdan dolayı hatalarım yanlışlarım olabilir. Tavsiyelerinize ve Önerilerinize Daima Açığım.

Yağ Yakım Günlüğümüde Bakmak İsterseniz Aşşağıdaki Linke Tıklayınız.
    Link: Derek Hale Yağ Yakım Günlüğü !! (STREET WORKOUT)

Takipte Kalın ;)

2. k.b.

k.b. Üye

Beğenileri:
    59
    Ödül Puanları:
    28
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    istanbul
    %20 yağ oranını ne kadar zamanda %10 a düşürmeyi planlıyorsun? yani street workout la bu çok uzun zamanını almaz mı ?

derek.hale bunu beğendi.
  3. yalnızkovboy_89

yalnızkovboy_89 Üye

Beğenileri:
    378
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    Endüstriyel Otomasyon
    Yer:
    İstanbul
    Vücudunuz temelini oluşturmaya başlamış, tam hacimlenme zamanınız. Bence ilk olarak hacminizi arttırma yönünde çalışıp yaz aylarına doğru, yağ yakmaya yönelmeniz daha mantıklı olacaktır, başarılar ...

derek.hale bunu beğendi.
  4. derek.hale

derek.hale Üye

Beğenileri:
    21
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Kocaeli

neden uzun sürsün ki. hergün 5 km hiç dinlenmeden koşuyorum ve 10dk da bütün gücümle bisiklet yapıyorum. ayrıca düzenlide besleniyorum istersen yağ yakım günlüğüme göz atabilirsin. bence böyle devam edersem 3, 4 ay içinde bel bölgemden tamamen kurtulurum gibi geliyor.

haklı olabilirsiniz ama kafaya koydum bikere şu yağlarımı tamamen atmadan adam akıllı hacimlenmeye çalışmıyıcam. şimdilik street workout un temel haraketlerini nizami olarak yaparak vücudu yavaş yavaş güçlendirmeye başladım. yağlar gidene kadar böyle devam.

5. yalnızkovboy_89

yalnızkovboy_89 Üye

Beğenileri:
    378
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    Endüstriyel Otomasyon
    Yer:
    İstanbul
    Duvarıma diğer konunuzun linkini göndermişsiniz ama ben ilk yorumu mu buradan yazdım, böyle edeyim :) Vücudunuz tam hacim alacak kıvamda.Bu yağ seviyenizi koruyarak hacimlenmeye yönelik idman yaparsanız yaz aylarına doğru yağ yakımıyla birlikte oldukça fit bir forma ulaşmış olursunuz.Şunu kesinlikle unutmayın; kas kütleniz arttıkça günlük yakacağınız kalori miktarıda artacağı için daha kolay yağ yakacaksınız.

6. derek.hale

derek.hale Üye

Beğenileri:
    21
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Kocaeli

hocam haklı olabilirsiniz ama ben daha street workout'a yeni başladım. yani cardio'yu bıraksamda barfiks şınav dips mekik gibi haraketlere yeni yeni başladım. şuan adaptasyon gibi bişe yapıyorum yani cardio'yu bıraksamda hemen hacimlenemem çünkü hacimlenmem için barfiks dips gibi haraketleri çok sayılarda rahat rahat nizami olarak yapabilmem gerekir ama henüz öyle antremanlar yapmaya hazır değilim. şuan antremanlarımı daha sert yapma adına temel haraketleri nizami olarak yapmaya calısıyorum ve ek olarak yağ oranımı azaltıyorum. zamanla güçlendikçe daha sert antremanlara girmeye başladıkça cardio'yu azaltırım sizin dediğiniz gibi hacimlenmeye yönelik antremanlar yaparım.

7. derek.hale

derek.hale Üye

Beğenileri:
    21
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Kocaeli
    23.11.2013 // CUMARTESİ

Arkadaşlar bugün saat 13.15'de Okul Takımı Futbol Antremanı Vardı Ona Gittim.

Antremanda 30dk kondisyon 30dk Maç Yaptık.

Akşam Yaptığım Street Workout Antremanıda Aşşağıda;

CARDİO;

5km Koşu Yaptım.
    Eve Dönme Yolum 10dk ve Eve Dönerken Bisikletle Vitesi En Sona Alıp Bütün Gücümle Bisiklet Sürdüm. Gerçekten Bisiklet Çok Yorucu. Hele 5km Koşudan Sonra Acayip Zorluyor.

KARIN ANTREMANI;

Eve Gelir Gelmez direk odama geçip karın antremanı yaptım. Karın Antremanımda Yaptığım Haraket ve Tekrar Sayıları;

Karın antremanında 40 crunch yapıyorum sonra hiç dinlenmeden direk 40 leg raise o bitince yine hiç dinlenmeden 40 oblique crunch. Böylelikle 1 Set Olmuş oluyor. Bunu 3 Set Tekrarlıyorum.
    Son Olarak 3 Set Side Plank Yapıyorum. 30'ar Saniye.

3x40 Crunch + 3x40 Leg Raise + 3x40 Oblique Crunch
    3x30sn Side Plank

8. derek.hale

derek.hale Üye

Beğenileri:
    21
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Kocaeli
    24.11.2013 // PAZAR

Normalde Bugün Pazar Olduğu İçin Off gün yapıcaktım ama aynada adonislerin ve karın bölgesinin iyice belirginleşmeye başladığını görünce dayanamadım bugünü sadece cardio günü yapıyım dedim :) zaten kendimi enerjik hissediyorum kötü hissetsem off gün yapardım :)
    Haftaya Pazar Kesinlikle Off Gün Yapıcam :)

CARDİO;

5km Koşu.
    10dk Bisiklet.

Sayfayı Paylaş