Depresyon, sıkıntı, huzursuzluk.

Konusu 'Dertleşme' forumundadır ve karnaval01 tarafından 24 Nisan 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. karnaval01

karnaval01 Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    3
    Merhabalar, öncelikle herkese iyi forumlar dilerim.

Burcum koç burcu, ve babamın iş sıkıntılarından sonra bayağı dağıldım, insanlardan nefret ediyorum ve insanların içine çıkmak istemiyorum, insan sesi duymak ve insanlardan emir almaktan nefret ediyorum, bi ortamda 5 insandan sonra resmen çıldırmaya başlıyorum, benim derdimi sadece bir arkadaş anlar benim gibi, fakat bu konularda ve herkesi nasıl iyi bir hayata yöneltsemde kendi kişiliğimde hep başarısızım, hep yanlışlar yaparak yanlış yolda mı yürüyorum bilmiyorum, huzursuzluk var içimde mutlu olamıyorum, zaten insanlar ölürken açlık çekerken mutlu olmak bana pek iyi bir şey gibi de gelmiyor, ama isterim mutlu olmayı neşe saçmayı, fakat hemen sinirleniyorum tam mutlu olursun bir şeylik çıkar ya işte hep var, mutluluk sebebim yok, karı kız yoksunu da değilim çok şükür fakat bi ortamım ve arkadaşım yok, çünkü dediğim gibi insanları sevmiyorum, çünkü insanlar çok havalı ve sonradan görme gibi geliyor, ama konuşmaya gelince ateisti bile müslüman yapacak şekilde kuvvetli konuşuyorum, ama kendime gelince ne huzur var ne mutluluk, çocuk sesi duysam bile hemen ya kızıyorum ya da niye kızmadım diye içime dert ediyorum, ve büyük çocuklara karışamıyorum sonra kendimi küçüğe karışıyorumda büyüğe neden karışamıyorum korkak mıyım ben diye kızıyorum ki depresyon içinde depresyon, ufacık çocuk görsem kalbim tir tir titriyo, korktuğumdan değil bir şey var ama anlayamıyorum, neden böyle bilmiyorum. Annem ve babamla aram iyi değil, ne yapsam ters tepiyor, zaten bu konuya cevap ve dermanda alamayacağım için boş yere yazıyorum ama ne fayda belki birisi içinden destek çıkar, ve beni en çok geren özentiler paten kaykay süren gençler kulağında küpe olanlar karı kızla oturup konuşanlar yani dert edilmeyecek şeyleri dert ediyorum anlayacağınız, niye böyle bilmiyorum, mesela geçen bir adam parkta oturmuş zoruma gidiyor niye gidiyor bilmiyorum ki.. Ve ya iki genç bana baktı laf atamadım üzülüyorum niye laf edemedim diye, baktı derken göz göze geldik anlamında. Ve kendime özgüvenim bir gram bile yok, sadece kendimi ezerek insanların beni seveceğini düşünüyorum, ama diğerlerinde oluyordu bu, ama bende olmuyor, şansıma tükürsem yüzüme gelir o derece saçma şansım var, birisi büyüklerine laf taksa popülerliği artıyo ben yapsam o kişi beni rezil ediyo, yani biraz özenmeye çalışsam o kişinin yaptıkları bende olmuyo niye böyle bilmiyorum niye.

2. onur04

onur04 Üye

Beğenileri:
    181
    Ödül Puanları:
    53
    Bence ortamını değiştirmelisin,kararkterli ve düzgün arkadaşlar edinmeye çalış.hayata nefretle bakıyorsun bu depresyon belirtisi,zaten sen bu durumu çoktan kabul etmişsin.aslında baya karışık bir durum en iyisi spora başlaman en azından kafa dağıtırsın,hayatın biraz düzene girer.psikolojine de iyi gelebilir baktın halen aynı,bir psikoloğa git.birçok insan gidiyor bişey kaybetmezsin.

karnaval01 bunu beğendi.
  3. curtia

curtia Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    3
    Bu soylediğin gibi bir dönemden bende yeni çıktım aslında bunu çözümü bir meşgale bulmak karı kız çözmez benim böyle depresyon içindeki arkadaşlarıma boks yapmasını önermişti psikoloğu hiç bisey yapamiyosan kaldir yatagii duvara daya butun nefreti vurarak ona yansit bide insanlar mal sonradan gorme gibi geliyo olabilir cunku oyleler sen eğer ailenle aranı düzeltebilirsen hersey biraz daha az kötü gelir aileyle arayi duzeltmek zor ama toleransli olursan bu sana fayda saglar hem olgunlasirsin hemde cok takmazsan mutlu olursun umarim yardimi dokunur bide benden sana bi tavsiye yediklerine ve vucuduna onem ver buda ruh halini cok degistirecektir

GT-S7562 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

karnaval01 bunu beğendi.
  4. gags

gags Üye

Beğenileri:
    12
    Ödül Puanları:
    18
    Yer:
    İzmir / Aliağa
    Arkadaşlar yardım etmeye çalışmış ama dediklerinin hiç biri seni bu durumdan kurtulmana çare olmaz nerden biliyorum aynı sorunlari yaşadım ve hala yasamaktayim . Bu bir hastalık "sosyo fobi" aynı hastalık bendede var bu durumdan kurtulmak icin kesinlikle psikologla görüşmen lazım bunun için ilaç veriyorlar ilaçla kurtulma şansın büyük ama once kafada bitirmen lazım bende senin gibiydim ha suan bittimi dersen bitmedi ama boyle bi durum olduğunda hatırlıyorum ne kadar uğraştm kurtulmak icin pes edemem diye kendimi zorluyorum zamanla alisirsin . Sosya fobi nedir nette arastirabilirsin benim gozlemime gore boyle düşündüm bak bakalım eğer hastalıkla ortusuyorsa sorunların dediğim gibi psikologla görüşmende fayda var :)

karnaval01 ve ajn16 bunu beğendi.
  5. Balboa7

Balboa7 Üye

Beğenileri:
    1.355
    Ödül Puanları:
    103
    ilk ence herşey kafada biter pozitif düşünmeyi öğrenmelisin gerçekleri kabullenmelisin bu dünya hiçbir zaman mükemmel bir yer olmadı olmayacak kimileri ağlarken kimileride gülecek ve ben dahil hiç kimse istesede %100 mutlu olamayacak çünkü bir insanın maddi manevi durumu ne olursa olsun hayatında herzaman bir derdi olur dünya mükemmel bir yer olmadığı gibi insanlarda mükemmel değil yani %100 kafana göre ne arkadaş çevresi edinebilirsin nede kız arkadaş bulabilirsin bu nedenle düşüncelerine en yakın kişilerle arkadaş olmalısın sayısı önemli değil az olsun öz olsun aynı şey kız arkadaş çevresi içinde geçerli tavsiyem sanat kurslarına katıl sanatla uğraşmak seni rahatlatır daha huzurlu olursun sporu aksatma spor zaten mutluluk hormonunu salgılar onun dışında ailenle aranı düzelt çünkü herkes hayatından gelir geçer ama ailen kalır

kdrklc54 ve karnaval01 bunu beğendi.
  6. karnaval01

karnaval01 Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    3
    Öncelikle değerli yorumun ve konumu okuyup gözden geçirip boş geçmediğin için teşekkür ederim umarım sizler bu depresyonu yaşamazsınız:)
    --- Mesaj birleştirildi, 25 Nisan 2014 ---

Ve sizede şükranlarımı ayrıca teşekkürlerimi sunuyorum boş geçmediğiniz için, tanımadığım kişilerin böyle sıcak kanlı davranıp bir şeyler yazması insanlığın ölmediğini gösteriyor, tekrar teşekkürler:)
    Hocam sizede çok teşekkürler, nasıl desem nasıl teşekkür etsem bilmiyorum:)
    Ortamım yok, maalesef ailevi sebeplerden dolayı 3 yıl açığım olduğu için okul ortamım bile yok, yinede değerli yorumunuzu esirgemediğiniz için teşekkürler ve saygılar:)

7. Hidan

Hidan Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    13
    Dine yönel derim senin gibiydim bende çok ciddiyim belkide beterdim kendi boşluğumda hapsolmuş gibiydim değil 5 insan ışık görmek istemiyordum ama ne oldu bilmiyorum dine yönelmeye başladım ve hepsi geçti sanki gerçekten ilahi bir güç beni tutup çekmiş gibi dene derim denemesi bedava

kdrklc54 bunu beğendi.
  8. karnaval01

karnaval01 Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    3
    Buna katılıyorum, bende zaten dinden biraz uzaklaşmıştım içimdeki günahların kefaretini ödüorum herhalde .

9. Hidan

Hidan Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    13
    yönel kardeşim zaten bugün kandil bu arada kandiliniz mubarek olsun

onur04 bunu beğendi.
  10. kdrklc54

kdrklc54 Üye

Beğenileri:
    16