Depo Karbonhidrat Bilmecesi

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve MrQmc tarafından 14 Ağustos 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 6 üye.
  1. MrQmc

MrQmc Üye

Beğenileri:
    28
    Ödül Puanları:
    38
    S.a arkadaslar herkese iyi sporlar..
    Malum yaz aylarinda gramlık hesaplar artiyo ve hassas tartı satışları da alıyo başını gidiyo=)
    Kafamdaki soru, biz antreman oncesi karbonhidrat tuketiminden genelde bahsederiz.Ancak bunun hali hazırda bulunan doluya yakın bir karbonhidrat deposuna zararı olmazmi? yani oglen 12-1 gibi alınan karbonhidrat sorasi depolar dolma asamasina geliyor, ve antremanina 6 ya dogru baslayan birisinin 3 4 gibi tekrar karbonhidrat yemesi gerektigini dusunursek; 12.30da alinan dolan K.H deposunu, 3.30 gibi tekrar doldurmaya calisirsak, aldığımız 5 gr. bile fazla K.H yağa donusmeyecekmi? bunun ayarini nasil yapabiliriz? sizin cozumunuz nedir? iyi sporlar..

2. Verminaard

Verminaard Üye

Beğenileri:
    105
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    Ankara
    Bir ogunde tika basa yemeyecegini dusunursek zarar nerden gelsin ? Oglen diyelimki 75 g kh aldin idman oncesi tekrar ayni miktarda ve diger ogunlerde de ayni sekilde vs. Yani protein alimi nasil gun icine dagiliyorsa kh da ayni sekilde dagilmali.

GT-I9001 cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi

3. ace1

ace1 Üye

Beğenileri:
    19
    Ödül Puanları:
    28
    Sence kaç gr dan sonrası depo edilir.bir ogunde maximum kaç gr yenmeli carb.

4. Verminaard

Verminaard Üye

Beğenileri:
    105
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    Ankara
    Yalan olmasin kesin bilmiyorum ama ogun basina 100 g i gecmemek uygun olur bence.

5. trkçrl

trkçrl Üye

Beğenileri:
    60
    Ödül Puanları:
    38
    100 gram mı o kadar az mı ben bazen 200 gramı geçiyorum...geçmesem daha mı iyi ?

6. Verminaard

Verminaard Üye

Beğenileri:
    105
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    Ankara
    Dedigim gibi tam bilmiyorum ama mesela 100 g kh icin yaklasik 150 g yulaf bir ogun icin bile fazla aslinda.
    200 g cok bence azaltmalisin.

7. Bekci

Bekci Üye

Beğenileri:
    6.189
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    EU
    Arkadaşlar bu vücuttaki depo olayını biraz farklı algılamışsınız,imzamdaki günlük kalori ihtiyacı adlı başlığı okumanızı tavsiye ederim.bu konudaki kafanızdaki birçok soruya cevap olucaktır.

ace1 bunu beğendi.
  8. Verminaard

Verminaard Üye

Beğenileri:
    105
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    Ankara
    Hocam mobilde gozukmuyor link.
    Gun icinde ogunleri dagitinca bu sekilde aliyordum genelde.

9. Bekci

Bekci Üye

Beğenileri:
    6.189
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    EU
  10. trkçrl

trkçrl Üye

Beğenileri:
    60
    Ödül Puanları:
    38
    hocam bazılarımızın metebolizması acayip hızlı ben benimkine hızlı demiyorum aşmış kendi desem yeridir vücudum nedense yağ olarak kilo almıyor nasıl diyim alacak mı diye 3 gün boyunca 2 liralık çitoz ve 4 gofret yedim yatmadan önce hiç bişi olmadı toplam kalorileri 1500 civarı idi...

11. Bekci

Bekci Üye

Beğenileri:
    6.189
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    EU
    3 gün boyunca yemekten ne olucak?bu nasil bir düsünce?hem ne zorun var da yiyorsun zehirliyorsun kendini,Kilo alicasanda gün icinde yediklerini artir bunlarida yulafla bulgurla yap,7700 kalori bir Kilo yaga esittir,vücuduna fazladan ihtiyacindan haric bu kaloriyi alicaksinki Kilo alabilesin,herkezin metabolizmasi ayni degildir ayni boyda ayni kiloda iki kisinin gün icindeki kalori ihtiyacida degisebilir,fakat senin Kilo almak icin yatmadan önce kendini zehirlemen Dogru bir yolda degil.

12. trkçrl

trkçrl Üye

Beğenileri:
    60
    Ödül Puanları:
    38
    bi öğünde 1500 kalori alıyor yinede kilo alamıyor bu insan bi öğünde 100 gram karbonhidrat ile nasıl kilo alabilir ?

13. ÜMDDMÜ

ÜMDDMÜ Üye

Beğenileri:
    94
    Ödül Puanları:
    28
    Meslek:
    BEAST
    Yer:
    GYM
    Peki diyelım saat 12-13 100 g bulgur/makarna + tavuk yesem ve aynısını saat 16:00 yapsam ve saat 18:00 antremana gitsem nasıl olur ? @Bekci hocam :)

14. Bekci

Bekci Üye

Beğenileri:
    6.189
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    EU
    Birini gr birini kalori olarak vermissin,eger bir ögünde 1500 kalori alabilicek Kadar yiyebiliyorsan bu 1500 kaloriyi bulgurdanda alabilirsin 200 gr bulgur yesen ki bu yenebilicek bir miktar icindeki yagiyla,salcasiyla v.s 800 kalori eder yanina 200 gr da tavuk gögsü,birde salata etti sana saglikli bir ögün vede dedigin degerlere yakin 1500 kaloriye yakin bir ögün oldu.
    Eger Kilo problemin varsa yani Kilo almakda zorlaniyorsan bu miktari yukarlara bile cekebilirsin,100 degilde 150-200 bile yapabilirsin,fakat antreman öncesi ögün de kendin karar vericeksin misal ben 2 Saat önce yedigim Zaman sindirimim icin yeterli olmuyor ve antremanda performans veremiyorum cünki sindirimim yavas benim en az antreman öncesi yedigimede bagli olarak 3-4 Saat öncesinden yemem gerek.
    Fakat kimi arkadaslarin sindirimi cok daha hizli 2 Saat önce yemek co iyi geliyor yani kendin ayarlicaksin bu durumu.

Sayfayı Paylaş