Deniz canlıları ve protein

Konusu 'Konu Dışı' forumundadır ve Brksnmz tarafından 10 Eylül 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. Brksnmz

Brksnmz Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    13
    Merhaba arkadaşlar,
    Vücut geliştirme sporuna başlayalı 2 ay kadar oldu. Bundan önce kickboks sporuyla uğraşıyordum orda bu kadar ince detaya girmiyorduk. Ama şuanda ne alsam içerisinde ki besin değerlerine dikkat eder oldum. Tabi amacım Sixpack kası olduğu için de yediğime içtiğime dikkat etmem gerekiyor.

Bir şey dikkat dikkatimi çekti. Aldığımız besinler içerisinde en çok protein hayvansal gıdalarda bulunuyor. Bunlar içerisinde de en çok deniz canlılarında bulunuyor. Küçücük bir midye,karides,kalamarda bile baya bir protein bulunuyor. İnternette araştırdım lakin bulamadım. Bunun sebebi nedir bileniniz fikri olan var mı ?

Aklıma şu geliyor. Deniz tuzunun bir etkisi olabilir mi acaba ? Eğer bu hipotezden yola çıkarsak deniz dibinde yetişen otlarda da yüksek protein oranına rastlar mıyız acaba ?

2. je ne regrette rien

je ne regrette rien Guest

Ot lar bitkisele giriyor ama gariptirki deniz yosununa canlı diyen de var. Proteini gayet iyi ama amino asit profili önemli olan. Bende merak ediyorum bu durumu.

3. Brksnmz

Brksnmz Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    13
    Bitkisel veya canlı o konuda bir fikrim yok ama gerçekten merak ettim besin değerlerini o kadar ot yiyoruz. Eğer yüksekse protein miktarı yoğurta koyar yeriz :)))

4. Eresbos

Eresbos Üye

Beğenileri:
    548
    Ödül Puanları:
    103
    Yer:
    istanbul
    tatli su baliklarindaki protein düşük mü? :) denizden yosun toplayip yemeyi dusunmuyorsun heralde :) çin lokantasina gidip suşi tarzi seyler yemekte pahali olacaktir :)

GT-I8150 cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi

Blonde bunu beğendi.
  5. Brksnmz

Brksnmz Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    13
    tatlı su yada tuzlu farketmez :) Sonuç olarak deniz canlılarında fazla sebebi nedir acaba bunu merak ettim ben :)

6. AnTiCoRe

AnTiCoRe Üye

Beğenileri:
    246
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Diş Hekimi
    Biyolog değilim ama tahminde bulunayım.Karada yaşayan memelilerden farklı olarak iskelet sistemleri bazı istisna balıklar dışında kıkırdak yapıda.İskelet hacmi azalmış ve kas hacmi; dolayısıyla hareket kabiliyeti artmış.E bu kadar kas ihtiva edince protein de yüksek oluyordur diye düşünüyorum :)

7. Eresbos

Eresbos Üye

Beğenileri:
    548
    Ödül Puanları:
    103
    Yer:
    istanbul
    kopekbaliginda kikirdak,kucucuk hamside kemik dokusu vardir :) bence neden baliklarda daha cok protein var diye dusunmeyin,sadece biraz genel kulturunuz artar. yiyin gitsin.spor yapiyorsaniz suan sadece onun proteinine ihtiyaciniz var :D

GT-I8150 cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi

8. Brksnmz

Brksnmz Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    13
    Midye de kemik yada kıkırdak yok ki :)) Tamam yiyelim de insan merak ediyor işte :)

9. ilyas.rohat

ilyas.rohat Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Sadece genel kültürünüz artar nedir ya bundan önemli ne var sporcu dediğin sadece vücuduyla değil bilgisiylede ön planda olmalı insanı insan yapan bilgiyi depolamasıdır bunu merak etmek bile büyük başarı çoğu kişi bunu aklına bile getirmemiştir

Sent from my iPhone using Tapatalk

Sayfayı Paylaş