Deniz Akkaya'nin Beslenme Programi(Bayanlar)

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve Despo tarafından 11 Mayıs 2005 başlatılmıştır.

1. Despo

Despo ADMIN Yönetici Admin

Beğenileri:
    6.095
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Serbest
    Yer:
    Danimarka
    Beslenme programınızı bizimle paylaşır mısınız?
    Beslenme programında en önemli nokta programın kişiye özel olarak hazırlanmasıdır. Hazırlarken kişinin bazal metabolizma hızı ve günlük olarak yaptığı aktivitelerde harcadığı kalori miktarı hesaplanarak bir program oluşturulur. Amacım kan şekerini devamlı belli bir düzeyde sabit tutup, insülin hormonunun (vücut yağ yüzdesinin artması veya azalmasında anahtar hormon) fazla salgılanmasını engellemek. Bunun için de sık ama azar azar yiyorum. 3 ana öğün, 3 ara öğün olarak ayarlıyorum beslenme programını.

Mutlaka sabah kahvaltısını yapıyorum ve güne, gece boyunca uykuda boşalan şeker depolarımı doldurarak başlıyorum. Rafine gıdalardan, basit şekerden ve beyaz undan yapılmış mamüllerden uzak durmaya çalışıp, daha çok lif yüzdesi yüksek, besin değeri fazla olan yiyecekleri tüketiyorum.

Sebze ve meyveyi en az 5 porsiyon tüketiyorum. Meyve suyu yerine meyveyi lifiyle beraber tüketiyorum. Yasak bir yiyecek yok. Her şeyi yiyebiliyorum ama dengelemeye çalışıyorum ve fazla kalori aldıysam bu kalorileri, egzersizin şiddetini veya süresini artırarak enerji kaynağı olarak harcamaya çalışıyorum. 2 bardak yeşil çay (antioksidan değeri yüksek) tüketiyorum. Alınan besinlerin, günlük optimum mineral ve vitamin ihtiyacını karşılayacak düzeyde besinler olmasına dikkat ediyorum. En az 8-10 bardak su tüketiyorum.

Alinti:Formdakal.com

2. Guest

Guest Guest

Anlasilan denniz akkaya ya kafayi taktin.

Bunlara zaten diet uzmanlari ve antrenörleri plani yaziyor. Kendi planlari degil.

3. Despo

Beğenileri:
    6.095
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Serbest
    Yer:
    Danimarka
    Anlasilan denniz akkaya ya kafayi taktin.

Bunlara zaten diet uzmanlari ve antrenörleri plani yaziyor. Kendi planlari degil

Yo aslinda takmadim, yanlizca paylasim icin yazdim siteye, tabi kendisinin diet uzmani vardir bundan süphem yoktur, kendi planlari degildir yazmissin dogru olabilirsin ama kendi uyguladigi plan ozaman :)

Ayrica bu bayani hic sevmem :D onuda belirtmek isterim.

4. Guest

Guest Guest

kardes o zaman yanlis oldu. O zaman deniz akkaya plani demiyecektin.
    Aslinda örnek olsun diye onlarin bile planini vermemek lazim. Yanlis yönlendirme oluyor bayanlar icin. Burada hep erkekler var . Erkeklerin de bayan formülünü uygulamasi yine bir manada garip olur. En iyisi bayanlarin yaptigi diet formülünü burada kullanmayalim derim. :)

5. Despo

Beğenileri:
    6.095
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Serbest
    Yer:
    Danimarka
    Panzehir bu tabi senin sahsi görüsün, bence bu yazidan bir yanlislik yok.
    Zaten Bayanlar icin yazdim, parenteze. Deniz akkaya plani demedimki deniz akkayanin beslenme programi diye yazdim, sitede bazi bayanlar var mesela matilda.

Neyse aslinda bunu fazla uzatmaya gerek yok, belki benim türkcemden dolayi yanlis bir sekilde yazmis olabilirim, ama bundan kötü bisey olmayacagina eminim.

Sayfayı Paylaş