Deneyimli sporcuların yorumlarına ihtiyacım var..?

Konusu 'Kadınlara Özel - Beslenme & Diyet' forumundadır ve lady.winchester93 tarafından 6 Nisan 2015 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. lady.winchester93

lady.winchester93 Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    28
    merhabalar. şu anda gittiğim bir spor salonu var, pilates bosu fitness ve cardio yapıyoruz Kadınlara özel. 5 aydır gidiyorum hafif kaslandım ancak halen istediğim fitliğe ulaşabilmiş Değilim, özellikle bacaklarım hala istediğim gibi sertleşmedi. düzenli de gittim haftada en az 2-3 gün gitmeye Özen gösterdim ve gitmediğim günler evde spor Yaptım. şimdi evimize yakın bir spor salonu daha açıldı ve her türlü ağırlık, spinning, pilates, cardio var. buna yazılmayı düşünüyorum, kaslanma ve istediğim diriliğe ulaşma konusunda daha iyi verim alırım gibi geliyor. zaten istediğim hafif ağırlık çalışıp daha fazla kas elde etmek ayrıca öteki spor salonunda step aerobik zumba falan diye yağ yakmaya çalışacağıma ağırlık yağ yakmak için daha iyi olur gibi geliyor. boyumla kilom Arasında 10 kilo fark var, kilolu Değilim 1-2 kilo DaHA gitse kaslar daha iyi gözükür yağları da ağırlık daha iyi yakar diye düşünüyorum.yani sizce bu salonu bırakıp Ötekine yazılmalı miyim, hangisi hafif kas isteyen bir bayan için daha verimli olur? şu an gittiğim salonun spor HOCASI pilates üzerine ağırlıkla kas yaparsan şişkin durur çirkin olur Demişti pek inandırıcı gelmedi ama gene de tırstım biraz. sizce ne yapayım?

2. zeo64

zeo64 Co-Moderator Yönetici Co-Moderator

Beğenileri:
    1.831
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Kocaeli / Uşak
    boy kiloyu tam olarak öğrenebilir miyiz?herhalukarda istediğinize ulaşabilmek için hafif değil ağır çalışmanız gerekli,yağ durumunuza göre de beslenme ayarlanır.

lady.winchester93 bunu beğendi.
  3. lady.winchester93

lady.winchester93 Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    28
    boyum 1.60 kilom 50. zaten kısa boylu Olduğum için çok aşırı kaslanmak gibi bir niyetim yok hafif bir kas istiyorum

4. sultanmehmed

sultanmehmed Üye

Beğenileri:
    2.514
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    İstanbul/Fatih
    Burada ana etken salon değil sizin nasıl bir antreman programı uygulayacağınız ile alakalı..
    Hangi salonda serbest squat , deadlift , lunge yapabiliyorsanız onu tercih etmenizi öneririm.. Zira bacak sıkılışaması , şekillenmesi için bu hareketler biçilmiş kaftan niteliğinde..

Plates de size sıkılık kazandıracaktır ama şunu unutmamalısınız ki dünyada hiçbir spor ağırlık çalışmak kadar görselliğe direkt etki edemez..

Antremanlarınızı yukarıda bahsettiğim gibi temel hareketler üzerinden oluşturmalı , ağırlık çalışmasını az karbonhidratlı , protein ve sağlıklı yağlardan oluşan bir beslenme ve haftada bir veya iki kere yapılacak HIIT cardio ile desteklerseniz zumba , step vs gibi çalışmalardan çok daha fazla verim alacağınız garanti..

Hem kas kütlenizi korur , hemde yağ yakımı gerçekleştirirsiniz..

Son düzenleme: 7 Nisan 2015
    zeo64, Balboa7 ve columbu bunu beğendi.
  5. lady.winchester93

lady.winchester93 Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    28
    evet beslenmeme çok dikkat ediyorum zaten, ama 50 kiloda sabit kaldım galiba vücut bu kiloya alıştı ne alıyorum ne verebiliyorum 1-2 kilo daha versem daha iyi olur diye düşünüyorum, onlar da ağırlıkla gider sanırım. zaten salonda bana göre program yapacaklarmış ve Dediğiniz gibi ben de temel olan bu hReketleti yapmak, özellikle ağırlıkla yapmak istiyorum. bu yüzden bu hareketleri yapabileceğim yeni salona yazılacağım. teşekkür ederim yanıtınız için çok faydalı oldu.

sultanmehmed bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş