DENEYİMLİ SPORCULAR BU KONUYA

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve determined00 tarafından 23 Kasım 2016 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen kişi sayısı 1 user .
  1. determined00

determined00 Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    3
    İyi forumlar.Kısaca kendimi tanıtayım 19 yaşımdayım.Boyum 1.74 ve 95 kilodayım.Spora 2 gün önce başladım.​
    Daha önceden iki konu açmıştım ve sorularıma forum sayesinde bire düşürdüm ve kalan soruma geleyim.

~Dediğim gibi 95 kiloyum ve göbek,göğüs ve baldır kısımlarım çok kalın bunları en kısa zamana kadar eritmek istiyorum fakat spor salonunda Koşu Bandı yok.Cardio programımda Yatay Bisiklet,Dikey Bisiklet,Eliptik Bisiklet ve aşağıda resimde görmüş olduğunuz makine var.Sizce koşu bandına gerek var mı,varsa ne yapmalıyım,yoksa bunlar yeterli mi?
    Önemli: Arkadaşlar koşu bandının yerine aşağıda resimde ki spor aleti aynı işlevi görür mü?​
    Not1: Eğer yukarıdaki aletler yeterliyse sizin bana önereceğiniz program nasıl olmalı? (süre,çalışma sırası vs.)
    Not2: Koşu bandı yetersiz dışarıda koş! Önerisinde bulunuyorsanız programı da önerirseniz sevinirim.
    Not3: Aşağıda göstermiş olduğum resmindeki spor aletinin bana bir zararı olur mu? (Bacak ve kalçayı çalıştırır gibi resim vardı üzerinde.)
    Not4: Son olarak cardio programımda bacaklarım kalınlaşır mı?
    1.png

2. freeletics

freeletics Üye

Beğenileri:
    77
    Ödül Puanları:
    38
    Nacizane oneri:
    Simdilik amac kilo vermek varsayimiyla, yapman gereken kardio bu da ne demek aktif bir yasam tarzi, yani sikilmayacagimiz bir sey ve sizi terletecek ayni zamanda eglendirecek birsey, programa, kosu bandina vs fazla takilmaya gerek yok, kastim su
    Disarida kosu
    Hali saha maci
    Box
    Kick box
    Kosu bandinda kosu
    Kurek cekme
    Zumba salsa malsa
    Bisiklet
    Yuzme
    ..
    ..
    Daha onlarca aktivite siralanabilir, eglendiginiz birsey oldugu icin bunu hayat tarzi haline getirmek de kulfet olmaktan cikiyor, win-win yani, her sekilde mutlusunuz

Sent from my Nexus 9 using Tapatalk

3. berkay7743

berkay7743 Özel Üye

Beğenileri:
    705
    Ödül Puanları:
    123
    15 yaşındayken 165 boyunda 133 kg idim 94 e inebildim tekrardan askere gitmemek için aldım birde dirty bulking yaptım şu anda 33-35 kg arası kilo verdim devamı geliyor tamam şu anda doğal vermiyorum ama 15 yaşından 17 yaşına dek doğal vermiştim ki kaç defa verip aldım kolay olmadı o zamanlar okul vardı falan sen bence protein tozu amino asit e başlayıp protein ağırlıklı beslenip kardiyo + ağırlık çalışman gerek tabiki ağır çalış ağır çalış kaslar büyüsün kardiyoylada yağları eritirsin beni dinle ben öyle yaptım 17 yaşından 2 ay önce şu anda 22 yaşındayım ve definasyon bitiminde güzel bir vücut çıkacak dediklerimi yaparsan hem kaslı hem fit bir vücudun olur

Sayfayı Paylaş