denediğim hiç bir şey fayda etmiyor, yardım

Konusu 'Bayanlara Özel - Beslenme & Diyet' forumundadır ve gamze35 tarafından 3 Nisan 2016 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. gamze35

gamze35 Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    3
    merhaba arkadaşlar, geçen sene 6 ay boyunca dukan diyetiyle 9 kilo verdim, 3 kilosunu geri aldım. Şuan 63 kiloyum, boyum da 1.65 Çok çabuk kilo alan, çok zor veren bir bünyem var sebebini bilmiyorum. Testlerimi yaptırdım, sadece demir eksikliğim çıktı, onun için de hap kullanıyorum şuan. 1 ay boyunca insanıty workout programını yaptım. yediklerime de dikkat ettim. Örneğin, hafta içi hiç ekmek yemedim, makarna pilav da yemedim, genel olarak bakliyat, sebze ve et tükettim. sadece haftasonları 1 günü kendime kaçamak günü yapmıştım. Onda da kahvaltıda 1 dilim ekmek ya da simit yedim, 2 dilim çikolata yedim. 1 ay da hiçbir değişim olmadı, aksine kendimi daha çok şişmiş hissediyorum. Örnek bir menümü yazmam gerekirse;
    Sabah : 3-4 ceviz, 1 haşlanmış yumurta, salatalık domates, şekersiz çay, 1 kuru kayısı
    Öğlen : sebze yemeği, et ya da bakliyat hangisi olursa. yanında da yoğurt.
    akşam: et varsa et, yoksa 1 adet haşlanmış yumurta yanında salata.

Bunun haricinde diyet kolayı haftanın 3 günü tüketiyorum 1-2 bardak olacak şekilde.

İnsanıty workout ın getirdiği değişimler, kolumun arka kısmında kas yoktu, şimdi sıktığımda semsert oluyor, bacaklarım da aynı şekilde sertleşmiş. onun haricinde herhangi bir incelme durumu yok. benim zayıflamak için nasıl bir yol izlemem gerekiyor? lütfen bana yardım edin. nasıl beslenmeliyim, destek almalı mıyım, protein tozu vs. ve nasıl bir spor yapmam gerekiyor kendi kendime?

2. abseto

abseto Üye

Beğenileri:
    343
    Ödül Puanları:
    73
    Öncelikle kilo vermenize pek gerek yok bence. 63 kg çok da fazla değil. Tabi illa vermek istiyorsanız karb. oranını biraz azaltırsınız, günlük kalori oranınızdan da eksik alır açık oluşturursunuz. Zaten gerisi gelir. Onun dışında supplement gerekmez bence. Yani günlük protein ihtiyacınızı felan karşılıyabiliyosanız çok da gerek yoktur.
    --- Mesaj birleştirildi, 3 Nisan 2016 ---
    Ve kola tüketmenizi tavsiye etmem :) diyet olup olmamasıyla ilgili değil. Tamamen zararlı bir içecek :) yani spor olarak değilde sadece kilo veriyim yeter diyorsanız tamamda amacınız sağlıklı olmaksa onuda tüketmeyin bence :)

gamze35 bunu beğendi.
  3. gamze35

gamze35 Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    3

Haklısınız aslında içmemek gerek, ancak canım tatlı bir şeyler çekince mecbur ona dadanıyorum :) Peki spor olarak ne yapmalıyım? insanıty workout un 2. ayına devam etmeli miyim?

abseto bunu beğendi.
  4. abseto

abseto Üye

Beğenileri:
    343
    Ödül Puanları:
    73
    Bende öyleydim hatta günde 2.5 litre pepsinin light felanda değil normallerinden alıp alıp yanında 5-10 tane balk- çubk kraker felan alıyodum yiyodum durmadan pc başında :D artık bıraktım az önce canım çekti evde didi vardı. Yinede gittim su içtim :D en iyisi :D bide insanity workout hakkında pek bilgim yok yanlış birşey söylemiyim :D (ilk defa duydum :D :D ) Yani eğer verimli geçiyorsa gelişimi farkediyorsanız sorun yoktur :D ama tavsiyem ağırlık çalışması yapıp aralara cardio eklemek. ağırlık çalışınca hem belli bir kas kütlesi elde edersiniz hemde daha hızlı kalori yakmış olursunuz :)

gamze35 bunu beğendi.
  5. aslangur

aslangur Üye

Beğenileri:
    491
    Ödül Puanları:
    93
    Günde 2 max 3 öğün olacak şekilde kalori alımınızı biraz artırarak beslenin. Kalori alımınız çok az. Günlük 1600 gibi bir rakam olabilir, şuanki alımınız 500 kaloriyi geçmez ölüm diyeti gibi bir şey. Kaldı ki diyetten sonra geri almanız da çok kolay olur. Insanity workoutu bilmiyorum ama muhtemelen çok gereksiz yüksek yoğunluk içeriyor salona başlama imkanı dolayısıyla ağırlık çalışma imkanınız yok mu

gamze35 ve abseto bunu beğendi.
  6. gamze35

gamze35 Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    3

spor salonuna gidemem :/ dambıllarım da 1 er kiloluk :D 5 kg luklardan alsam faydası olur mu :) sanırım ağırlık çalışmak kardiyodan daha iyi. kardiyo yerine yürüyüş yapsam + ağırlık çalışsam?
    --- Mesaj birleştirildi, 4 Nisan 2016 ---

spor salonuna gitme imkanım yok, peki aldığım kaloriyi arttırıcam. çok teşekkür ederim.

7. aslangur

aslangur Üye

Beğenileri:
    491
    Ödül Puanları:
    93
    Ben olsam dumbell yerine sadece 1 tane uzun bar alırım. İşe yarayacak bütün hareketler yapılabilir. İşin bitince koy kilere yer kaplaması yok sıkıntısı da yok. Ve evet ağırlık çalışmak kardiyodan daha etkili. Kardiyo da etkisiz diyemeyiz de öyle aşırı yüksek yoğunluklara çıkmaya gerek yok

abseto bunu beğendi.
  8. Betulyücel

Betulyücel Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    1
    Intermittent Fasting Diyetini araştırmanızı tavsiye ederim. http://www.zayiflamaiksiri.com/2015/07/intermittent-fasting-diyeti.html
    Diyetin mantığı açlık süresini uzatmaya dayanıyor. Kısa sürede çok ciddi kilolar verdirdiği gibi verilen kilo da yağdan gidiyor. Olduğundan daha fazla kilo vermiş duruyorsunuz. Bir de spor ile destekliyorsanız daha ne olsun.

Sayfayı Paylaş