Deltoid ve Trapezius

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve Zeroheat tarafından 5 Aralık 2013 başlatılmıştır.

1. Zeroheat

Zeroheat Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Selam arkadaşlar,

Forum'da yeniyim, onun için bu konu önceden varsa ve tekrar açtıysam kusura bakmayın :)

Bir süredir (1.5 yıl) ağırlık çalışmaya geri döndüm (4 yıl kadar ara vermiştim). Mevcut durumum pek parlak değil, sol omzumdaki bir tendonda tendinit var, sağ omzumdaki acromion kemiği de tip 3 durumunda. Sol omzum için steroid vurulacağım ama sağ omzum ameliyatlık düzeyde. Bu durumda da deltoid ve trapezius'u geliştirmekte zorlanıyorum. Diğer büyük kas gruplarında sorun yaşamıyorum (biceps, triceps, latissimus dorsi, rectus abdominis gibi).

Deltoid ve trapezius'u geliştirmek için lateral raise ve fly gibi hareketler yapıyorum. Bunun dışında omzun devreye girdiği bench tarzı çalışmaları da tam randımanla yapamıyorum. Ağrıdan dolayı değil ama tendonu kopartmamak için diyelim, yoksa çalışırken pek ağrı hissetmiyorum.

Sizce ne tipte bir antrenman ile hem sakatlığı ilerletmeden hem de deltoid ve trapezius kaslarını geliştirecek şekilde çalışabilirim?

Çok teşekkürler.

Sayfayı Paylaş