Deltoid Kas Gurubunda Evde Gelişme Sağlamak

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve filhakika tarafından 10 Haziran 2009 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. filhakika

filhakika Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Merhaba,
    Ben 190 cm boyunda biriyim. Omuzlarım yaptığım spor için(basketbol) bana yetmiyor. Omuzlarım güçsüz kalıyor. Dumpbell alabileceğimi sanmıyorum. Omuz yapacağım derken göğüs yapmak hele hiç istemiyorum hafif yağ birikintili adeleli bir göğsüm var biraz daha dışarı çıkarsa meme gibi duracak. İstemiyorum. Bir iki hareket gösterenler hep göğüs çalıştırıcı hareketler de gösterdiler.

Ben her ne kadar sporum için istesem de hafif yağlı vücudumun hepten şekilsizleşmesini de istemem.

Çok köhne bir mecradayım. Salon yok, dambıl için kahbedecek vaktim de param da mevcut değil. Sorum; Bu iş evde mümkün mü? Mümkünse hangi hareketler ile mümkün.

Sporcu olduğum için beslenme programımı kendim yapıyorum, ekstra beslenme ile ilgili bir tavsiye de almak istemem. Siteyi araştırmama rağmen tatmin edici sonuçlara ulaşamadım.

Sizden egzersiz tavsiyesi bekliyorum. Bir sığıra anlatır gibi anlatın. Hiçbir şey bilmiyorum. Hayatımda elime kas yapmam için ağaç kabuğu almışlığım bile yoktur. Benim en eksik yönümdür bu bilgisizlik. 3 tane de fotoğraf paylaşmak isterim;
    [​IMG] [​IMG][​IMG]

2. Savaşcı

Savaşcı Üye

Beğenileri:
    255
    Ödül Puanları:
    0
    kendi vucut ağırlığınla yapılacak antremanlara bak;şınav gögüs için olsada omuzlarada vurur tricepsede, gögüslerinde ki yağı eritmene yardımcı olur,gögüsleri bir yere kadar getirir. sayı arttıkça; kondisyon kazanırsın ve vb....dambıl çalışmalarını incele basket topuna göre uyarlaya bilrisin.
    ama sen yinede diğer yorumlarıda bekle

3. _Fabregas_

_Fabregas_ Üye

Beğenileri:
    139
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    İstanbul
    şaşallara çimento doldur içlerine demir sok z bar gibi olur onla enseye press yaparsın tekli şaşallarla dumbell raises yaparsın barfix çek bol bol

4. novizenj

novizenj Üye

Beğenileri:
    371
    Ödül Puanları:
    73
    handstand push up, push up, dept push up, pull up, chin up, dips, crunch, twist, bodyweight split squat, bodyweight one leg deadlift, bodyweight one leg calf raise. bunlar sana önerebileceğim vücut ağırlığıyla yapılan egzersizler. biraz araştırma yaparsan yapılış şekillerini öğrenebilirsin.

Sayfayı Paylaş