Deltax antreman günlüğüm[130kg]

Konusu 'Antrenman Günlüğü' forumundadır ve Deltax tarafından 10 Mart 2013 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen kişi sayısı 1 user .
  1. Deltax

Deltax Üye

Beğenileri:
    33
    Ödül Puanları:
    38
    Merhaba
    138,5 kg ile başladığım 1 ay ara verdiğim kilo verme yolculuğumda 2. dönemdeyim yani aradan sonrası :)

Öncelikle beslenme günlüğüm : Beslenme

Tekrar belirteyim

Boy : 1,82
    Kg : 130,9 tarih 10.03.2013

Diyetime devam ederken boş boş kilo vermek değilde aynı zamanda antreman yapıp verdiğim kilonun daha fazla yağdan gitmesi, vücut olarak daha sonrası ve bir temel olması için evime 100 kiloluk bir ağırlık aldım uzun barı ile beraber ve küçükten hareketler ile başlayarak evde yapılabileceğim ne varsa yapmak istiyorum. Carpe sağ olsun ilk olarak bana şu şekilde bir çalışma önerdi :

Squat 2 set 6 tekrar
    Deadlift 2 set 6 tekrar
    Bench press 2 set 6 tekrar
    Omuz press 2 set 6 tekrar
    Barbell rowing 2 set 6 tekrar
    Dar bench 1 set 6 tekrar
    Barbell curl 1 set 6 tekrar

Bunların dışında evde bar ile çalışmak için önerebileceğiniz her türlü harekete açığım :)

Şuan kaldırdığım kilo tabi ki 100 değil ilk günümde ki sporum bu kiloları sirkeciden evime getirmek ve onca merdivenle beraber tek başıma çıkmak oldu :) bunun yanında deneme amaçlı 20 kg + barda sanırım bir 10 kg ile 15 deadlift 15 yerde bench press yaptım ertesi gün yani bugün her bir tarafım ağrıyor diyebilirim. 1 gün dinlenip 1 gün ağırlık çalışacağım kaldıracağım kilo şimdilik 40 kg + bar olacak aslında bunun bile şuan için fazla olduğunu düşünüyorum ama zorlayacağım kendimi. Kardio olarak her gün çok fazla olmasa da sabah aç karnına dışarı çıkıp 30 dakika falan yürüyüş yapacağım.

Beslenme kısmında yine Carpenin önerdiği IF sistemine geçtim umarım onunda katkısı olacak.

Setleri, tekrarları ve kgleri yavaş yavaş arttıracağım

Artık bu koca dağı yıkmanın zamanı geldi :)

Son düzenleme: 10 Mart 2013
    CarpeNoctum bunu beğendi.
  2. Deltax

Deltax Üye

Beğenileri:
    33
    Ödül Puanları:
    38
    1 Gün dinlendikten sonra her tarafım hala ağrımasına rağmen bugün ağırlık çalışayım dedim
    Genel olarak kaldırdığım ağırlıklar forumdaki arkadaşlar için çok çok basittir ama beni baya yordu açıkçası ve zorladı. :)
    130 kilo olarak ağırlığı bir yandan diğer tarafa taşımak bile beni yorabiliyor..

Bugün yaptıklarım..

4 Şınav :)
    50 kg ile 7 deadlift 30 kg ile 7 deadlift
    30 kg ile 2 set 7 tekrar squat ( evde yapması gerçekten zor yerden alıpta omzunuza koymak falan..)
    30 kg ile 2 set 7 tekrar bench press ( bu harekette evde sehpa olmadığı için zorluyor. )
    30 kg ile 1.set 6 tekrar 2. set maalesef 3 tekrar Barbell curl ( en fazla zorlayan diyebilirim )

Dahasına gücüm mü desem bünyemi desem yetmedi. Şu anki rakamlar komik biliyorum fakat zamanla artacağını umuyorum :)

3. Deltax

Deltax Üye

Beğenileri:
    33
    Ödül Puanları:
    38
    önceki gün yapmam gerekti çalışmayı fakat evde temizlik vardı 2 gün ara oldu mecburen

bugün yaptıklarım;

bütün hareketler 30 kg ile

10 şınav
    Deadlift 4 set 10 tekrar
    Squat 2 set 10 tekrar
    Omuz press 2 set 6 tekrar
    Barbell curl 2 set 6 tekrar
    Bench press 3 set 10 tekrar

Yazdığım gibi aynı sıra ile yaptım tam olarak neyleri hangi gün hangi sıra ile tam bilmiyorum şuan ne varsa gücümün yettiği kadar 1 gün ara ile yapıyorum..

dün tartıldım 3 günde IF ile beraber 130,9 dan 129'a düşmüşüm hedefim 20 sinde 126 tekrar belirteyim. Bu hızla gidersem olacak gibi :)

Son düzenleme: 14 Mart 2013
  4. Deltax

Deltax Üye

Beğenileri:
    33
    Ödül Puanları:
    38
    Dün spor günümdü fakat eski iş yerim taşındığı için müdürüme ve arkadaşlarıma yardıma gittim..

Baya bir şeyler taşıdık yürüdüm falan dolayısı ile ağırlık çalışmadım.

bugün sabah bi şınav çekeyim dedim bakalım ne kadar çekebilecem

18 adet çektim bu kilo ile şaşırdım valla :)

gelişmeye devam >.<

5. Deltax

Deltax Üye

Beğenileri:
    33
    Ödül Puanları:
    38
    Bu sporu yapan arkadaşlara hayranlığım gün geçtikçe artıyor ..
    30 kg ile ağırlık çalışmama rağmen şuan bittim öldüm gidiyorum durumundayım bu insanlar daha fazla kilolarla daha fazla çalışmalara nasıl dayanıyor diye içimden sorup sorup duruyorum..
    Her neyse bugünkü çalışmalarım..

Hala 30 kg deyim artırmadım..

Deadlift 4 set 15 tekrar
    Squat 2 set 15 tekrar
    omuz press 2 set 10 tekrar
    Barbell curl 2 set 6 tekrar
    Bench press 1. set 15 tekrar 2. set 10 tekrar
    Barbell rowing 2 set 10 tekrar
    Dumbbell Lateral Raises 2 set 10 tekrar
    Dumbbell Curls 2 set 7 tekrar

Bide eklemek gerekir diye düşündüm
    Çalışmaları aç karnına yapıyorum