Defterin ilk sayfası.

Konusu 'Öncesi-Sonrası (Before-After) Bölümü' forumundadır ve VeciiPanda tarafından 17 Temmuz 2016 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 12 üye.
  1. mrthr35

mrthr35 Üye

Beğenileri:
    952
    Ödül Puanları:
    123
    fena değil ne kadar oldu bu arada

2. VeciiPanda

VeciiPanda Üye

Beğenileri:
    23
    Ödül Puanları:
    28
    Yer:
    Antalya
    ne kadar oldu derken?

3. mrthr35

mrthr35 Üye

Beğenileri:
    952
    Ödül Puanları:
    123
    yani kaçıncı ayın

4. VeciiPanda

VeciiPanda Üye

Beğenileri:
    23
    Ödül Puanları:
    28
    Yer:
    Antalya
    5. ay oldu.

5. VeciiPanda

VeciiPanda Üye

Beğenileri:
    23
    Ödül Puanları:
    28
    Yer:
    Antalya
    Son durum. 67 kg.

6. Brkylive

Brkylive Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Abi bakarmısın bi

7. VeciiPanda

VeciiPanda Üye

Beğenileri:
    23
    Ödül Puanları:
    28
    Yer:
    Antalya
    efendim bildirim gelmemiş yeni gördüm daha rahat olması için pm den ulaş.

8. berkalp_tr

berkalp_tr Üye

Beğenileri:
    15
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Psikolog
    Yer:
    Ankara
    Bel incelmesi çok başarılı, günlüğü başından sonuna kadar okudum tebrik ederim. Benim de en büyük problemim vücudun yanlarındaki yağlar...

VeciiPanda bunu beğendi.
  9. VeciiPanda

VeciiPanda Üye

Beğenileri:
    23
    Ödül Puanları:
    28
    Yer:
    Antalya
    birazdan son formumun resimlerini atıcam görüşleriniz benim için değerli teşekkürler.
    --- Mesaj birleştirildi, 17 Ekim 2016 ---

10. berkalp_tr

berkalp_tr Üye

Beğenileri:
    15
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Psikolog
    Yer:
    Ankara
    Bence gayet başarılı, 5 ay uzun bir süre değil. Tebrikler.

VeciiPanda bunu beğendi.
  11. VeciiPanda

VeciiPanda Üye

Beğenileri:
    23
    Ödül Puanları:
    28
    Yer:
    Antalya
    Araya biraz mesafe koydum bir süredir durumumla ilgili yazı yazmamıştım. Ağırlıklarım baya arttı güçlendim. Bench presste 80 kg, dumbell curlde 17.5 kg ilk set sonra azalarak 15 kg. 12.5 kg şeklinde seti tamamlıyorum. Diğer hareketlerdede aynı şekilde artış mevcut. Şuanda 66 kg da durmuş bulunmaktayım mide dolu 67 - 67.2 civarlarında oluyorum. Salonda bazı arkadaşlar çok kilo verdiğimi ve biraz kilo almamı söylüyorlar. Benimde merak ettiğim göbek kısmım biraz bıngıl bıngıl kıvamda halen (bu formda) bunun altını mide hareketleriyle doldurup sıkılaştırabilir miyim artık? Yoksa kardioya devam mı ? Mide hareketlerine ağırlık vermeli miyim ? Bu yönden kafam karışık, bana kalsa kardioyla eritmek var göbekteki son kalanları ama eğer formumu gözleyenler artık mide hareketlerinede önem vermelisin derse ağırlık vereceğim ufaktan artık.

12. mrthr35

mrthr35 Üye

Beğenileri:
    952
    Ödül Puanları:
    123
    67 kiloda kasların belli değil se bu senin kilo vermeni ve yağ yakmanı değil kas kütlesi arttırmanı gerektirir. 60 kgye düşsen bile bu gidişle ne karın kasları çıkıcak ne göğüs ne sırt . beslenmeni toparla artık kas kütlesi inşaa etmen lazım çok geç kalıyosun benden tavsiye :)

13. VeciiPanda

VeciiPanda Üye

Beğenileri:
    23
    Ödül Puanları:
    28
    Yer:
    Antalya
    Nereye yetişiyorum arkadaşım :D bu sporu hayat tarzın haline getirip sağlıklı beslenip güzel antrenman çıkardıktan sonra gerisi olur. Yarışmaya hazırlanmıyorum sonuç olarak :) Hep kiloluydum birazda zayfılığın tadını çıkarayım değil mi :D Söylediklerin konusundada haksız değilsin ;) Yavaş yavaş beslenmeyi arttırıyorum zaten. Kas konusuna gelincede yine çevremin ve benim gözlemlerime göre kas hatlarımı da ufaktan çizmiş birazda geliştirmiş durumdayım ve fark edip bana belirtiyorlar buda beni motive ediyor.

14. mrthr35

mrthr35 Üye

Beğenileri:
    952
    Ödül Puanları:
    123
    hemen hemen şuan vücut yağ oranımız da aynı gibi ben 78 kiloyum ama arada 11 kilo fark var [​IMG]
    sence pek farkı varmı. :D çevremde 1 2 kilo almak için kendini aylarca parçalayan çocuklar var. şuan zaten sen imkansızı başarmış gibisin bundan iyi motivasyon olmaz :)

15. VeciiPanda

VeciiPanda Üye

Beğenileri:
    23
    Ödül Puanları:
    28
    Yer:
    Antalya
    Her vücut aynı değil bende kilo alırsam yağlanırım diye korkuyorum şimdide bu yüzden devamlı titiz davranıyorum. 78 kiloda feci göbek vardı bende mesela :D 15 kg. Verdim durum bu. Artık yiyerek deneyeceğim ne yapım kas yapayım artık yaza bomba girelim. Olmadı veririm geri çözdüm formülü zaten :D

16. mrthr35

mrthr35 Üye

Beğenileri:
    952
    Ödül Puanları:
    123
    aynen zaten definasyonda prof olduk sayılır :D

17. berkalp_tr

berkalp_tr Üye

Beğenileri:
    15
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Psikolog
    Yer:
    Ankara
    Ben bu ağırlık olayını anlayamıyorum :D 188, 92 kiloyum. Nizami 30 şınav çekebiliyor, 1 dakikada 25 burpees yapabiliyorum. Ancak bench presste 40-45kg bile basamıyorum. 7.5kg ile curl yapıyorum. Nerede hata yapıyorum :D Bu ağırlıklar benim gelişmeme yeterli oluyor bu arada, yani 40kgx12 bench press bassam 13.'yü yapamayacak hale geliyorum. Hatta bugün 42.5kgx8 incline bench press'in 6. tekrarında ağırlığın altında kaldım. Allahtan ağırlık çok ağır değil de problem olmadı :D

Karın yağlarını özel olarak nasıl yakabilirsiniz bilmiyorum ancak HIIT kardiyoya yönelseniz fena olmaz, mide egzersizlerini ihmal etmemek lazım fakat kardiyo olmazsa olmaz.

18. mrthr35

mrthr35 Üye

Beğenileri:
    952
    Ödül Puanları:
    123
    bence en etkili çözüm ilk önce kas kütleni arttırabildiğin kadar arttırman ki zaten kaslar yer bulmak için yanan yağların yerini alıyor :) temiz bir beslenme ile nisana kadar kas kütlesini arttırıp definasyon yapmak en mantıklısı

19. VeciiPanda

VeciiPanda Üye

Beğenileri:
    23
    Ödül Puanları:
    28
    Yer:
    Antalya
    İnterval kardio devamlı her ağırlık antrenmanımdan sonra 40 dk. yapıyordum haftada min. 4 gün. Kesinlikle etkilide oluyordu ancak son zamanlarda kardio işini biraz salıp ağırlık antremanlarına ağırlık veriyorum. Biraz böyle taklıp ara ara yine kardio yapacağım. Ağırlık örneğini vermem çok ağırlıklara geçmem marifetmiş gibi göstermek değilde kondisyonumdaki gelişmeyi vurgulamaktı.(elbette ağırlık arttırmak gerekli dozunda). Artık ağırlık antrenmanları ilede yok edebileceğim göbek kıvamına geldiğimi düşünüyorum. Kardiyo olmadığı için katabolik etkiyi azaltıp birazda böyle deneyeceğim baktım olmuyor geri ağırlık veririm kardiyoya. Diğer arkadaşımızın dediği gibi artık ufaktan definasyon modundan çıkıp ye iç antrenman yap geliş moduna girmiş bulunmaktayım ufaktan. Sonra tekrar bi definasyona girerim durum ne gösterecek deneme yanılma yoluyla bulacağım artık.

20. berkalp_tr

berkalp_tr Üye

Beğenileri:
    15
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Psikolog
    Yer:
    Ankara
    Hocam yaptığınız HIIT programınızı yazabilir misiniz? Ben 40 dakika HIIT yapabilen birini ilk defa görüyorum... 2. dakikada oksijen borçlanması, 5-6. dakikada laktik asit birikiminden dolayı normalde 15-20km koşabildiğim halde 20-25 dakika anca dayanabiliyorum ki HIIT'in en büyük avantajı da kısa olması, bir yanlışlık olmasın.

Ağırlık antrenmanı ile yok edilebilecek göbek anatomik olarak nasıl olur bilmiyorum. Belki yoğun ağırlık antrenmanının yağ yakmaya katkısı olabilir.

Sayfayı Paylaş