definisyon programıma yardımlarınızı bekliyorum

Konusu 'Yağ Yakımı ve Kilo Verme' forumundadır ve grungie tarafından 11 Mayıs 2011 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. grungie

grungie Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    merhaba. öncelikle forumda yeniyim. bir kaç ayda bu forumdan çok şey öğrendiğime inanıyorum. 2hafta önce definisyon programına girdim. yağ oranım %16 dı ve hedefim 2 ayda %de 10-11 e çekmekti. fakat bugünkü ölçümde yağ oranımın %16.5 olduğunu ve kas oranımın azaldığını öğrendim (definisyonda normal olduğu için bu çok önemli değil asıl önemli olan yağ yakamamam). inceldiğimi ve vücüdumun daha sıkılaştığını hissediyorum ama sonuçlar da böyle çıktı acaba neleri yanlış yapıyorum. önce bu iki haftamın nasıl geçtiğini anlatayım.

animal cuts cullandım.

haftada 4 gün interval cardio yaptım min 35 dk boyunca,

daha sonrasında set aralarını kısa tutarak ve bulk dönemine göre çok tekrar(12) az agırlıkla çalıştım bu 4 günde pzt göğüs,biceps -salı omuz triceps -perş sırt kanat - cuma omuz göğüs ve günaşırı karın hareketleri

beslenme olarak fast food-hamur işi-ekmek-tatlılar kestim hep, tuzu az kullandım sabahları yulaf ezmesi 5yumurta beyazını karıştırıp yiyorum az da protein tozu(muscletech- ayrıca tabi ki antremanlardan sonra da kullanıyorum)

neredeyse her akşam tavuk gögsü haşlayıp yedim. geceleri yatmadan bir kaç saat önce beslenmeyi kestim. belki yatarken az lor peyniri

uyku düzenim ise biraz değişik gece 4-5 gibi yatıyorum ama 7-8saat uyuyorum her gün

bir kaç kere gofretle bozdum diyetimi ve haftanın 4-5günü tavuklu pilav yedim onların da çok farkedeceğini sanmıyorum.

evet durum böyle hocalarım eğer yanlış gördükleri bazı konularda yardımcı olurlarsa çok sevinirim. çünkü işin içinden çıkamadım niye bu 2hafta hiç bir işe yaramadı anlayamadım.

2. IGO

IGO Üye

Beğenileri:
    264
    Ödül Puanları:
    73
    Yer:
    İstanbul
    Merhaba grungie,

Her şeyden önce uykunu bir düzene oturtmalısın. En sağlıklı uyuma vakti 22.30-23.00'de başlar. 7-8 saat uyuman yeterli. Aslında yaptıklarını çok özetleyerek yazmışsın. Tavuk yiyorsun ama ne kadar? Pilav yiyorsun ama ne kadar? "Tavuk proteindir" diyerek haddinden fazla yersen yağ yakamazsın. Kilona göre gram hesabı yapıp ona uygun bir şekilde beslenmelisin. Daha çok ara öğün olarak kabak, brokoli, mantar gibi hem sağlıklı hem de besleyici sebzeler tüketmen senin yararına olacaktır. Ayrıca günde iki fincan yeşil çay içersen yağ yakımı konusunda sana yardımcı olacaktır.

Sağlıklı günler dilerim...

3. grungie

grungie Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    öncelikle cevabınız için teşekkürler IGO. sebzelerle gerçekten aram hiç yok yeşil çay önerini de dikkate alacağım. beslenmemi biraz daha açayım o zaman.

sabah yulaf ezmesi 5 yumurta akı protein tozu karıştırıp tavaya döküyorum üstüne de muz ekleyip besleyici bir kahvaltı yapıyorum

öğleden sonra tavuklu pilav(küçük bir porsiyon gramını bilmiyorum)

antreman sonrası meyve suyu ve protein tozu

akşamları 250-300 gr arası yiyorum tavuk göğsünü haşlama olarak

gece ise elma ya da light sütle mısır gevreği yiyorum

gördüğünüz gibi protein agırlıklı besleniyorum. acaba karbonhidrati daha da mı kısmalıyım. bu 6 haftalık süreçte gerçekten her şeyi doğru yapmak istiyorum

4. IGO

IGO Üye

Beğenileri:
    264
    Ödül Puanları:
    73
    Yer:
    İstanbul
    Protein tozundan başka amacına yönelik ürünler kullanıyor musun?
    Eğer kullanmıyorsan forum sponsorumuzdan bu ürünleri inceleyebilirsin.

Biotech L-Carnitine 1000 mg. 30 Tablet / Weider CLA 800 mg 150 kapsül

5. grungie

grungie Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    animal cuts kullanıyorum. son bir haftada karbonhidrahi sadece sabah almaya başladım diyebilirim. sabah tavuklu pilav sonraki öğünlerde tavuk gögsü haşlama/bazen ızgara ve bir dilim de ekmek yiyorum eşit 4-5öğüne bölerek. ara sıra elma karpuz gibi kalorisi düşük meyvelerde yiyorum. haftada 4 gün cardio ve ağırlık antremanına da devam ediyorum. gelişmeleri burdan bildireceğim.

6. galois91

galois91 Üye

Beğenileri:
    187
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Akademisyen
    Yer:
    Eskişehir
    4 gün interval cardio üstelik min 35 dk çalışmak bir de üzerine ağırlık çalışması çok fazla. Öncelikle interval yaptığın günler ağırlık çalışmamalısın. Ağırlığı ayrı cardioyu ayrı günde yap. Aldığın karbonhidrat miktarını da azaltmak yerine bir miktar arttır.

7. Mrozguryilmaz

Mrozguryilmaz Üye

Beğenileri:
    70
    Ödül Puanları:
    0
    en büyük eksiğini söyliyim öğün sayın az en az 6-7 öğüne bölmelisin sen vücudu açlık moduna sokmuşsun yağ yakmak yerine az yediğin halde yağ depoluyorsun her 3 saatte 1 yeki metabolizman hızlansın yağ yaksın.

Sayfayı Paylaş