Definisyon programım

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve Serhats tarafından 3 Temmuz 2009 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 5 üye.
  1. Serhats

Serhats Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    0
    Merhabalar herkeze,

Yeni definasyon programımı sizlerle paylaşmak istiyorum kafama takılan bazı noktalar var beni rahatsız eden (özellikle Kas kaybı yaşamak gibi)

Hocam bana yeni program yaptı ve agırlıklar aynı piramit program tarzı kilo artıyor ve tekrar azalıyor bunun sonrasında agırlıkla karın hareketleri ve 20 şer dakikalık cardio programı var.Her antremandan sonra farklı cardio tipi yapıcam.

Örnegin: 1. gün sırt, triceps calıstıktan karın ve sonrasında 20" yürüyüş.

2. Gün omuz, bacak calıstıktan sonra karın ve sonrasında 20" bisiklet yada yüzme güne göre değişiyor.

boş günlerimdede karın ve agırlıklı cardio yapmayı planlıyorum.25 dk tempolu koşu ardından bisiklet veya spinning gibi grub egzersizleri...

Sabah aç karınla Animal cuts alıyorum ardından kahvaltı sonrasında hafif bir karbonhidrat yuklemesi makarna yada yulaf gibi. 1.5 saat sonra animal cuts ve 45 dk sonra antremana gidiyorum.Antremandan hemen sonra protein tozu+protein tozuna 1 tatlı kasıgı toz glutamin atıp içiyorum (Optimum Gold Standrat Whey 4 gr glutamin ve 5gr BCAA ordan geliyor +5 te Glutamin tozundan 9 gr glutamin almıs oluyorum) daha sonrasında nasıl bir diyet uygulayacagım hakkında pek bir bilgim yok.

Muz , Şeftali , Elma gibi meyveler yiyorum daha sonra Light Yogurt ve Salata (kabuklu)

Daha sonra ana yemek büyük ihtimal tavuk oluyorum Yagsız tuzsuz Haşlama (iştahımın kapandığı nokta :) )

gece yatmadan oncede glutamin 1 tatlı kasıgı 1 bardak suyla sizce bu şekile kas kaybeder miyim?

Haftanın 6 yada 5 günü bu şekil çalışmayı planlıyorum

2. bonatschi

bonatschi Özel Üye

Beğenileri:
    4.944
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Londra
    Son düzenleme: 4 Temmuz 2009
    Serhats ve diez bunu beğendi.
  3. Whiteside Impreza

Whiteside Impreza Üye

Beğenileri:
    40
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Antalya
    Definasyon programında neyi ne gün çalıştığın değil ne şekilde kaç set kaç tekrar aralığı ile çalıştığın kısmı önemlidir.Ayrıca tempolu koşu yerine yaş ve nabız aralığına uygun tempolu yağ yakımına yönelik yürüyüş tavsiye ederim.

4. fitnessist

fitnessist Üye

Beğenileri:
    437
    Ödül Puanları:
    73
    bulk yaparken yağlanmak nasıl kaçınılmazsa definisyondada kas kaybı olucaktır işin püf noktası bunu minimuma indirmek. verdiğiniz kilo ne kadar fazlaysa kaybedeceğiniz ölçüde okadar fazla olucak

definisyonun amacı zaten kaslara ayrıntı vermek değil mi? ayrıntıda sadece çıplakken belli olur hatrısayılır ölçü kaybı olmasına rağmen definisyonlu vücudun çok daha heybetli göründüğü bir gerçek bu etkiyi sağlamak içinde geri kazanmak üzere kaslardan bir miktar feragat edilebilir. kazanım sizin iradenizde ve elinizde olduğu sürece yıkımdan çok korkmamak gerekir bence.

5. Serhats

Serhats Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    0
    teşekkürler yorumlarınız için sadece şunu merak ettim hocamın ağırlık calıstıgım gunlerde antreman sonuna 20 dk lık kosu , bisiklet ,crosstrainer koyması ne kadar doğru?

kendisine söyledi zaten minimal bir kayıp olucağını ama dediğiniz gibi 37 define bir kol 40 cm bulk bir koldan daha iyidir :D

6. umur35

umur35 Yeni Üye

Beğenileri:
    1.031
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    İzmir
    Bacak gununden sonra kosmak senın ıcın zor olacaktır bunun ıcın bacak gunu cardıo olarak yuruyus dıger gunlerde orta tempoda kosu onerırım..

Sayfayı Paylaş