Definisyon ile ilgili bir soru.

Konusu 'Yağ Yakımı ve Kilo Verme' forumundadır ve NEBUKADNEZAR tarafından 6 Temmuz 2016 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. NEBUKADNEZAR

NEBUKADNEZAR Üye

Beğenileri:
    245
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Sakarya
    Merhaba.Ben 3 senedir sporu yapiyorum.Hicbir zaman karin kaslarimi görememisimdir tam olarak 6li sekilde yani yag oranimi hicbir zaman yuzde 12nin altina indiremedim.Bunda benim payim buyuk diyette iken kollarimin vesaire olcusu cok dustugunde ve salondakiler cok kuculdun dediklerinde hep moralim bozuldu ve diyeti birakip bulk yaptim.Her ne kadar sekersiz glisemik indeksi dusuk vesaire beslensem de bu bulk maceralari hep 80 81kg yag oranim 20yi gorecek sekilde sonlandi.

Simdi merak ettigim ve bilgi almayi amacladigim olayi anlatayim.

Salonda bir kardesim var.25gün once 81kiloydu ve yag orani da ortalama olarak yuzde 18 falandi.Diyete baslamis bu surede ve 25 gun diyet yapmis.ve 25.gunun sonunda 74.5 kiloya inmis ve baklavalar hafigten görunmeye baslamis,bel incelmis baya,ve ustten cok kaybetmemis.sadece kolu soyledi 25gun once 39.5ken 25gun sonra 38e dusmus.

Olay beslenmede.Beslenmesi su sekilde : sabah kalkar kalkmaz haftanin 3 gunu 40dk kosu bandinda kardiyo.kardiyo tipini sormadim sorunca editlerim.Kahvaltida 200gr tavuk gögsü,antremandan 1.5 saat once 4 kasik pilav ya da 2 avuc yulaf ezmesi,antremandan hemen sonra 1 ölcek protein tozu ve 5 ya da 10gr glutamin,spordan 2 saat sonra 1 yesil elma ve ondan sonra son ogun olarak 200gr tavuk gogsu.sadece 1 gun cheat meal yapip pizza hamburger yemis o kadar.

Haftada 4gun spor ve her spor sonu 15dk karin.

Bu cocuk 1000kalori ya aliyor ya almiyor.81kg olan bir kisi 20 25 gun boyunca bu sekilde beslenerek nasil 6.5kg verip ciddi oranda kaslari tutmabilir ? Disaridan ben ilk okudugumda gercekten coksasirdim 1000 kalori ile az kas kaybi ile yag oranini bu derece asagiya cekmesine.

Denesem ayni beslenmeyi ayni kardiyo rutinini benzer sonuc alabilir miyim acaba,su anda 78.5kgum diyete basladim yeni 2800 kalori aliyorum su anda spor yok salon kapali diye ve sabah 30dklik yuruyus yapiyorum 3 gundur daha 100gr veremedim,salon acilinca kaloriyi ayni tutup o sekilde devam etmeyi planliyordum bu kardesimin yaptiklarini okuyana ogrenene kadar.

2. Helldorad0

Helldorad0 En iyi tartı aynadır

Beğenileri:
    97
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    mağmur
    anlattiklarin biraz tuhaf geldi acikcasi. arkadsinin 1000 kalori altinda almasi mesela. ama sabah kardiyosu zaten yapilmasi en zor ama en faydali olaydir. bunun haricinde vucut tiplerini bir tutmamak lazim ancak kas kutleniz de bir degildir muhtemelen.

sen bence bi sure clean bulk yap kardesim. yag oranin yuzde16 18 iken 80 kiloyu gecmeye calis. ondan sonra definisyona gir. ancak musabik vucudu zordur. yani hem kollardan omuzdan olcu kaybetmiyim hem vucudum kurusun six pack aciga ciksin diyosan oyle bikac aylik bulklarla olmaz o is. (steroid yoksa)

Sayfayı Paylaş