definisyon-hacim

Konusu 'Geri Dönüşüm Kutusu' forumundadır ve mehmet_oztan tarafından 6 Şubat 2014 başlatılmıştır.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. mehmet_oztan

mehmet_oztan Üye

Beğenileri:
    99
    Ödül Puanları:
    38
    merhabalar definisyon-hacim ikilemine ilişkin bir sorum olacak. ben ektomorfi ağırlıklı vücut tipine sahibim. 1,5 yıl önce body e başladığımda oldukça zayıftım ve o zamandan bu yana yegane amacım hacim ve kiloydu, ağır çalışmayı seviyorum her zaman 8-10 tekrarda max. ağırlıkla çalıştım, çok sıkı çalıştım,gözümden yaş geldiği antremanlarım oldu ve hedef hacmime kavuştum nihayet. vücudum çok yağ tutmaya meyilli olmadığı için, içinde 1gr dahi protein olan herşeyi yedim,hala da yerim. vücut yağ oranım yüzde12-13 civarında ve max. alacağı değerde gibi. daha önce hiç diyet yapmadım. hacim ve kalıp temel hedefti benim için. merak ediyorum vücut yağ oranımı yüzde8-9 a çekersem nasıl bir görüntüm olacak(ilk defa karın çalışmaya başladım) adonis filan yapmak istiyorum. yalnız hacim konusunda bir takıntım var. yağ oranımı yüzde 12den yüzde8 e çektiğimde hacim kaybedermiyim, ne kadar bir kaybım olur. göğüs kafesim dolululuğunu yitirirmi? omuzlarım olduğundan dar gözükürmü(zaten çok geniş omuzlarım yok). dar olan tişörtüm geniş gelmeye başlarsa kafayı yerim. eğer böyle şeyler yaşayacaksam hiç girmek istemiyorum diyet işine.

2. mehmet_oztan

mehmet_oztan Üye

Beğenileri:
    99
    Ödül Puanları:
    38
    yok mu yardımcı olacak birisi ?

3. boksbody

boksbody Özel Üye

Beğenileri:
    2.870
    Ödül Puanları: