Definisyon diyeti

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve bhcaylak tarafından 4 Aralık 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 8 üye.
  1. bhcaylak

bhcaylak Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    0
    Merhabalar , ben definasyon diyetim ile ilgili danışmak istedim sizlere yorumlarınızı önerilerinizi bekliyorum.

07.00 Bİr büyük kase tam tahılı gevrek ve 300 ml süt
    10.00 2 adet krem peynir sürülmüş sandviç ekmeği
    12.00 300 gr tavuk ,1.5 tabak pilav , bulgur vs
    14.00 2 adet krem peynir sürülmüş sandviç ekmeği
    16.30 bir kaç dilim beyaz peynir ve bal sürülmüş ekmek
    17.00 antrenman
    19 00 - 30 1.5 tabak pilav 300 gr et 1 dilim fındık kremalı ekmek toplam tavuk ile dört dilim ekmek
    22.00 büyük bir kase tam tahılı gevrek ve 300 ml süt ve yalnızca 300 ml süt. Sütleri içerken sürekli bal ile tadlandırıyorum gevrekte öyle.

Karbonhidrat yağ ve protein açısından görüşlerinizi bekliyorum , iyi sporlar

2. Dexter_Morgan

Dexter_Morgan Üye

Beğenileri:
    663
    Ödül Puanları:
    123
    Öncelikle Definasyon değil 'definisyon'

Konunun bölümü yanlış yerde, ancak yine de cevaplıyım beslenmeniz oldukça zayıf. Doğru yere tekrar konu açarsanız uygun program oluşturabilirsiniz kendinize.

3. thetramp

thetramp Özel Üye

Beğenileri:
    2.374
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Elektrik-elektronik mühendisi
    Yer:
    manisa
    Değerli üyemiz;

Konunuz ilgili bölüme taşınmıştır

Önceki Bölüm : ANTRENMAN&BB

Lütfen başlık açarken en doğru bölüme başlık açmaya özen gösteriniz.

Anlayışınız için teşekkür ederiz.

Saygılarımızla
    BodyForumTR Ekibi

1 kişi bunu beğeniyor.
  4. uzzman

uzzman Yeni Üye

Beğenileri:
    52
    Ödül Puanları:
    0
    Ekmek,krem peynir,bal
    Definisyon ile bulk kavramlarını karıştırmış olmayasın? Ya da ben mi yanlış biliyorum acaba :S

5. Rinkushichi

Rinkushichi Üye

Beğenileri:
    1.148
    Ödül Puanları:
    103
    Bu beslenmeyle definisyon değil bulk yaparsın üzerine de nur topu gibi bir göbeğin olur kafadan 3500 kalori var orda habire ekmek falan da çabası, bulk yazacağına definisyon yazdın herhalde :D

6. brhmcr

brhmcr Guest

7. bhcaylak

bhcaylak Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    0
    Geçirdiğim karar döneminden bahsetmediğim için bu yorumları aldım sanırım. 6 ay önce 72 kilo oldum yaklaşık on iki kilo aldım ve 6 aydır haftada üç gün Amerikan futbolu 3 gün de kas antrenmanı yapıyorum. Bir ara futbol yoktu kendim üç gün kardiyo yapardım. Yakın zamanda ise farkettim ki altı aydır yağ oranında gerçekten altı aylık bir azalma yok veyahut görüntüde. Bundan önce kilo almak için bulk sormuştum ama sonradan gerekli olmadıgını farkettim son haftalarda. Bu altı aydır yarım yıllık bir gelişim gösteremediğim için kas anlamında değil yağ anlamında beslenmede hata olduğunu düşündüm ve definisyon diyeti yapmaya karar verdim önce yağ oranınıazaltmak sonra üzerine ekleyerek hacimlenmek için. O kadar kaloriyi almamın sebebi bir haftada bu kadar kalori yakan bir şekilde çalışmam. Futbol idmanları gerçekten hareketli geçiyor . Kas idmanlarında ise üç haftadır falan stres sorulur denen kendi ağırlığında çalıştığın ağır bir idman tarzına geçtim. Kaloriyi kıstınız zaman kilo verdim ve bu yüzden kaloriyi kısmadım ama bu yağ oranındaki azalmama bu kaloriden de kaynaklanıyor kabilim artı eksiyi götürür sonuç sıfır şeklinde dediğim gibi bilgilendirmenize ihtiyacım var zaten. Gerçekten çok fazla makale forum vs okudum ancak aylardır sonuç alamadım , yanlış anlaşıldım sanırım özür dilerim. Definisyonun ise defination. Dan geldiğini düşündüğüm için öyle yazmıştım açıklamak istedim sadeceumursamıyor dalga geçiyor forumla gibi görünmek istemem.

Son düzenleme: 5 Aralık 2012
  8. SiR_Arawn

SiR_Arawn Üye

Beğenileri:
    843
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İzmir/Buca
    Ekmeği maks 2 dilim kepekli/tam tahıllı ikisinden birini tüket , krem peyniri sil hayatından , balıda yiyiceksen 1-2 kaşık günlük tüket. 1,5 tabak kavramını 1 tabağa o tabağıda boyut olarak küçült birazcık , salata ekliyebilirsin ana öğün öncesine 19:00da yediğin yemeği aşırıya kaçırma fındık kremasını sabah öğünlerine felan al istersen.Bu arada çok sandeviç yiyorsun azalt.Benim beslenme programımı yapsan kesinlikle vefat edersin :) en azından bundan 1000 kalori az

9. bhcaylak

bhcaylak Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    0
    Bol bol araştırdım ve şöyle bir definisyon çıkarttı arkadaşlar

Kalkış üç yumurta 2 ekmek layt7.00
    Ara öğün 10.00 meyveler elma muz
    Öğle yemeği bulgur tavuk 250gr 12.00
    Kuruyemiş14.00
    Ara öğün şekersiz layt yoğurt 15.00
    100 gr beyaz peynir 3 normal ekmek16.00
    Antrenman 17.30
    250 gr et tavuk + 3 ekmek 19.30
    300 ml süt yatış 22.00

Eklemek veyahut çıkartmak ya da saatlerini sıralarını değiştirmek glen varsa sizce söylerseniz sevinirim mesela şekeri besin olanmeyveleri spordan önce mi yemeliyim ve günde iki kez meyveyesem ne olurbirisinde yalnızca bir tane antrenmandn on beş de önce elma olacak şekilde , sağolun

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 22:06 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 21:57 ----------

Yazdığını şimdi gördüm sir arawn forum sistemind bir hata olmuş sanırım son yazanı bhcaylak olarak gösteriyordu , oluşturduğum program aşağı yukarı sizin tarifinize uyuyor sanırım ekmek dışında hangi öğünlerde ki ekmegi kısmalıyım ? Herhangi bir ek eleştiriniz olur ise çok yardım olur kesinlikle yardım eden herkes teşekkür ederim.

10. bhcaylak

bhcaylak Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    0
    okuduğum bir makalede yazan ile büyük bir hatamı farkettim , antrenmandan 1.5 2 saat önceki öğünde kompleks karbonhidrat tüketilmesi söyleniyor , ben ise bu antrenman öncesi öğünde 100 gr protein ve 2 dilim beyaz ekmek yiyorum. Bu definisyon diyeti için de böyle midir -eğer böyle ise sizce nasıl bir şekilde düzenlemeliyim 100 gr beyaz peynir gibi büyük bir karbonhidrat kaynağını programdan çıkartmadan , öğle yemeğinde ki öğünümü antrenman öncesi ile değiştirsem olur mu ?- yoksa definisyon diyetinde antrenman öncesi herhangi bir sakıncası yok mudur bunun ? sağolun

11. bhcaylak

bhcaylak Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    0
    Antrenmandan önce yenmesigereken lifli karboyu alabilmek için 12.00 daki öğünü antrenman öncesi yüz gram beyaz peynir olan öğün ile değiştiriyorum ve yüz gram peynirin de ellisi yine aynı öğünde ellisini 12.00 daki öğünde tavuklar beraber yiyeceğim 2 dilim ekmek ile. Sizin dediğiniz gibi sabahlahvaltıda 2 ve öğlen yemeğinde 12.00da yani 2 olacak şekilde ekmek sayısını azalttım antrenmandan sonraki öğünde de antrenmanın hemen sonrasında ballı su 20 dakika sonrasında bir avuç badem potasyum açısından ya da muz , 40 dk sonrasında da ana öğünü yemeğe karar verdim belki bu öğünde de 1 dilim yiyebilirim. ArastırmAya devam teşekkür ederim brhmcr

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 20:31 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 20:06 ----------

Ve bir sorum var antrenmandan bir saat kadar sonra aldığımız ana öğün nasıl olmalı benim ydiğim 250 gr tavuk artı bir ekme uygun mudur ve bir yerde definisyon dönemi için günlük proten ihtiyacınızı her öğünümüzde paylaştırarak gün boyu recover edebilirsiniz kaslarınızı diyordu yani 6 öğün yiyorsak her öğün 25 gr protein gibi?

12. bhcaylak

bhcaylak Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    0
    Konuyu silmeye çalıştım bir hata olabileceğini düşünerek ancak bulamadım , tüm öğünlerimi tekrar yazmak istiyorum tüm sorduklarımın cevapplarını bularak tekrar düzenledim

07.00 3 yumurta beyazı haşlama + 2 light ekmek
    10.00 1 elma 2 mandalina belki 1 tane de muz (antrenman g.nleri muz)
    12.00 50 gr beyaz peynir yağsız - 250 gr haşlanmış göğüs eti 1 light ekmek
    14.00 bir avuç fındık ve badem (bu gerekli mi bilmiyorum sizce gerekli mi definisyon da doğal yağ kaynakları ? )
    15.00 200 gr light yoğurt
    16.30 250 gr bulgur - 50 gr beyaz peynir
    18.30 antrenman
    20.00 idmandan hemen sonra sıvı ballı su
    20.20 idmandan 20 dakika sonra bir muz
    20.45 idmandan kırk beş dakika sonra 250 gr haşlanmış göğüs eti + 1 light ekmek
    22.00 300 ml yağsız süt ve gün bitimi.

not = saat ondaki öğüne 300 ml yağsız süt eklesem bir artısı olur mu ?

13. SiR_Arawn

SiR_Arawn Üye

Beğenileri:
    843
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İzmir/Buca
    Saat 10 da süteklesen bişey olmaz sütün yanına casien protein olarak lor peyniri koysanda iyi olur...(Günlük protein miktarın tam alınmamışsa o sütün yararı olur , tam aldıysanda sütün içinde az bir miktar protein var yararı olucaktır genede)

Sayfayı Paylaş