Define olduktan sonra hep clean bulk ?

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve Mr.Torkk tarafından 17 Şubat 2016 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen kişi sayısı 1 user .
  1. Mr.Torkk

Mr.Torkk Üye

Beğenileri:
    12
    Ödül Puanları:
    8
    Selam arkadaşlar herkese.Vucüt Geliştirmede 4.ayıma girmiş bulunmaktayım şu an tahminen yağ oranım 16-18 civarıdır.74 kiloyum (boy 182).Mayıs-Haziran aylarına kadar 4 aydır devam ettiğim gibi dirty bulk ile devam edip sonrasında karın kasları belirgin olacak kadar define olup hep clean bulk yapmak istiyorum.Çünkü yılın 8-9 ayı yağlı olup 3-4 ay define gezme fikri bana sıcak gelmiyor hep lean olmak istiyorum.Tabii bunun için hatırı sayılır kas kütlesi eklemem lazım bununda farkındayım.Zaten aynadan bakarak ne zaman definisyona gireceğime karar verebilirim diye düşünüyorum eğer mayıs haziran gibi kendimi hazır olarak görmezsem belkide temmuz ağustos gibi define olur sonradan clean bulk giderim bunu gelişimim belirleyecek.4 ay içinde fena olmayan bir şekilde geliştim özellikle key lifltlerde.(Bench press 27.5 kilo,deadlift 50 kilo,barbell row 30 kilo artırdım).Sizce nasıl fikir kafamdaki ? Tecrübelilerden fikir istiyorum.

Sent from my iPhone using Tapatalk

2. elite35

elite35 Üye

Beğenileri:
    516
    Ödül Puanları:
    103
    Yer:
    İzmir
    4. ay için çok erken ve iddialı sorular bunlar.
    Definisyon ve bulk teknikleri amatör sporcular için uzun vadede uygun değil.
    Dirty bulk ise özellikle yabancı fitness kültüründen gelen adı gibi çöp bir beslenme tekniği. Ağır ve sistemli çalışıp, temiz ve dengeli bir beslenme ile istediğin vücuda uzun vadede ulaşman mümkün.
    Beslenmeyi ve antrenmanları deneyselleştirmeye gerek yok.

3. Mr.Torkk

Mr.Torkk Üye

Beğenileri:
    12
    Ödül Puanları:
    8
    Temiz ve dengeli beslenme dediğiniz zaten clean bulk oluyor ? Zaten şu an define olupta clean bulk yapacak kadar kütlem yok diye belirttim mesajımda 4-5 ay sonra için konuştum

Sent from my iPhone using Tapatalk

4. elite35

elite35 Üye

Beğenileri:
    516
    Ödül Puanları:
    103
    Yer:
    İzmir
    Doğal olarak bu sporu yapan birinin temiz ve dengeli beslenerek (bu clean bulk demek olmuyor ama kas inşa etmeye çalışan biri için öyle de denebilir) yaparak elde ettiği kas kütlesiyle, dirty bulk yaparak elde ettiği kas kütlesi arasında bariz farklar yok. Kalori alımını abartmak kas gelişimini hızlandırmaz.
    Sadece ister istemez alınan karbonhidrat miktarı artacağından vücut daha fazla su tutacak. Bu da daha hacimli bir görüntü sağlayacak. Buna aldanarak kas yaptığınızı düşünüp yağlanacaksınız, ardından yağ yakayım derken elde kas da kalmayacak. Definisyon her zaman zordur. Bu tekniklere takılmak için çok erken. Anlatmaya çalıştığım budur.

Sayfayı Paylaş