Define ederken gelişmek?

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve doush tarafından 28 Mart 2010 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 8 üye.
  1. doush

doush Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Böyle bir şey mümkün mü ? Ben şu an 1.77 boyundayım 65-66 kilo falanım. 70-72 kg define bi vücuda sahip olmak istiyorum. 39-40 cm kolum olsun istemiyorum. 35-36 defüne olsun yeter. K.Hidrat tozuda kullanıyorum. Evde çalışıyorum Salona gidiyordum bıraktım 1,5 senedir de çalışmıyordum.

Bir kaç sorum var mesela ben atıyorum bir hareketi 5kg 3x20-25 yapsam, sonra 7 kg 3x20-25 yapsam sonra 9 kg 3x20-25 yapsam yani ağırlığı arttırarak tekrar sayısı çok. Öyle bir vücuda sahip olabilir miyim ?

70-75-80 kg arkadaşlarımı görüyorum tamam kıyafetle falan hoş duruyor ama bi kolsuz giyiyorlar dümdüz sanki yağlı gibi ben öyle bi kolum olsun istemiyorum. Ya da karnım dümdüz insin istemiyorum.

Bir arkadaşım daha var 67 kilo aynı boyda benimle. 35 cm kolu var ama ikiside kolsuz giyse sanki onunki daha kalın duruyor :D

2. doush

doush Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    yok mu yav bilen , bugün çalışıcam kendi programıma göre de üstadlardan cevap bekliyorum. Dene olur gibisinden bir şey derlerse bugünden başlıyacağım yoksa eski programa devam :)

3. pabl0esc0bar

pabl0esc0bar Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    bende de seninle ayni sorun var, umarim cevap veren cikar

4. voyager77

voyager77 Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    0
    Definasyon yaparken hacim yapmak zordur. Ama seninde istediğin anladığım kadarıyla fit bir görünüm. O zaman drop çalışabilirsin. Kilolarını arttırmak yerine azaltarak çalış. Yani 9kg 7kg ve 5kg olarak. Mesela omuz, göğüs yada sırt çalışırken 4 set 8.8.8, kol gibi küçük kas gruplarını çalıştırırkende 3 set 8.8.8 çalışabilirsin.
    Yani 9kg ile 8 tekrar dinlenmeden 7kg ile 8 tekrar ve 5kg ile bir 8 tekrar daha. Bu 1 set oluyor. Aslında drop genellikle salonlarda makinalar ile yapılır. Serbest ağırlıkla biraz zor.
    Drop çalışmak kondisyonunu, kuvvetini arttırır ve kaslarını parçalar. Daha çok bulk dönemkden sonra yapılan bir antreman şeklidir.

5. doush

doush Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    @voyager77 söylediğin programı 2-3 hafta duzenlı bi şekilde uygulayacağım. eğer işe yararsa tekrar buraya yazarım:) pabl0esc0bar arkadaşım veya bizim gibi olanlar da kendi denememiş olursa burdan bilgi alacaktır.

şimdiden teşekkür ederim. biraz yorucu olacak ama değecektir umarım:)

6. draft

draft Üye

Beğenileri:
    1.691
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Mimar
    Yer:
    İstanbul
    Geçen hafta bodybuilding.com da okuduğum bir makale yağ yakarken kas kazanımının sadece yeni başlayanlarda ve grip gibi hastalıklar nedeniyle 1-2 hafta ara veren tüm sporcularda olabileceği yönündeydi. Diğer türlü her ikisi de bir arada olmaz diye yazıyorlardı. Şu an linkini atmak isterdim ama bulamadım.

7. Rosto

Rosto Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    0
    tamam doush sen sipariş ver iki güne gelir.(şaka bi yana).Böyle bir şey söz konusu değildir vücut tümden hacimlenir her bölgen hacim kazanır eğer düzgün antreman uygularsan tabikide define 39-40 cm kol gerçekden zor bir ölçü imkansız değil tabikide ama zaten olmasını istemediğin şeyler gerçekden emek zaman istiyen şeyler bunun için bunlara takılma sen spor hayatına devam et kısıtlamalarını gelişmelerine göre ayarlarsın kendini istediğin yerde durdurabilirsin o formunu koruyarak tabikide.Vg'li günler dilerim

8. doush

doush Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
  9. iris

iris Üye

Beğenileri:
    120
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    İzmir
    merhabalar, kendime göre uyarladığım çift çalışma sistemiyle birlikte gerçekleşebilen bir olaydır, kas kütlesi artışı diğer sistemlere göre yavaş ilerler ama hızla yağ kütlesi kaybedeceğinizi garanti ederim, sistemimi beslenme ve çalışma programıyla birlikte anlatacağım;

ilk önce sistemimi uygulamaya başlamadan önce vücudu uygun konuma getirebilmek için karbonhidrat tüketimini azaltıyoruz nam-ı değer ketojen diyet, ama bu diyeti aylarca haftalarca yapmayacağız, sadece ısınma turları gibi düşünün, 10 gün bizim için yeterlidir. günde 2 defa çalışacağız, ilki kardio, ikincisi ağırlık çalışması. sabah mümkünse 7'de uyanıp, geceden hazırladığımız protein tozunu suyla içerek güne başlıyoruz ve yarım saat sonra yarım saatlik koşuya hazır olmuş ve evden çıkmak zorundayız artık, başka hiçbirşey tüketmedik, bu yarım saatlik sürede boş olan midede proteinin çoğu emildi bile. yarım saat boyunca karışık koşu diye tabir ettiğim HIIT sistemiyle koşuyoruz. yarım saatlik bir koşunun ardından eve gelir gelmez sıcak bir duşun ardından soğuk suyla masaj yaparak sonlandırıyoruz, artık kahvaltımızı yapabiliriz, 5-6 yumurta, yanında kaşar peyniri, tulum peyniri gibi yağlı peynirler, zeytin gibi gıdalar tüketiyoruz, karbonhidrat YASAK. Artık güne başlayabiliriz, İşe gidince kendinizi nedense çok zinde hissetmeye başladınız bile, saat 11 gibi protein tozumuzu suyla içiyoruz, öğlen 12:30 gibi yediğimiz 200 gram kadar tavuk bizi uzunca bir süre besleyecektir, saat 3 gibi protein takviyesi yapıyoruz yine ve yavaş yavaş karbonhidratlar devreye giriyor, iş çıkışı 5-6 gibi komplex karbonhidrat tüketiyoruz tabiki yanında proteinlerle birlikte (et), makarna tercihimdir, sindirimi pirince göre çok daha uzun sürer. kendi vücudunuza göre tüketiyorsunuz, deneyerek ne kadarın yeterli olduğunu buluyorsunuz, tahmini gece 1-2 gibi midenizde ve bağırsaklarınızda karbonhidrat kalmayacak, çoğu kullanılmış artanı karaciğer ve kaslarınız da depolanmış olacak ki, gece boyunca yapılacak kas sentezi sırasında da çoğu tükenecek zaten, sabah yine vücudunuzda bir sürü başıboş yağ asidiyle ve bir o kadar da boş boş gezen hormonlarla uyanacaksınız. tekrar akşam idmanında bir saat öncesine dönüyorum ve saat 8 şu an benim programıma göre, bir adet elma tükettim en büyüğünden, saat 9'da idmana giriyorum idmandan hemen önce üzüm suyu+protein tozunu tüketiyorum, idman 6 gün sürüyor, her gün bir kas grubu ve 2-3 günde bir karın çalışması (sadece mekik), çok ağır çalışıyorum, mesela 10 kiloyu zar zor kaldırabiliyorken 15 kilo kaldırmayı tercih ediyorum, hareketleri gerektiği gibi yapıyorum, günde 4 hareket ve setler arası dinlenme 1 dakikayı mümkünse geçmemeli, idmanım 30-35 dakikayı geçirmemeye çalışıyorum, çıkar çıkmaz üzüm+protein tozunu içiyorum, gece yatarken mutlaka süt proteini tüketiyorum.

aslında daha çok ayrıntılar var, sebze çok tüketiyorum, glutamin, amino asit, b vitaminleri hapı, balık yağı, gece yeterken a vitamini hapı, daha çok protein tozu tüketimi, vb. eğer anlattıklarımın herkeste gerçekleşebilecek olması gibi bir durum varsa daha ayrıntılı bir makale yazarım, bu işi uzun yıllardır yapanların yorumlarını bekliyorum öncelikle.

bu arada lisede başladım bu spora, 15-16 yaşlarında, şu an 26 yaşındayım, ara vermeler oldu, asla 1 yılı geçmedi. çoğu sistemi kendi vücudumda denedim ve öğrendim az çok vücudumu. kas kütlesi çok olan bir insanın bu diyeti yapması bana göre imkansız, yağ kütlesi çok olan bir insanın yapması da zor, yıllardır vücut ölçülerimi istediğim düzeyde tutmamı sağlayan bir diyet programı, bir süre sonra gelişme duruyor ama sanki bütün moda firmaları kıyafet tasarlarken sizin vücudunuza göre tasarlamış gibi oluyor, ne giyseniz yakışıyor, fit dediğiniz durum oluyor az çok. yıllarca uygulanılabilen bir sistem değil ama en az bir 4 ay boyunca yapılabilir, zaten ben 4 ayda bir vücudu dinlendiririm, ek besin tüketimi koşu ve ağırlık çalışması gibi şeylerin hiçbirini yapmam. halen bu antrenman sistemini kullanmıyorum tabiki de, eğer yediklerimi biraz fazlaya kaçırıyorsam ve disiplinimi kaybediyorsam arada bir uyguladığım bir sistem.
    herkesin metabolizması da farklıdır, bunu da göz önünde bulundurun lütfen.

Kurt_Coban bunu beğendi.
  10. Juramento

Juramento Üye

Beğenileri:
    27
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    model
    Yer:
    İstanbul
    4 ay çalıştıktan sonra nekadar süre veriyosun mesela? benim de senin gibi yıl içinde sürekli olabildiğim kadar fit olmam lazım.benim de seninkine benzer bi çalışma stilim var.ama karbonhidrat birazcık daha fazla.onun dışında protein tozu kullanmıyodum yeni başladım kullanmaya.aminoya falan girmem zaten.o şekilde devam edicem.bence olabilirliği var ama protein tozunu fazla mı kullanıyosun yoksa her kullandığındaki dozajın mı az onu merak et medim değil.ben günlük 50 60 gr arası almayı düşünüyorum.geri kalanları zaten besinlerden gelir

11. iris

iris Üye

Beğenileri:
    120
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    İzmir
    sıkı çalıştığım zamanlarda toplamda günlük 180 - 200 gr civarlarında protein tüketiyorum genelde ve bu miktarın altına inersem de vücudum da hiçbir zorlamaya girmiyorum, tabi bunu boy ve kilonuza göre ayarlamanız lazım, benim boyum 1.77, en son tartıldığımda 78 kiloydum, yağ oranım %10-11 gibi bir değer (alet yanlış ölçüyor olabilir)
    aminoasit ve glutamin mutlaka kullanıyorum, idmanlarım o kadar ağır ve aralıksız geçiyorki over-training bile oluyorumdur belki, kas kaybını azaltmak için böyle bir taktik geliştirdim, belki yanlış olabilir ama ben de herhangi bir sorun olmadı.
    eğer yağ tüketim miktarınız düşükse, karbonhidrat abartılmadan rahatça yükseltilebilir.
    bu arada ara verme konusuna gelince, devamlı böyle bir program uygulamak çok zor olabiliyor, genel de kış dönemleri havalar ağırlaşmaya başlayınca, sıkı çalışmaya başlarım, sosyal hayatım kısıtlanmaya başlayınca, kendimi hep salona atarım. yazın idmanlara hafta da 2-3 gün ya uğrarım ya uğramam, o da form tutma amaçlı bir idman olur. kısacası ara verme sizin psikolojinize bağlı bir durum.

12. Juramento

Juramento Üye

Beğenileri:
    27
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    model
    Yer:
    İstanbul
    benim boyum 1.88 kilom 82.senden yüzde 3 4 daha yağlıyım kaslarım da biraz daha ufak senden ama yine üst bölgem iri denebilecek derecede.bugun geldi protein tozu günde 2 ölçek ( her öçlek 1 çorba kaşığı ) olacak şekilde içeceğim.teki sabah kalkınca koşu bandına çıkmadan önce.teki de antremandan sonra olmak şeklinde.diğer türlü protein tozunu nasıl yetiştiriyosun merak ettim.ben bu şekilde kullanınca 1 kilosu 15 güne biticek diye hesapladım :) benim de idmanım bu şekilde.geri kalan yağları da yakıp onu oturmartmak istiyorum kısmetse.bi ara ben de senin gibi çalışıyodum.aralıksız spor yapıyodum ve bi zaman sonra diet yapmayı bırak alkol bile alarak sadece çok az bi yağ oranıyla o kıvamımı korumuştum.bi yerden sonra oturuyo vücuda.amacım tekrar onu kazanmak.her türlü fikire açığım onun için paylaşmak istedim.sağol yazdıkların için.herkesten bişeyler ekliyorum kendime ya da çıkarıyorum duruma göre.kafama yattığına yatmadığına göre :)
    kolay gelsin

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 17:46 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 17:44 ----------

ha bu arada bu protein tozunun yanında l-carnitin geldi 1 pet şişesinde.onu nasıl kullanayım sence ?

13. iris

iris Üye

Beğenileri:
    120
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    İzmir
    ben protein tozunu karma yapıyorum, kaliteli ve ucuzu karıştırıyorum, üniversiteden yakın arkadaşım şu an amerikada, işi dolayısıyla gidip geliyor 2-3 ayda bir, sağolsun getiriyor bana ordan alıp, şimdi ise hammaddeler sitesinden aldım 5 kilo, deneme amaçlı, optimum'la 1:1 karıştırıp içiceğim, hesabıma göre 100 gr'da 83 gr olacak ortalama protein ve böylece kilosu yaklaşık 30 liraya gelmiş olacak.

sanırım bahsettiğiniz l-carnite içeceğini ggidiyor sitesinde görmüştüm, l-carnite miktarı çok az bence, etki edeceğini sanmam, zaten l-carnite konusunda çeşitli hurafeler var, forumdan okuduğum kadarıyla antrenman öncesi 2000 mg kadar kullanmak gerekiyor, yine de bu aminoasidi uzun süre kullananlara sormak lazım, ben 1 hafta deneme amaçlı kullanmıştım, gerçekten yağlardan enerji almayı hızlandırıyor mu diye ama kardio yaparken zaten bitkin düşecek duruma hiç düşmediğim için bir etkisini hissetmemiştim, fakat elinizdeki içeceğin içinde yeterince l-carnite olmadığını söyleyebilirim. hap veya saf toz halinde satılanları sanırım daha etkili olur. kolay gelsin umarım yaza sıkı bir vücutla girebilirsiniz.

14. doush

doush Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    işte o dediğini yapabilme ihtimalim yok ki :/ sabah 06.45 te kalkıp anca yetişiyorum okul servisine.

en iyisi ben voyager77 arkadaşın dediği programı yapayım bir süre

15. Juramento

Juramento Üye

Beğenileri:
    27
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    model
    Yer:
    İstanbul
    sağol iris yazıların için,paylaştığın bilgiler için.seninki de değişik bi fikir ama ben protein tozundan memnun kalıyo gibiyim.netten söyler dururum paso :) 1 marka yeter okadar hesaba gelemem ben :) ozaman ben o l-carnitini laf olsun torba dolsun antremandan önce bi içip koşayım :)

16. BBBeast

BBBeast Üye

Beğenileri:
    30
    Ödül Puanları:
    0
    Definisyon ve hacim aynı anda normal şartlar altında imkansızdır. Steroid kullanmadıkça veya antrenmansız bir vücuda sahip olmadıkça.
    Nedeni ise iki işlemin birbirinden zıt olması. Kütle elde etmek için günlük ihtiyacınızın üzerinde kalori alımı yapmanız gerekirken definisyonda durum tam olarak zıttır. Az yağlanarak kas kütlenizde artış yapmanız mümkündür. Hacim alırken definisyonu düşünmek kazanacağınız hacimden kaybettirir. Definisyon yaparken hacimi kazanımını düşünmek ise yağ yakımını etkisiz kılar.

P.S:
    Mesaj içindeki hacim ve kütle sözcüklerinden kasıt kas kütlesi ve hacimidir.

17. jarhead

jarhead Üye

Beğenileri:
    1.135
    Ödül Puanları:
    123
    bbbeast hg forma aynen katılıorum dediklerine. bu arada rahmi hoca bi çağıramadı seni heralde idmanını beklioduk salonda bi haftadır...

BBBeast bunu beğendi.
  18. BBBeast

BBBeast Üye

Beğenileri:
    30
    Ödül Puanları:
    0
    Merhaba jarhead. Teşekkür ederim sıcak karşılama için.:)
    Vallaha çok şaşırdım şimdi. Nerden tanıdınız beni?=) Rahmi'ye ulaşamıyorum malesef bir türlü. Telefonu yanıt vermiyor.

19. jarhead

jarhead Üye

Beğenileri:
    1.135
    Ödül Puanları:
    123
    boylar seninle aynıydı başka sitede takip ediyodum üyeliğim yokdu geldiğine sevindim. salonda en iri benim ama rahmi hoca ingiltereden bir ark var deyince serhatmı adı dedim aklımda kalmış ordan çıkdı. hatta yapdığın idmanları bilerek direk serhat gelirse ben çıkarım dedim valla:D

BBBeast bunu beğendi.
  20. BBBeast

BBBeast Üye

Beğenileri:
    30
    Ödül Puanları:
    0
    :):):)Anladım. Evet birde İngiltere'deki tek vücutçu Serhat benim.:p
    Yaklaşık 10 gün daha İstanbul'dayım. Rahmi'yi yakalayabilirsem gelmek isterim inşallah. Birlikte idman yapmaktan mutluluk duyarım.:)

jarhead bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş