Definasyonu korumak mümkünmü ?

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve CageFighter tarafından 8 Temmuz 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 12 üye.
  1. CageFighter

CageFighter Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    8
    Beyler daha önceden kesin bir bilgi bulamadım ve yazmak istedim arkadaşlar bildiğimiz gibi çoğu vücut cu yarışmalar yaklaşırken definasyona giriyor ve yağ oranını düşünüyor yarışmaya katılıyor karın kaslarını sergiliyor yarışmadan bir kaç hafta sonra ise karın kası felan kalmıyor benim merak ettiğim definasyonu korumak mümkünmü mesela 1 yıl boyunca veya sürekli o yağ oranında kalmak diyelim ki %8 veya %5 civari bunu korumak mümkünmü ve birde yarışmadan sonra aşırı hacim artışı neden olur mesela yarışmada define bir vücut sergilerken omuz göğüs ve kollar öle aşırı gözükmüyor (bu bahsettiklerim çok ağır kilolardaki hacimli sporcular değil) ama yarışma sonrasında aşırı irileşme oluyor definasyonu bozma sonucu bunun nedeni nedir ? şimdiden teşekkürler

2. romeofek91

romeofek91 Üye

Beğenileri:
    14
    Ödül Puanları:
    18
    İmkansız değil zor bence günlük besin ve haftanın 6 günü antrenman yapıcaksın kardiyoda yapıcaksın overtraining olmıcaksın hem ruhsal hemde fiziksel açıdan hem zaten doğal olarak %7 nin altına inmek ayrı bi zor diyelimki doğal değilsin gene beslenmen mükemmel olmalı hayatını buna adayanlar ancak böyle bi başarıya ulaşabiliyor zaten ama %10-%12de fena değil :)

Zyzz örnek alalım adam her videosunda mükemmel görünüyor ve elimdede sadece onun beslenmesi var bence her babayiğidin harcı değil

3. WKlitcko

WKlitcko Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    3
    Lazar angelovun yıl boyu yaptığı şey bu ama adam parasını burdan kazanıyor o ayrı bi konu.

romeofek91 bunu beğendi.
  4. CageFighter

CageFighter Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    8
    Peki %8 de kalmak mümkünmü supplement almadan doğal olarak birde yarışma sırasında genelde % kaça düşüyor vücutcular merak ediyorum bu arada teşekkürler ayrıca da lazar angelov en iyi örnek bu konuya :) Zyzz de öle :)

5. ciko nat

ciko nat Üye

Beğenileri:
    418
    Ödül Puanları:
    73
    % 5 e çekersen ki ço kzor vucud 2 ayda bır banko kendı kendıne yag depolayabılır.Lazar angelovda olmamasının sebebıp lazarı ngrowth hormonu almasıdır.

6. CageFighter

CageFighter Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    8
    Bu hormonu kullandığına dair kesin bilgi varmı ? bence supplement ve diyet ile sürdürüyor hayatını

7. brEAk_The_bAT

brEAk_The_bAT Üye

Beğenileri:
    103
    Ödül Puanları:
    28
    Lazar growth hormonu alsaydi su an en az 100 kilonun üstünde bir canavar olurdu. Ama kendisi de söylüyor bulk hali 93 kg define hali 87 kg artık genetigimin sonuna geldim diyor hersene bu formumu korumaya çalışıyorum diyor adam growth hormonu bassa bu eşiği çoktan geçerdi diye düşünüyorum

CageFighter bunu beğendi.
  8. fRaNtiCBjK

fRaNtiCBjK Üye

Beğenileri:
    155
    Ödül Puanları:
    53
    supplement kullanilinca dogal olmuyor mu?

9. ciko nat

ciko nat Üye

Beğenileri:
    418
    Ödül Puanları:
    73
    ulan supplementın etten farkı ne? arastırın beyler bıraz lutfen.. o kutle ıle 1 yıl boyunca o yag oranı ıle gezmek ımkansızdır hatta böle bise yok olamaz, olmayacakta.Groth hormonuda büyütmes, yagsız bulundurur.Büyümeye katkısı vardır ama az mıktarda.. Zaten lazar o yuzden yılda accık kas alıyor.

10. Namelessa

Namelessa Üye

Beğenileri:
    186
    Ödül Puanları:
    53
    Öncelik proteini doğal yollardan almak olmalı gerek duymadıkça kullanmayın nacizane tavsiyem budur evet insan sıkılıyor et yemekten aç ülkelere bakıyoruz etin derisini bulamıyorlar şükür her şeyden önce gelir protein tozunun etten çok farkı var bu arada amino asit biyolojik değerleri sindirim süresi tlimos vs vs başarılar hepinize
    %5 yağ oranı da iyi bişe değil sınırı 4 zaten sonrası yolcudur abbas bağlasan durmaz acı sancıyla geçer günler[/quote]

11. CageFighter

CageFighter Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    8
    Öncelikle ben supplement olmayınca doğaldır demedim supplement le de doğal olduğunu biliyorum ve bunun yanı sıra ben %5 i çok ciddi manada kast etmedim beyler bu arada yeterince okuyup bilgi sahibi olmaya çalışıyorum zaten hani protein tozu kullanan işte sonu iyi olmaz vs. iddialarla konuşmuyorum ve supplementlerinde bilgisindeyim
    --- Mesaj birleştirildi, 8 Temmuz 2014 ---
    [/quote]
    sizede sonuna kadar katılıyorum ve dediğiniz çok doğru bir olay % 4-5 oldukça sıkıntılı en ideali tavsiye ettikleri %8 ben ise bu yağ oranını korumak kolaymı(asıl %8 i kast ettim) diye yazdım özelliklede disiplinli bir insan için

12. Blonde

Blonde Üye

Beğenileri:
    754
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Ankara
    O kişiler yükleme vs yapiyor vucud kupkuru kaliyor karbo su yağ minimuma iniyor definasyonlari yarismalari bitince karbo tüketmeye baslayinca vucuddaki o define halleri bir miktar kayboluyor karbonhidratlar su tutuyor bide . Ama öyle ani birkac haftada kaybolmaz tabii

13. Balboa7

Balboa7 Üye

Beğenileri:
    1.355
    Ödül Puanları:
    103
    maddi ve manevi durumun süper ötesi lazım lazar zyzz gibi adamların bin defa yazdım bicepsi tricepsine denk geliyor istemedikleri işlerde saatlerce çalışmıyorlar paraları var sporcu çevreleri var kız arkadaşları var adamların kafaları rahat yıl boyu definisyonuda korurlar yarışmalarda 1.de olurlar

14. destan30

destan30 Üye

Beğenileri:
    12
    Ödül Puanları:
    28
    acaba definasyonda her bolgeye 2 set 20 tekrar mumkunmu

15. CageFighter

CageFighter Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    8
    Süper setlerin yanı sıra kardiyo egzersizleri de yapmak lazım
    --- Mesaj birleştirildi, 8 Temmuz 2014 ---
    Arkadaşlar birde benim bir tanıdığım fitness sporuyla uğraşıyor uğraşmadan öncede zayıf olmasına rağmen kasları ortadaydı supplement bile almıyor görseniz dersinizki vücut yağ oranı %5 lerde sanarsınız ama arkadaşlar kendisinin yağ oranı ne demek ondan bile haberi yok ve beslenmesinde şekerli yağlı önüne ne gelirse yiyor yani proteinde alıyor fakat bir sporcu gibi beslenmiyor önüne koyun baklava tatlısının bilmem ne tatlısını şerbetinden bir damla bırakmaz ama vücudunda gram değişim olmuyor bunun nedeni nedir ?

Son düzenleme: 8 Temmuz 2014
  16. Blonde

Blonde Üye

Beğenileri:
    754
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Ankara
  17. CageFighter

CageFighter Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    8
    Galiba dediğiniz gibi ama bu kişiler mi şanşlı sizce yoksa diğerlerimi bu kişilerde kilo alımı çok zordu mesela ama bulk döneminde aldıkları kilolardada yağ oranarı pek artmıyor sanırsam :)

Balboa7 bunu beğendi.
  18. letsev

letsev Üye

Beğenileri:
    1.080
    Ödül Puanları:
    123
    bunun yemekle alakası yok bu adam ectomorph. bol bol yemesi lazım zaten. o yzüden cebeleşip durmuştur steroitler dahil. aynı beslenmeyi endomorf birine uygulayamazsın mesela.

CageFighter ve Sail bunu beğendi.
  19. Sail

Sail Üye

Beğenileri:
    47
    Ödül Puanları:
    38
    Aynen öyle vücutları güzel olan çoğu fitness model steroid+ectomorf vücut
    Zaten (endomorf veya mezomorf) + steroid olsa yarışmalara katılırlardı

CageFighter ve letsev bunu beğendi.
  20. Rigby

Rigby Üye

Beğenileri:
    47
    Ödül Puanları:
    38
    yağ oranına bağlı.%5-6 yı korumak zor olur,zaten bu kadar düşürmekte kolay değildir. fakat %8-12 arası koruyabiir bence düzenli beslenme spor ile.

Sayfayı Paylaş