Definasyonda spor sonrası basit şeker alınmalı mı?

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve mert_yldz_ tarafından 30 Temmuz 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 12 üye.
  1. Blonde

Blonde Üye

Beğenileri:
    754
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Ankara
    Çok iyi de yapıyorsun kardeşim bende aynen öyle.Hele hele definasyonda asla .İdman sonrası basit şeker jelibon çikolatalı süt üzüm suyu vs .Yaptığım idmana acırım idmandan sonra şeker alınca

2. mert_yldz_

mert_yldz_ Üye

Beğenileri:
    31
    Ödül Puanları:
    38
    Hocam bir tuttuğum yok.Bulktayken bende antreman sonrası insülini zıplatmaya bakıyorum bir şeyle.Ama onun kadar karbonhidrat almıyorum.O en az 500gr karbonhidrat alıyor, ben 350gr kadar karbonhidrat alıyorum.Birçok kişi zaten bu insülin zıplatma işini yapıyor.Bir sürü yerdede insülini yükselten bir şeyle protein alınca protein sentezinin daha hızlı olduğunu yazıyor.

Son düzenleme: 13 Ağustos 2014
  3. volvol6161

volvol6161 Üye

Beğenileri:
    181
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    ögrenci
    3-4 saat ağır işte çalışsan al iç enerji versin ama kendı adıma konusayım ısınmayla soğuma 10 dakıka desem 40-50 dakıka adam akıllı ıdman yapıyorum vucut yağları enerji olarak kullanma moduna geçiyor 1 saat sonra ben sporu bırakıyorum ağırlık kaldırmayı efor sarfetmeyi bitiriyorum vucudu zorlayacak bir şey olmuyor vucut yağ yakma kıvamına geliyor antrenmandan sonra direk içtiğin meyve suyu artık neyse bunu absorbe ediyor eğer ben 1 saatin sonunda da ağır kaldırmaya devam etsem kaslardaki aminolardan çekmeye başlıyor enerjiyi demek istediğim antrenmanı kesiyorum neden içerek o moddan çıkarayım vucudu ben böyle düsünüyorum

4. Blonde

Blonde Üye

Beğenileri:
    754
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Ankara
    Bulkta yap yapmasina da yağ yakmada bence idmandan 1 saat sonraya kadar besin tuketmek insulini ziplatma anlamsiz. Ketoda 1.5 saat sonraya kadar herhangi bisi yasak mesela. Kenzo zaten alsın o adamın kas kütlesi çok fazla ki müsabik zaten . İnsülin yuksek olunca kasa karbo pro doldurursun zaten buda bulkta yapilir yağ yakiminda böyle bisi yapilmaz . Ben lean bulk yapcam mesela ketodan sonra. Ondada cok hardcore idman (kendime göre) yapmadikca idman sonrasi insulini hemen yukseltme niyetinde değilim tercih meselesi tabiiki
    --- Mesaj birleştirildi, 13 Ağustos 2014 ---
    Bulkta idmandan hemen sonra uzum suyu yada pekmeze saldiranlar definasyonda neler cekiyo bi o kisi bi allah biliyor kendimden biliyorum :D

5. requ.

requ. Üye

Beğenileri:
    1.367
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    HomeGym
    Vallaha ben definisyonda da kullanıyordum basit şeker ve bence her zaman alınmalı :)

6. Blonde

Blonde Üye

Beğenileri:
    754
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Ankara
    Senin diyet farklı ama bu arkadaş low carb yapıyo

7. requ.