definasyonda nox ve kreatin kullanılırmı?

Konusu 'Supplementler' forumundadır ve blade69 tarafından 12 Mart 2011 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 9 üye.
  1. blade69

blade69 Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    13
    selam. definasyon sürecinde bsm no-explode ve creaitine kullanabilirmiyim. Şu anda whey olarak muscletech nitro-tech pro kullanıyorum.bcaa+amino 2000 mg kullanıyorum.
    Ayrıca diğer bir önemli konu;asıl definasyona göğüs,kol ve karın bölgemin ihtiyacı var. omuz ve kanat hacim istiyor.Bir bölgeyi definasyon yaptırırken diğer bölgeye farklı çalışma gününde hacim çalışması uygulayabilirmiyim.

nitro-tech pro whey+ amino 2000+ bcaa+ bsm no-explode+ kreatine ve muscletech hyroxcut'i nasıl kombine etmeliyim. teşekkürler.

ölçüler: boy 1,70
    kilo 71
    göğüs 105
    kol 38
    bel 87

Son düzenleme: 12 Mart 2011
    Ayandon1923 bunu beğendi.
  2. reebok95

reebok95 Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    benimde merak ettiğim bir konu.kreatin kullanımı ile birlikte definasyon olur mu?

3. speedtouch

speedtouch Üye

Beğenileri:
    1.539
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Angara
    aslında forumda böyle bir konu başlığı daha önce açılmıştı,araştırma yapmanız lazım konu açmadan önce;
    öncelikle şunları bilmeniz lazım;
    definasyon, katabolik bir olaydır, kas kütlesi ekleme ise anabolik bir olaydır
    vucuttaki yağ yakımı bölgesel olmaz global bir olaydır, vucudun göğüs bölgesinde definasyon uygulanırken , başka bölümde hacim uygulama söz konusu olamaz,
    peki kas yaparken yağ yakabilirmiyiz?
    cevap evettir. Fakat şu vardır, yağ yakımı ve kas inşası iki zıt olay olmasına rağmen, az miktarlarda da olsa yağ yakarken kas kazanabiliriz, yani şöyle olur, az yağ yakarız , az kas kazanırız ve getirilerini gözle görebilmek uzun zaman alır,
    gelelim creatin olayına, creatin bir amino asit çeşididir, creatinin vazifesi recovery olayına destek vermesidir,suyu seven kasların içeriye daha çok su moleküklü almasını sağlamaktır, definasyondaki amaç öncelikle yağ yakmaktır, nasılsa vucuttaki ödemler terleme yoluyla atılacaktır, creatin pekala definasyon döneminde de kullanılabilir, fakat creatinden max faydayı sağlamak için bulk dönem daha idealdir.

4. Danny Boy

Danny Boy Yeni Üye

Beğenileri:
    8.716
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Medical Laboratory Technician-Public Relations Spe
    Yer:
    İstanbul-Скопје-Београ&#1076
    kreatını bence defınasyon donemınde kullanıcaksanız monohıdrat frmundan baska bır formda kullnamk daha ıyıdır kreatın etıl ester bence ıdealdır

reebok95 bunu beğendi.
  5. speedtouch

speedtouch Üye

Beğenileri:
    1.539
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Angara
    arkadaş güzel cevap vermiş, monohydrate genel olarak en çok su tutturan creatin formu olarak bilinir, ethyl ester nispeten daha az su tutar, fakat kre-alkalyn en az su tutturanıdır...Definasyon döneminden kre-alkalyn kullanmak daha isabetli olacaktır.

Danny Boy bunu beğendi.
  6. blade69

blade69 Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    13
    cevaplar için çok teşekkürler.Ben aslında daha çok kas kütlesi kaybetmeden sadece karın bölgesindeki yağlardan kurtulmak istiyorum.definasyon olayını seneye bırakacağım.Biraz daha hacim lazım.Bir gün kardio,bir gün ağırlığa girsem olurmu? Elimdeki suplementler ;
    cla, bsn cell mass, gaspari superpump250, amino2000, bcaa, muscletech hydroxcut ve muscletech nitrotech pro protein tozum var. nasıl bir çalışma uygulayıp hangi suplementlerle kombine yapmalıyım.teşekkürler

7. speedtouch

speedtouch Üye

Beğenileri:
    1.539
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Angara
    böyle birşey malesef mümkün değil, çünkü yağ yakımı bölgesel olmaz, global olur

8. blade69

blade69 Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    13
    peki bölgesel yağ yakımını boş verdim diyelim,hacim de istemiyorum diyelim. bir gün hacmi korumak için ağırlık, diğer gün yürüyüş,mekik falan yapsam nasıl olur. vücuda negatif yansıması ne ölçüde olur. günlük rütin protein tozumu alayım yanında cla ve hydroxcut kullanayım diyorum.1-1,5 aylık bir süreç yani. çünkü bir şekilde minimum hacim kaybederek yağlanmayı azaltmam ve özellikle göbek bölgesini kaybetmem lazım. şuanda 89 cm.

9. speedtouch

speedtouch Üye

Beğenileri:
    1.539
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Angara
    bu şekilde , düşük karbonhidratlı yüksek proteinli bir beslenme programı oluşturursunuz kendinize ve zamanla yağlarınızdan kurtulursunuz, burdan sonra temiz şekilde hacim almaya geçersiniz.

10. bosversen

bosversen Üye

Beğenileri:
    92
    Ödül Puanları:
    38
    ilerleyen yıllarda karaciğer yağlanması ve yetmezliği, böbrek yağlanması ve yetmezliği, kalpte ritm bozukluğu, yüksek tansiyon vb. için kullanacağın ilaçları nasıl kombine edeceksin?

11. blade69

blade69 Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    13
    [/COLOR]

zaten 1 yıl önce spora ara vermiştim .6 ay sonra kontrolde karaciğer yağlanmam vardı. tekrar spora başladım. suplement kullandım ama kaliteli markalardan. şu anda yağlanmam normal seviyeye geriledi. hormon takviyesi yapmadığım takdirde suplementlerin zararı yok demekki. kan tahlili ve abdominal bölge ultrasonu bunu gösteriyor.

12. hogan

hogan Üye

Beğenileri:
    1.244
    Ödül Puanları:
    103
    weider krea genic en uygunu sanırsam

13. jimraynor

jimraynor Üye

Beğenileri:
    961
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Endüstri Mühendisi
    Yer:
    Antalya
    70kg 38 cm kol ile definasyon yapıp neye varacağınızı düşünüyorsunuz bilmiyorum ama size önerim bu plandan hemen vazgeçmeniz. Aynı hatayı bende yapmıştım alt kısımda kütle olmayınca bir sonuca varamıyorsunuz. Bence kesin çizgiler yok ama bir sporcunun definasyona geçmesi için en az 46cm kol ve en az boyundan +20 civarında kilosu olması lazım. Benim önerim 2-3 sene hacim çalışarak 90+ kilolara büyük güç ve kol ölçüleriyle gelip ardından definasyon yapın.

ha diyorsanız ki ben definasyonu kafaya koydum veya çok yağlıyım böyle rahat edemiyorum o zaman önerim:

burada sorman gereken definasyonda nox ve hydroxycut kullanılır mı demen.Yüksek uyarıcılı 2 supplement. Nox kullananlara genelde cla ve l-carnitine kombinasyonu tavsiye edilir. Bence ilk yağ yakıcıyla başlayın. Güç ve enerji düşüşü olduğunda noxa başvurun. Ya da cardio günü yağ yakıcı + idman günü nox da olabilir.

Aslında fotoğraf gönderiseniz definasyona uygun bir kütlenizin olup olmadığı kararına varabiliriz.

14. ReveR

ReveR Üye

Beğenileri:
    13
    Ödül Puanları:
    18
    @jimraynor katılıyorum bence daha çok erken 70kilosun zaten yağ oranın düşükse vücut definasyonlu görünür zaten tahminim.

ama illada ben yapcam sizene diyorsan noxplodeye gerek yok creatin ve diğerleri iyi no yu kullanma onu ağır idmanlarda kullan

15. FRANKCEO

FRANKCEO Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    0
    Jimraynorun belirtmiş olduğu gibi, iki farklı uyarıcı madde kullanmak sizi depresyona kadar götürebilir.

Bolca uyarıcı madde içeriyor bu ürünler. Benim tavsiye No ile birlikte L-carnitine vb. ürünler kullanmak olur.

Sayfayı Paylaş