Definasyonda gece yemeleri.

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve Angelossi tarafından 23 Şubat 2009 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 5 üye.
  1. Angelossi

Angelossi Üye

Beğenileri:
    44
    Ödül Puanları:
    0
    Akşam 10 gibi biten definasyon idmanımın ( 20dk kardiyo 40dk ağırlık ) üstüne protein tozu içip 11-12 gibi uyuyorum. Uyumadan önce katabolik olma korkusundan lor peynirine veya hindi fümeye saldırasım geliyor.

Yatmadan önce yenilen bu besinler definasyon döneminde sadece üre olup tuvalete mi gider yoksa göbeğe mi yoksa kas korunmasına mı ?

2. D.Wolf

D.Wolf Üye

Beğenileri:
    2.200
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    istanbul
    önemli olan tükettigin besinin yag oranının düşük olması..lor peyniri casein proteinidir ve kalorisi düşüktür..bu da onun saf protein kaynaklarından birisi olmasını saglıyor..

antrenmandan sonra alacagın whey protein ve karbonhidrat vücudunun kas yapılanmasında katkıda bulunacaktır, mutlaka ondan sonra da yine bir protein kaynagı gelmeli...protein sentezini hızlanması kas kütlesinin artması demektir, bunu da yapmak için dengeli bir biçimde karbo-pro ögünü ve onu takip eden bir protein öğünü alınmalı..antrenman sonrası alacagın whey protein seni krtik durumdan kurtarmak için bir yardımcı gibidir, önemli olan ondan sonra gelen ögündür..yani, aldıgın whey proteininden sonra, geç oldugu için en uygun olarak casein proteini türevini tüketip yatmalısın, yoksa katabolik durum olması yüksek ihtimal..aldıgın whey proteini gece boyunca vücuduna bir katkı yapmaz, sadece antrenman sonrası yenilenme ve gelişim için ancak yeterli olabilir...

jimraynor bunu beğendi.
  3. Angelossi

Angelossi Üye

Beğenileri:
    44
    Ödül Puanları:
    0
    zaten şu an amacım kas yapılandırması değil. Var olanı olabildiğince korumaya çalışıp yağları harcamaya çalışıyorum ( yüksek protein diyeti içerisindeyim ). Yediğim lor peynirinin içindeki ( markası yörsan ) 3gr yağ ve 3gr karbo içeriyor (1oogr). Diyet döneminde biraz takıntılı oluyorum. Yoksa açıklama yaptığın çerçevede sonuna kadar haklısın D. Wolf

4. bodypower34

bodypower34 Yeni Üye

Beğenileri:
    16
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    İstanbul
    eger sert bir diyet yapıyorsan saat 4ten sonra süt ürünleri tüketme peynir yogurt süt vs bu saatten sonra alacagın bu ürünleri yakamazsın yok böyle birsey calorisi düsük bişey olmaz diye senin suan yaptıgın dogru iç proteını bca gulutamın elinde ne varsa mısıl mısıl uyu dinlen saygılar

5. bonatschi

bonatschi Özel Üye

Beğenileri:
    4.944
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Londra
    Öncelikle bundan sonraki mesajlarınızda noktalama kullanınız.
    Düzgün Türkçe ile yazınız.

D. Wolf. doğru noktalara dikkat çekmiş.
    Yazdıklarına ben de katılıyorum.

Eğer eleştirmek istediğiniz bir nokta varsa gerekçeleri ile açıklayarak yazınız lütfen ki biz de yanlış bildiğimiz noktaları düzeltelim.

Yoksa sırf mesaj yazmış olmak için yazmak foruma zarar veriyor.

Azi, KinDLinG ve saydam bunu beğendi.
  6. efee

efee Üye

Beğenileri:
    14
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    öğrenci
    bonatschi bey, yardımınız' a ihtiyacım var, yorumlarınızı takıp edıyorum, çok bilgili olduğunuzu düşünüyorum. Bugun bsn nox plode kullandım ve agar geldı etkisi hala geçmedi :( etkisini geçiricek ne yapabılırım? korkuyorum bı sey olucak dıye..
    yardım edersenız sevınırım, süt mü içsem arginine in etkisini kesiyo dıye duymustum? çok kötü diyilim de gene de 2.kez kullandıgım ıcın hafıf tırstım :) yardım edersenız sevınırım..

7. jimraynor

jimraynor Üye

Beğenileri:
    961
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Endüstri Mühendisi
    Yer:
    Antalya
    Sn.Efe, Konuya bakın sorduğunuz soruya bakın. Wolf herşeyi çok güzel açıklamış.

Ben lor peyniri haricinde yağı tamamen alınmış kırmızı eti de öneriyorum. Phil heathin definasyonunda yağsız dana kıyması gece yatmadan önceki öğünüydü. Yatmadan önce 100 gram yağsız dana kıyması yiyebilirsiniz. Sindirimi yaklaşık 6-8 saat arası oluyor. Bir nevi caseine yakın protein. Ayrıca içerisindeki amino asit kalitesi peynirden çokd aha yüksek. Büyümenize katkı sağlayıp testesteronun artmasını sağlayabilir.

Kesinlikle aç yatmayın çok yanlış olur. Hatta bana kalsa 10dan sonra 1 ölçek whey yerine 1 ölçek whey + 1 ölçek casein yapıp yarım saat sonra kırmızı et + loru salatayla tüketebilirsniz.

8. efee

efee Üye

Beğenileri:
    14
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    öğrenci
    haklısınız, fakat sayfa acmayı bılmedıgımden dolayı, o yuzden bu sekılde sordum

Sayfayı Paylaş