definasyonda beslenme ve suplament kullanımım konusunda yardım

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve blade69 tarafından 11 Mart 2011 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 6 üye.
  1. blade69

blade69 Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    13
    Hocalarım,arkadaşlarım selam. Definasyon sürecine gireceğim. ölçülerim;
    boy :1,70 kilo :71 göğüs:105 kol:38 bel:87
    kahvaltım; önce whey proteini,yarım saat sonra yulaf ezmesi,tahıl gevreği ve bir bardak süt.
    ara öğün: bir dilim peynir daha sonra yeşil çay
    öğle yemeği: tavuk+pilav
    ara öğün: elma bazen ton balığı
    spordan önce : amino+bcaa+whey ve akşam 17:00 gibi spor ve 50 dk yürüyüş+mekik
    spordan sonra: amino+bcaa+whey
    akşam yemeği: çorab+balık yada tavuk daha sonra yine yeşil çay
    hiç ekmek yemiyorum ve şeker kullanmıyorum.

ayrıca suplement olarak kreatin ve no-explode eklemeyi düşünüyorum uygun olurmu.Vücudum orantısız,göğüs çok fazla,sağlam definasyon istiyor.Ama omuz fazla yok ,hacim istiyor.Kanat fazla yok hacim istiyor.Göbek yağlı eritmek istiyor.

nasıl bir yol izlemeliyim.definasyonda creatin ve nox kullanılırmı? bir bölgeme definasyon yaparken diğer bölgeme hacim kazandırabilirmiyim.İlginiz için teşekkürler

2. DeaqLe

DeaqLe Üye

Beğenileri:
    43
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Artvin
    *Kahvaltına yumurta eklemelisin.

*Yatmadan önce öğününe kazein proteini ekle.Bu proteini süt , beyaz peynir ve yoğurt gibi gibi ürünlerden sağlayabilirsin.

StOpLAZmAnYaX ve blade69 bunu beğendi.
  3. blade69

blade69 Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    13
    teşekkürler hocam. kahvaltıya 3 yumurta beyazı ekledim. gecede yatarken süt+yarım ölçek whey alıyorum. yalnız bir sorum daha olacak. birgün antrenman bir gün cardio yapsam. cardio günlerimde hydroxcut kullansam nasıl olur. yağ yakarken minimum kas kaybı yaşamak istiyorum. nasıl bir program + suplement kullansan uygun olur.

4. 0nd3r

0nd3r Üye

Beğenileri:
    100
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    ist bayrampasa
    1.70 71 bir vucut icin definisyon erken hacmini almaya bak biraz hacim kazandıktan sonra yaparsın ama gene senin bilicegin iş cok fazla ölcün yok bunları kaybetmeden iyi bir irilesmenin ardından girersin definisyona ayrıca beslenme programında spor oncesi ve sonrası karbo yukle 50-60 gr arası kahvaltına muhakak yumurta ekle tok tutar seni kahvaltıdaki karboyu 20-30 a cek bunu antreman oncesi ve sonrası icin sakla

blade69 bunu beğendi.
  5. angel9

angel9 Üye

Beğenileri:
    23
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    ögrenci
    Yer:
    istanbul
    bencede bu kiloda definasyon yaparsan çok fazla küçülrsün bulka dewam et bencede

6. baronalpg

baronalpg Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    13
    ilk önce iyi bir bulk dönemine gir derim....

7. cexenes

cexenes Üye

Beğenileri:
    223
    Ödül Puanları:
    53
    Yaz geliyor diye bu kiloda definasyon düşüncesi çok yanlış ve benim de zamanında yaptığım bir hatadır şu anda çok sağlam bir beslenme ve sıkı antreman ihtiyacın olan tek şey bir daha ki sene bu dönem 80-85 kilo arası iken bu olaya girmen gerekli 1.70 boya göre definasyondan çıktığında kilon 73-75 olmalı, bu benim fikrim tabi ki seçim senin kolay gelsin.

8. demir00

demir00 Özel Üye

Beğenileri:
    1.316
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Avukat
    Yer:
    Istanbul
    Değerli üyemiz;
    Konu başlığınız tasınmıstır.
    tasınma sebebi ;

* Günlükler bölümüne açtığınız başlık günlük niteliğinde değil soru niteliğindedir.10.07.2011 tarihinde yapılan duyurudan önce günlükler bölümüne açılan soru başlıkları artık doğru bölüme taşınmaktadır. (ayrıca bkz : Forum Kuralları Madde-25)

Lütfen başlık açarken en doğru bölüme açmaya özen gösteriniz ve 1 dakikanızı ayırarak forum kurallarını okuyunuz. Forum kurallarını okumak için buraya tıklayınız

Anlayışınız için teşekkür ederiz.

Saygılarımızla
    BodyForumTR Ekibi

Sayfayı Paylaş