Definasyon

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve Splitter tarafından 26 Ağustos 2015 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. Splitter

Splitter Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Merhaba arkadaşlar forumda yeniyim.16 yaşımdayım.Boyum 175 Kilom 73 Yaklaşık 3 aydır VG ile uğraşıyorum fakat daha önce yüzme,basketbol gibi sporlarla uğraştım bu yüzden belli bir vücudum var.Spor salonuna başladığımda 67 kiloydum ve vücudum normal bir kişinin üstünde gözüküyordu.Antrenörüm iyi beslenmemi söylüyordu ben de protein ağırlıklı beslenmemi yapıyordum fakat sanırım bu beslenmeyi biraz fazla kaçırdım 6 kilo aldım.Şimdi en azından 70 kiloya düşmek istiyorum çünkü yağlanma başladı ve beni demoralize ediyor.Ben bu kiloyu minimum kas kaybıyla nasıl verebilirim ?

Protein tozu veya başka bir madde kullanmıyorum.Spora haftada 3 gün gidiyorum ve hergün yaklaşık 20dk kardiyo yapıyorum sonrasında ağırlık çalışmasına geçiyorum.3 ayda gayet güzel gelişme gördüm fakat bu kilo işi canımı sıkmaya başladı çünkü önünü alamazsam daha fazla kilo alacağım.

2. torlak

torlak Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    8
    Yer:
    İzmir
    mesela 1500 lazım iken 2000 alıyorsun kilo almana sebebiyet veriyor. Arkadaşta da aynı sorun vardı kilo almıştı aşırı beslenmekten. Arkadaşın yaptığını söyleyeceğim, ilk önce 2 tabak yiyorsan 1 tabak yemeye çalış. proteini azaltma sadece kaloriyi azalt. öğlen yemek yeme protein shakeler var onlardan al. yağları kasa çevirebilirsin internette ve forumlarda baya bilgi var programlar var biraz azim fazlasıyla sabır ile başarabilirsin.

3. Alfonso_

Alfonso_ Üye

Beğenileri:
    343
    Ödül Puanları:
    93
    Öncelikle
    1-'Yağlar kasa çevrilmez' artık bunu bilmek gerekiyor!
    2-Öğlen yemek yeme demişsiniz çok yanlış.Zaten diyet yapanların yaptığı en büyük hatalardan biri ÖĞÜN ATLAMAK.Mesela bu öğünü öyle protein shake le felan geçiştirilmez kararında karb. protein ve yağlardan karşılanmalı.Öğün atlandığında metabolizma uzun süre açlık çekiyor.Dolayısıyla metabolizma yavaşlıyor sonra yediklerin ise vücudun kıtlıkta olduğundan bu yediklerini yağ olarak depolabiliyor.

Bunu 42 kilo vermiş birisi olarak söylüyorum.Başarılar :)

4. torlak

torlak Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    8
    Yer:
    İzmir
    2. de azaltmasını önerdim ama yinede teşekkürler hatamı düzelttiğiniz için :) yağlar kasa çevriliyor diye biliyorum yani demek istediğim yağlardan kurtulurken kasların gelişmesi arkadaşlardan biliyorum yanlışmış meğer.

Alfonso_ bunu beğendi.
  5. Alfonso_

Alfonso_ Üye

Beğenileri:
    343
    Ödül Puanları:
    93
    kusura bakmayın hocam oraya dikkat etmemişim :)

6. torlak

torlak Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    8
    Yer:
    İzmir
    yanlış anlatmış olabilirim yani az yemeğe bak ama kas çalışmaya devam edip kaslarını geliştir anlamında yazdım. Sorun değil hocam :)

Sayfayı Paylaş