Definasyon Yardım

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve MehmetErkam tarafından 19 Şubat 2016 başlatılmıştır.

1. MehmetErkam

MehmetErkam Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Öncelikle herkese merhaba
    Benim birkaç sorunum vardı. ben 2 aydır spor salonuna giden birisiyim. Ve 2 aydır da diyetimi uyguluyorum. Amacım şekil şükül işlerden ziyade güçlenmek ve sıhhat. Tabi şekillenirsek de fena olmaz hani. :)
    Diyetimi şu şekilde uyguladım. proteini artırırken karbı azalttım. Şu anda 130-140 gr. arası protein,70 gr.kadar yağ (zeytinyağı kullanıyorum),120-130 gr.da karbonhidrat alıyorum. Yani aşağı yukarı 1700 kalori alıyorum. Elimden geldiği kadar,öğrenci olarak bütçemin yettiği kadar kaliteli beslenmeye gayret ediyorum. 2 ay önceki vücut ölçülerim Bel: 92 Omuz: 109 Kol: 33 Göğüs:92 caliper ile belimden yağ oranımı ölçmüştüm.Bunu kendim ölçtüm,spor salonunda değil. %24 çıkmıştı. Boyum:165 cm Kilom:71-72 kg idi. Bugün ölçtürdüm Vücut ölçülerimde sadece Bel:86 omuz:111 olarak değişmiş. Kilom 66-66,5 kg civarında,yağ oranım ise %17-18 civarında.Diğer ölçülerim aynı çıktı.

Asıl geleceğim nokta şu,spor salonundaki hocaya diyeti anlattığımda şu anki halimden daha iyi sonuç almam gerektiğini söyledi. Muhtemelen sen antremanları gevşek yapmışsın,diyetin bir işe yaramamış hatta kas kaybetmişsin,vücüt total yağ oranına baksam artmıştır bile dedi. Yani anlamadığım definasyonda zaten aşırı kas olmaması doğal değil mi? yani bu ölçülerle en azından kaslarımı koruduğumu söyleyemez miyiz? Sonra da "Eğer ki bana güveniyorsan seni Herbalife'ın diyetine başlatayım çok iyi sonuç alırsın ama dediklerimi yapacaksın" dedi. Açıkçası benim içim rahat etmedi. Sizden bu konuda yardım ve tavsiye isteyecektim. Çok uzun oldu,kusuruma bakmayın. İyi çalışmalar.

Sayfayı Paylaş