Definasyon ve Bulk acil yardım

Konusu 'Geri Dönüşüm Kutusu' forumundadır ve melcan61 tarafından 12 Eylül 2013 başlatılmıştır.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. melcan61

melcan61 Üye

Beğenileri:
    12
    Ödül Puanları:
    8
    Yer:
    İstanbul
    Merhaba arkadaşlar forumda yeniyim ilk konum olucak bu . 3 ay fitness salonlarında hacim kazanmak için uğraş verdim ama sadece zayıflayarak ödüllendirildim en ufak hacim kazanmadım bende sizden yardım bekliyorum şimdi her türlü supplementide denedim diyet spor herşey vardı . Sizden yardımım şu olucak ; benim vücut birazda yağlandı bu aralar dedim 1 ay definasyon 4 ay bulk 1 ay tekrar definasyon yapsam mı ? definasyondan kastım ağır definasyon değil kardiyo programı sadece . elimdeki supplementler ; universal cuts - grenade thermo detonator - universal carnitech - universel arbuterol - universal sterol complex - universal casein protein - weider premium powder bcaa - gnc thermo cla . nasıl bi kombinasyon ile kardiyo yapmalıyım nasıl bir kombinasyon ile bulk yapmalıyım acaba ? eksiğim nedir fazlam nedir söylerseniz çok memnun olurum şimdiden ilgilenen ilgilenmeyen herkese teşekkür ediyorum iyi forumlar

2. doxux

doxux Üye

Beğenileri:
    2.810
    Ödül Puanları:
    123

Kaç kilosun, boyun kaç, antrenman programın nedir, günlük beslenmen nasıl?

3. coke

coke Yeni Üye

Beğenileri:
    22
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Izmir
    üstteki arkadaşın söylediği doğru.vücudun hakkında birşey bilmeden yorum yapılamaz.

ayrıca supplementlerinin çoğu aynı.termolar ve likitler.sıra sıra kullanmanda fayda var.birini bitir birisini al falan işte.bilgilerini verirsen daha sağlıklı feedback alabilirsin.

bu arada definasyon değil,definisyon.

4. melcan61

melcan61 Üye

Beğenileri:
    12
    Ödül Puanları:
    8
    Yer:
    İstanbul

Boy : 174 cm

Kilo : 68

Kas oranım : 39.8

Yağ oranım : 24.2

Kol ölçüsü : 28 cm

Göbek ölçüsü : 94 cm

Göğüs ölçüsü : 93 cm

Supplementler için işte antrenman öncesi ve sonrası l-carnitin sabah kalkar kalkmaz 1 paket cuts 2 saat sonra thermo grenade . spordan önce yine l-carnitinden önce cuts ? ağır mı olur yoksa iyi midir ? antrenman programım 18 eylülde belli olacak işte sizin önerdiğiniz bir program var mı ? eski programım ile 3.5 ayda 30 kilo verdim ve yağ oranım 30idi 18oldu. şimdi yine yazın 24 oldu yağ oranım kilomda 94den 65e düşmüştü şimdi 70e yaklaştı söylediğim gibi . ama bu spora başlarken kolum 27.5-28cm di zaten yine öyle kaldı ve 3.5 ayda iyi antrenmanlar çıkarmıştım kollarım çok şişmişti ama hep söndü öyle kaldı işte . bildiğin 5 cm artıyordu antrenman sonu kollarım ama ne yazıkki duş sonrası tekrar oluyordu 28 cm :D buna bi çare gerekiyor aslında daha çok

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 20:22 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 20:20 ----------

Ama bu supplementlerin bir zararı var sanırım salonu bıraktım 1 ay kadar işte yağ oranım arttı . ama yine serbest şekilde koşuma mekik hareketlerime dikkat ettim . beslenmemde fena değildi ama hiç göbek eritme olmadı . supplementleri bıraktım diye kiloda veremedim umarım yardımlarınız ile biryerlere gelebilirim . her genç sporcu gibi benden aceleciyim ama bunu biraz olsun bu aralar yendim . 3 aylık bi alt yapım var işte sadece ona göre cevaplarsanız sevinirim iyi forumlar herkese

5. sizofren23

sizofren23 Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    kardesim ben hep soluyorum benim arklarda var hacim kazancaz diye gidiyorsunuz o guzelim vucudunuzu bozuyolar demi bak ilk once professionel bir sporla ugras bunu cogu kisi bilmez ama hardcore sporlarla ugrastiktan sonra vucut kas istedigini belli eder ve sonra gidersin amansiz bir cabayla kas yaparsin sabahlara kadar calisirsin ama dedigim gibi o guzelim vucudunuzu esir aliyorlar ilk cardiyo sonra agirlik ve mumkunse agir cardiyo

6. melcan61

melcan61 Üye

Beğenileri:
    12
    Ödül Puanları:
    8
    Yer:
    İstanbul
    vücudum bozulmadı ama o kadar program yazdılar 1 cm hacim kazanmadım . belki 1cm olmuştur ayıp etmim şimdi :D :mad: sağolsunlar kilo verdiriyorlar iyi ama tabi bunda benim azmim rol oynadı . CLA - Lcarnitin ve cuts sağolsun . ama hacim olarak dediğin gibi kardeşim 3.5 ay az süre mi ? 28cm kol girdim 28 çıktım . göğüs 95 girdim 93 çıktım . 0 cm kol -2 cm göğüs . ve 3.5 ay ?

7. sizofren23

sizofren23 Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    bak sana samimi soluyorum gunde 100 mekik 50 sinav hergun 1 seneye caki gibisin yemek ne istersen ye bakma burdakilere bazilari bu isi abartiyor 100 mekik 50 sinav 1 aya bana yaz

8. melcan61

melcan61 Üye

Beğenileri:
    12
    Ödül Puanları:
    8
    Yer:
    İstanbul
    şınav iyi güzel dostum ama emin ol 100 mekik yerine günde 30 dk koşu daha iyi . mekikte terleme olayı koşudan az . mekik yağ tabakasını attıktan sonra iyi hoş ama yağ atmadan mekik çekmek saçma değil mi ? sonuçta mekik yağ eritmez kas arttırır ?

9. doxux

doxux Üye

Beğenileri:
    2.810
    Ödül Puanları:
    123
    Şu ölçülerle ne yazık ki kısa sürede çok düzgün bir görüntü olmayacaktır ama azimle üstesinden gelebilirsin. Eğer çok zayıf olsaydın önüne gelen herşeyi ye, kas yap derdim. Şişman olsaydın yapacağın belli olurdu, yağ yakmak. Fakat tam da işlerin en uzadığı yerdesin, hem zayıfsın hem de göbeğin var.

2 seçenek var, hangisini tercih edeceğin sana kalmış. Birinci seçenek önce yağlardan kurtulup üzerine kas yaparsın, bu durumda bir süre oldukça zayıf kalmış olursun. Diğer seçenek önce kütle edinip sonra yağları yakarsın. Bu durumda da dikkatli olup minimum yağ alımıyla kas kütlesini arttırman gerekir yoksa göbek iyice alıp gitmiş olur ve bir dönem epey yağlanmış olursun.

Yerinde olsaydım muhtemelen ya herro ya merro diyip yağ alımını da göze alıp bulka girerdim ama bunu yavaş, dikkatlice yapardım. Yediğim herşeyin kalorisini kaydeder, gün içinde aldığım kalorinin günlük ihtiyacımın 300 kalori üzeri olmasına, daha fazla yukarı çıkmayarak daha fazla yağ bağlamamaya dikkat ederdim ve gereğinden fazla yağ bağladığımı düşünürsem (mesela göbek 100'e çıkarsa) hemen yağ yakmaya girişirdim. Bu şekilde önce kütle edinirsen ama bunu dikkatli yaparsan yağ oranında düşmüş, kollara, göğüs ve bacaklara ölçü de almış olursun ve sonra yağlardan kurtulduğunda zayıf değil fit bir görüntüye kavuşur ve daha güçlü olursun. Ama dediğim gibi sana kalmış, istersen önce yağlardan kurtulup sonra kütle edinmeyi de tercih edebilirsin. 3 aylık tecrübene rağmen kol ve göğüs ölçülerine bakarsak başlangıç aşamasında sayılırsın. Bir yandan yağ yakarken bir yandan kas kütlesi de edinebilirsin. Bu durumda ama şuna da dikkat etmen gerekir, yağ sadece göbeğinde yoktur, illa ki göğüs ve kollarında da vardır. Buradaki yağlar eridikçe ölçü kaybedeceğin için kas kütlenin artışından gelen ölçüyü farketmeyebilirsin ama gene de kütlen artacaktır.

Ne yazık ki kestirme yolu yok bunun. Hem zayıf hem yağlı olmak başlangıç için şişman olmaktan da çok zayıf olmaktan da daha kafa karıştırıcı.

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 11:17 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 11:12 ----------

Şu programa da göz atabilirsin, ne yazık ki türkçe başka kaynak varsa da ben bulamıyorum: Mark Rippetoe ve Starting Strength (SS) | Güç Sporları

Starting Strength yeni başlayanlar için (ben yeni başlamadım deme, güç standartlarına göre başlangıç aşamasında sayılırsın) en hızlı şekilde güç artışını sağlayan bir program. Bunu uygulayarak yağ yakarsan eğer bir yandan hacimde olmasa da güçte hızlı artış gerçekleştirebilirsin. Bu da fazla yağlarından kurtulduğunda ve hacim yapmak için çalışmaya başladığında daha hızlı bir şekilde hacim yapmanı sağlayacaktır. 80 kiloyla 10 tekrar bench press yapan adam 50 kiloyla 10 tekrar bench press yapan adamdan daha hızlı hacim kazanır. Gene de programı tam anlayamazsan hiç uğraşma, herhangi bir başlangıç programı işini görecektir.

10. boksbody

boksbody Özel Üye

Beğenileri:
    2.870
    Ödül Puanları:
    123
    Değerli üyemiz;
    Konunuz kilitlenip kapatılmıştır.

Konu kilitleme sebepleri;

- Konu forum kurallarına aykırıdır.aciliyet , öncelik vb gibi sıfatları başlıkta kullanmak yasaktır

Lütfen 1 dakikanızı ayırarak forum kurallarını okuyunuz. Forum kurallarını okumak için buraya tıklayınız!
    Anlayışınız için teşekkür ederiz.

Saygılarımızla
    BodyForumTR Ekibi

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.

Sayfayı Paylaş