Definasyon Programı...!!!

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve CEW!Q tarafından 27 Mayıs 2009 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. CEW!Q

CEW!Q Yeni Üye

Beğenileri:
    28
    Ödül Puanları:
    0
    Herkese Merhabalar.
    Sizden definasyon programı yazın demiyeceğim, yanlış anlamayın. Sadece bir konu hakkında fikirlerinizi, tavsiyelerinizi ve düşüncelerinizi isteyeceğim.(Uzun fakat umarım ilgilenirsiniz bu konumla)

Spor altyapım var ayrıca yaklaşık 2.5 aydırda body yapıyorum. Definasyon - kondisyon - askeri mülakatlar için koşu vs haziran ayında başlıyorum. Ve iyi bir BB sporunun yanında koşu programıda çıkaracağım, benimle birlikte koşulara katılacak 1 arkadaşım daha var. Manyak bir diyetide unutmayacağım tabiki.:)

Bu gün azar azar koşulara başlamıştım, ve Beden Eğitimi öğretmenliğine hazırlanan bir grup ile karşılaştım, hocaları ile konuştum belli bir ücret karşılığında hazırlıyorlarmış fakat benim amacı tabiki Askeri Mülakatlar. Hocayla bu konuyu konuştum, grup koşuları baya ağır oluyormuş, haftada 4-5 gün ve yaklaşık 2 , 2:30 saat felan sürüyormuş. Belli bir ücret karşılığında katılabileceğimi söyledi, fakat fiyat sıkıntısı başladı tabiki.
    Ayrıca Body bırakmam gerektiğini söyledi, bi arkadaş daha gördüm oda bırakmış ve kasları tabiki erimeye başlamış bile çünkü sonuçta öğretmenliğe girmeye çalışıyor. Bol bol sprint koşuları vs yani.

Fakat ben asla Body bırakmayı düşünmüyorum, iki idmanı bir arada götüreceğim, eyer parayı toparlayabilirsem, ki çokta zor. Acaba 1-2 ay BB ye ara verip bi yağ oranımı şöyle iki katına düşürüp tekrarmı yavaştan yavaştan başlasam bu aradada kültür fizik hareketleri yaparım hep?

2.5 ay boyuncaki en son hocanın yazdığı programıda paylaşayım sizinle;(3.antreman programı)

1.Gün
    ____
    1.Bench Pres 5x 10 (50kg ile başlıyorum)
    2. A. Çift dam, y -açış 5x10
    3. Lat Rowing (Enseye) 4x15
    4.Çene Altına çekiş 5x15
    5.Lat rowing(öne -geniş) 4x15
    6.Abdominal rowing 4x15
    7. Dril aralarında barfiks asılıyorum genelde > mekik

2.Gün
    _____
    1.Bench Pres 5x 10 (50kg ile başlıyorum)
    2.Kelebek 5x10 (60kg ile başlıyorum, 50kg de bitiriyorum, bar azalttıkca set sayısı artıyor)
    3.Barbil Corl 3x15
    4.Alternatiy çift dam biceps 3x15
    5.Bench Tek dam biceps 4x15
    6.Tek dam tirseps 3x10 - 8 - 5 (dam 9 kg lik sanırım, tam ustunde yazmıyor fakat numarandırmasıda olabilir, çok ağır geliyer gerçektende, fakat iyi çalıştırıyor hissediyorum.
    7.Pull down 3x10
    8. Barfiks - mekik

Fikirlerinizi, düşüncelerinizi, tavsiyelerinizi belirtirseniz sevinirim, saygılar.

2. diez

diez ADMIN Yönetici Admin

Beğenileri:
    15.000
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Çorum
    definisyon değil yağ yakma programı deseydiniz daha doğru olurdu.."definisyon" kasları ortaya çıkarmaktır..2,5 ayda bu isim uygun düşmez kanımca..

ayrıca dikkatimi çekti "eyer" ne demek?

CEW!Q bunu beğendi.
  3. CEW!Q

CEW!Q Yeni Üye

Beğenileri:
    28
    Ödül Puanları:
    0
    Cevabınız için teşekkürler.
    Hızlı 10parmak yazıyorum, genelde yazdığım yazılara hatasız yazmak için dikkat ederim. Bir kelimeyi dalgınlıkla olsa gerek yanlış yazmışım, o anda düşündüğüm tek şey bu programa hakkında tavsiyeler edinmekti.

Mesajda bu tür hataları bulup bulup sormakta benim dikkatimi çekti doğrusu. Çünkü sonuçta resmi yazışmalar yapmıyoruz, bu tür hatalar olabilir.

Şimdi mesaj konusuna gelicek olursak, ben yağ yakımı koşu antremanlarına başlıyorum. Haftada 4 günde gene BB ye devam ediyorum. Diyet olarakta bu forumda bir arkadaşımızın yazdığı diyet programını alıntı yapmayı düşünüyorum;
    :)

Kahvaltı

60 gram yulaf ezmesi (yağsız sütle yiyorum)5-6 yumurta beyazı-1 sarısı yaklaşık 100 gram tuzsuz lorla karıştırıp yiyorum.domates,bi kaç zeytin , ve salatalık.

ara öğün(1.5 saat sonra )

1 portakal suyu yada kivi

öğle yemeği

pirinç lapası yada makarna , 200 gram haşlanmış tavuk göğsü.,Turşu yada , çoban salatası.

Antrenman...

Ant. gelince:

pirinç lapası yada makarna 250 gram haşlanmış tavuk göğsü., salata.

1.5 saat sonra 1 meyva yiyorum muz yada elma

ara öğün.

1 büyük ton balıgı(iyice yağını süzüyorum ) , 200-250 gram yağsız yoğurt.

son öğünüm

1 kase tuzsuz lor peyniri ve 1 bardak yağsız süt.

Eksik, dikkatanizi çeken bir hata (kelime hatası değil, program hakkında):) varsa belirtirseniz sevinirim. Saygılar.

Sayfayı Paylaş