Definasyon Kombin Suplementler

Konusu 'Supplement Günlüğü' forumundadır ve Rıgel1 tarafından 29 Mart 2015 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 6 üye.
  1. Rıgel1

Rıgel1 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
  2. nutritionist_88

nutritionist_88 Üye

Beğenileri:
    82
    Ödül Puanları:
    0
    Kreatin ve whey ile ilgili olumlu bir çok çalışma var performans ve kas gelişimi üzerine.Ancak yağ yakımına etkileri yok.Yağ yakımı için değil de, kas gelişimi için alıyorsan ikisinide alabilirsin.Whey konusunda ise günlük protein ihtiyacını karşılayıp karşılamadığını göz önünde bulundurmalısın.Yeterli proteini alamıyorsan alabilirsin.
    Karnitin konusunda ise karnitinin yağ yakımı sırasında zaten vücutta bulunduğunu bilimsel çalışmalar söylüyor.Yağ yakımına etkisinin olmadığı da çalışmalarda mevcut.L-karnitin e boşa para verme bence.
    CLA ile ilgili sınırlı çalışma var.Yapılan bir çalışmada vücut ağırlığı ve yağ miktarının azaldığı gözlemlenmiş ve sonuç CLA'ya bağlanmış.Ancak çok az çalışma var ve çalışmalarda dahi daha fazla çalışmaya gerek olduğu söyleniyor.Ucu açık bir konu, bunu alıp almamak sana kalmış.
    Yukarıda yazdığın markaları bilmiyorum sadece hangi supplementin vücutta ne etkisi ne işlevi var onları biliyorum çalışmalardan.Bana soracak olursan yağ yakımı için mucizevi bir supplement ya da suplement kombinasyonu yok.Yukarıda yazdığın supplementlerden sadece Cla yağ yakımına etki edebilir ki o bile kesin değil, sınırlı çalışma var.Yağ yakımının 10. Ya da 20. Dakikada(bazı kaynaklarda 10.dk, bazılarında 20.dk deniliyor) başladığı düşünülürse antrenmanda sürekliliği sağlaman; bunun yanında basit şeker alımını kısıtlaman, faydalı yağlar tüketmen omega-3 vs gibi, mayonez gibi fazla yağlı besinlerden uzak durman ve yeterli protein, vitamin, minerali alman yağ yakımında başarılı olmanı sağlayacaktır :)

Rıgel1 bunu beğendi.
  3. Rıgel1

Rıgel1 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Tavsiyeniz için teşekkürler o zaman kompleks bir amino asit ve protein tozu düzenli beslenme ver her antrenmandan sonra 20 dk koşu yeterli olucak sanırım sadece bel yanları ve göğüs kısmım biraz yağlı ayaktayken belli olmasa da oturunca eğilince ve sınav pozisyonuna yatınca göbek ve göğüs kısmım sarkıyor ilginç neyse tekrar teşekkür ederim

4. nutritionist_88

nutritionist_88 Üye

Beğenileri:
    82
    Ödül Puanları:
    0
    Rica ederim.Evet yeterli olacaktır diye düşünüyorum.Sabırlı olup sonuna kadar devam ederseniz olumlu sonuçlar alırsınız :) Antrenmanlara devam :)

Rıgel1 bunu beğendi.
  5. maietnigri

maietnigri Üye

Beğenileri:
    109
    Ödül Puanları:
    53
    genel kanının aksine, kreatin kullanımının define dönemlerde bir problem teşkil edeceğini zannetmiyorum. karbo oldukça azalacak zaten. bu nedenle güç için mono kreatin alınabilir. diyetin bitmesine iki hafta kala kreatin alımı durdurulabilir. bu noktadan sonra da diyet sonuna dek vücut tuttuğu suyu atar ve güzelleşir

Rıgel1 bunu beğendi.
  6. nutritionist_88

nutritionist_88 Üye

Beğenileri:
    82
    Ödül Puanları:
    0
    Eğer bana söylediyseniz, ben de problem teşkil edeceğini düşünmüyorum, söylemedim de :)
    Ama yağ yakımı için kreatin almak mantıklı değil.Elbette kas gelişimi, güç artışı vs için kullanılabilir.

7. maietnigri

maietnigri Üye

Beğenileri:
    109
    Ödül Puanları:
    53
    yok, estagfurullah. size özel değildi :)
    ben de vakti zamanında herhangi bir destek almadan diyet yaparak, iyi neticeler görememiş biri olarak, yağ yakımı süresicinin iyi araştırılmasına taraftarım. kreatin de öyle yabana atılacak bir destek değil. sonuç itibariyle yağsız kas kütlesi artışında, bazı esansiyellerin tedarikinde etkili. tuttuğu su da, bırakıldıktan en geç 2 hafta yurdu terkediyor :)

8. memo1010

memo1010 Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    3
    Arkadaslar cok guzel bi konu acmissiniz benimde sormak istedigim bi konu var su an elimde kreatin l karnitin amino asit bcaa whey protein tozu glutamin bunlar var nasil kombine etmeliyim sizce ?

9. M.Ege

M.Ege Üye

Beğenileri:
    34
    Ödül Puanları:
    28
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İzmir
    Whey+bcaa+kreatin ve iyi bi beslenmeyle güzel etkiler alırsın. Amaç yağ yakmak ise farklı kombin uygulamalısın.

10. Burak Sertman

Burak Sertman Üye

Beğenileri:
    50
    Ödül Puanları:
    28
    Kreatin definasyon döneminde hedefine Öncelikle ters düşüyor vücudunda su topladığı için. Örnek supplement kullanımı definede güzel bir beslenme ile CLA+L-carnitin+BCAA+multivitamin beslenmende protein eksikliği yoksa+kompleks amino asit uygundur.

Sayfayı Paylaş