Definasyon Kahvaltım (Lezzetli)

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve FurkanAdsiz tarafından 29 Aralık 2015 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. FurkanAdsiz

FurkanAdsiz Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    3
    Meslek:
    Lise Öğrencisi
    Yer:
    Tunceli/Merkez
    Merhaba Arkadaşlar,

Forumu yeni keşfettim. Bir gün kardiyo yaptıktan sonra dinlenmek için oturdum ve dergilere göz attim. Sitenin adını gördüğüm gibi hemen tapatalka ekleme gereksinimi duydum. Forumdaki konulari falan incelediğimde bir sporcunun ihtiyacından fazlası bile var. Fazla uzatmadan konuya gireceğim.

Öncelikle boyum 1.80 kilom 88.6 bulk döneminden sonra yağlarımı atmak için definasyona girdim ve bugün 5. günüm. Genelde internetteki proğramlara uymak yerine kendim araştırıp bir beslenme proğramı çıkardım günlük 1700-1800 kalori alıyorum. Bugün ki kahvaltı proğramı mı sizinle paylaşmaktan onur duyarım.

Öğünler ve Besin Değerleri:

1.Öğün: 200Ml Taze Sıkılmış Portakal Suyu

Besin Değeri:
    94 Kalori, 0.42gr Yağ, 21.8Gr Karbonhidrat, 1.47Gr Protein

2.Öğün: Yumurta Beyazı 4-5 Adet (Sarısını yemiyoruz)

Besin Değeri(4 Tane Yumurta Beyazı İçin):
    68 Kalori, 0.22gr Yağ, 0.96gr Karbonhidrat, 14.33gr Protein.

3.Öğün: 100gr Lor peynir ve içine doğranmış yarım muz (100gr lor peynirin içine bir muzun yarısını doğrayın ve yemek kaşığı ile ezerek lor peynirinim içine yedirin iyicene)

Besin Değeri:
    167 Kalori, 17.53gr Karbonhidrat, 3.97gr Yağ, 16.50gr Protein

TOPLAM BESİN DEĞERİ:

Protein: 32.30 Gram

Yağ: 4.61 Gram

Karbonhidrat: 40.29 Gram

Kalori: 329

Resimdeki bahsettiğimiz muzla karışık lor peynir. Bunu muzla karıştırmamın sebebi tuzsuz ve tatsız olmasıydı sade bir şekilde 100gr yeseydim kusmam kaçınılmaz olacaktı. Hepinize afiyet olsun ekmek yemenizi tavsiye etmem. Karbonhidrata günün ilk öğünü olduğu için fazla takılmamanızı öneririm.

SM-E700F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

2. fbkdr1234

fbkdr1234 Üye

Beğenileri:
    56
    Ödül Puanları:
    38
    1 tanede olsa sarısını ye bence. 3-5 gram yağdan kaçarken gerekli aminoasitlerden de kaçıyoruz. 5 gram yağda çokta önemsenecek bir şey değil.

3. Franquez

Franquez Üye

Beğenileri:
    353
    Ödül Puanları:
    73
    Yer:
    BURSA
    bak buda benım 50 gram yulaf 5 yumurta beyazı 1 sarı 100 gram lor biberli omletım bi tek pazar günleri yapıyorum vakıt oldugundan börek gibi oluyo:)
    https://scontent-frt3-1.xx.fbcdn.ne...=edc1b8015de45ba3fd5fd4901e35d5a9&oe=5717DE3B
    https://scontent-frt3-1.xx.fbcdn.ne...=8cce91337fe5651624eaf08eb99aff18&oe=5706D71E

aşırı lezzetli iş oldugu gunler yumurtaları haslayıp yerım ama yanında yedıgım yulaf ıcıne kuru meyve karısımı süt tarçını geceden dolaba at sabaha şişiyor muhallebi gibi mükemmel tad oluyor deneyın kesinlikle:)

FurkanAdsiz bunu beğendi.
  4. FurkanAdsiz

FurkanAdsiz Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    3
    Meslek:
    Lise Öğrencisi
    Yer:
    Tunceli/Merkez
    Yorumunuz icin tesekkur ederim. Proğramı 3 Yumurta Aki bir Tam siye degistirdim.

Sent from my SM-E700F using Tapatalk

fbkdr1234 bunu beğendi.
  5. FurkanAdsiz

FurkanAdsiz Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    3
    Meslek:
    Lise Öğrencisi
    Yer:
    Tunceli/Merkez
    Pazar gunu deneyecem mutlaka :D

Sent from my SM-E700F using Tapatalk

6. Franquez

Franquez Üye

Beğenileri:
    353
    Ödül Puanları:
    73
    Yer:
    BURSA
    dene domates biber zeytin falan atıyom pizzadan daha lezzetlı oluyor kesınlıkle bol kekık acı karabiber at bide kaşarta doğruyabılırsın:)

FurkanAdsiz bunu beğendi.
  7. alprninn

alprninn Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    18
    Yağ yakmak için kahvaltıda karbonhidrat almamanizi öneririm hatta kahvaltıyı 1 kahveyle geçiştirip bi kaç saat sonra yerseniz daha iyi olur çünkü o yediğin muz basit şeker ve insülinini yukarı çıkarır sabah growth hormonu yukarlarda olcağından yağ yakımını sağlar insülin alırsan growth salgılanması durur illaki kahvalti yapcaksan protein kullan basit şekerden uzak dur. Definasyon için kahvaltı çok önemli bi öğün değildir.

SM-G530F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

8. Franquez

Franquez Üye

Beğenileri:
    353
    Ödül Puanları:
    73
    Yer:
    BURSA
    ben her sabah karbonhidrat içinde kanşekerini yükselticek kuru uzum vs. alıyorum yağ oranım sürekli düşüyor sabah karb alımı cok onemlı es geçmeyın tavsiyem yağ oranım %7-8 arası

Sayfayı Paylaş