Definasyon Diyetim

Konusu 'Yağ Yakımı ve Kilo Verme' forumundadır ve TimoTolkki tarafından 9 Nisan 2010 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 9 üye.
  1. TimoTolkki

TimoTolkki Yeni Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Yaşım 18 Sporda 3. yılım.boyum 1. 77 65 kg başladım şuan + 85 kg yim %19 civarı yağlıyım. geçen sene %6 ya kadar düşmüştüm haliyle kış geçirdik ve yaglandım. yaz yaklaştıgı için böyle bir diyete girmeye karar verdim. eksiklerim varsa lütfen yorum yapınız. her yorum için şimdiden teşekkürler.

sabah: 4 yumurta ( 2 tam ) + 160 gr lor + 1 dilim light ekmek +1 kase sütlü yulaf ezmesi
    ara : 1 muz
    öğlen : 1 tabak makarna veya 1 büyük patates + salata + 100 gr tavuk + 160 gr lor + 1 bardak süt
    ara : 1 elma
    akşam: 160 gr lor + 1 tabak makarna veya 1 büyük patates veya 1 dilim light ekmek + salata + 100 gr tavuk + 1 bardak süt
    yatmadan önce: 1 bardak süt....
    Ayrıca haftada 3 gün 10 dk koşu + 45 dk ağarlık çalışması. antrenmandan önce 5 gr kreatin 5 gr glutamin 15 gr whey. antrenmandan sonra 15 gr whey 500 ml light süt.

2. IGO

IGO Üye

Beğenileri:
    264
    Ödül Puanları:
    73
    Yer:
    İstanbul
    Madem yaz yaklaştı ortaya bi amaç kondu haftanın 3 günü yerine 4 gün antrenman yap derim. Beslenme genel olarak güzel olsa da karbonhidrat fazla. O kadar patatese yüklenme, makarna yerine de pirinç tercih et. Ayrıca her öğünde 160 gr. lor peynir işkencesi bana biraz fazla gibi geldi. En azından bi öğündeki öğle öğünü olabilir; lor peynirini çıkart gece yatmadan ye. Onun yerineyse 100 gr. tavuk koy. Tabi tavukların göğüs eti olacak. Antrenmandan sonraki whey'i sütle değil suyla al. Glutamine'i de antrenmandan sonra iç.

Başarılar.

TimoTolkki bunu beğendi.
  3. backom

backom Üye

Beğenileri:
    17
    Ödül Puanları:
    13
    Öncelikle kolay gelsin, diyetin ilk bakışda tam kilo alma diyeti gibi görünüyo. protein olarak gayet şık duruyo ki bence kesinlikle fazla ben 96-97 kg yim ancak okadar protein yüklüyorumdur. ayrıca karbonhidratda bana ziyadesi ile fazla göründü. Haftada 3 günlü VG antremanı ile kesinlikle onları yakamayacağını düşünüyorum. Protein tozunu bari süt le alma;) su ile karıştır. Güzel karbonhidrat yüklüyosun bunları hakkıyla yakamazsan yağ olarak depolanacakları aşikar. Yada en azından VG yapacağın günler bu diyeti uygula ama off günler kesinlikle azaltmanı tavsiye ederim. Ayrıca muzu antremana daha yakın saatylerde yemeni tavsiye ederim. Sabah meyva hakkını elma veya portakalla kullan bence. Bütün bu yorumlarım kendim üzerinde uyguladıklarımla sabittir, yani bu işin eğitimini almadım dolayısı ile bi kusur ettiysek af ola.

selam olsun herkese...thums:

TimoTolkki bunu beğendi.
  4. TimoTolkki

TimoTolkki Yeni Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Öncelikle yorumlarınız için saolun. dikkate alacağım. fakat ben 80 kg yim ve diyetteki protein oranı 140 gr falan ediyo. almam gereken protein ise 160 gr. bana ordaki protein yetersiz bile geldi.

5. okankut

okankut Üye

Beğenileri:
    312
    Ödül Puanları:
    73
    ara öğünlerde protein almalısın.sadece meyve ile olmaz.
    lor ara öğünler için düşünülebilir.

TimoTolkki bunu beğendi.
  6. Kurt_Coban

Kurt_Coban Üye

Beğenileri:
    21
    Ödül Puanları:
    0
    akşam öğünündeki karbonhidratı minimuma indirmeni ya da öğünden çıkarmanı öneririm, bide loru ve sütü mümkün mertebe yağsız olanlardan seçmelisin.

TimoTolkki bunu beğendi.
  7. blaumacher

blaumacher Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    0

Kilo başına 2 gr protein iddasını ilk kim ortaya attı acaba çok merak ediyorum:) pro bodybuilder olmayan birçok genç bu bilgi yüzünden göbekli kaslı oluyor. 1.83 boyunca 76 kg'yim. Kışın biraz yağlandım ama %7-8 arası gidip geliyorum. Yaz aylarındaki yağ oranım ise %4-3 (tabi makinelere güven olmaz ama 6 packs ve serratus anterior'lar da yalan söylemez:). Diyeceğim şudur ki günde 100 gr protein (ben bu kadar almıyorum) sana yeter. Kiloyu yağ olarak vermek istiyordan karbonhidrat tüketimini ağırlık çalışmadığın günler sadece kahvaltıda ve minimum düzeyde al, ağırlık çalıştığın günler ise kahvaltıda ve ağırlıktan önce de meyve olarak al. Supplement kullanımını desteklemiyorm onlarsız da kas yapmak zor değil biraz daha uzun sürüyor sadece (tıp öğrencisiyim ve supplementlerin organlar üzerindeki zararlarına bizzat tanık oldum). Umarım yardımcı olabilmişimdir ama tekrar söylüyorum çok fazla protein alıyorsun ve büyük olasılıkla hepsinden %100 biyoyararlanım elde edemediğin için yağa dönüşüyorlar. Proteini azalt.

secrethero89 ve TimoTolkki bunu beğendi.
  8. TimoTolkki

TimoTolkki Yeni Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    bu uzun yorumun çok güzel olmuş. sadece ben deyil herkez bu bilgilerden yararlanabilir. dikkate alacağım.

9. Kurt_Coban

Kurt_Coban Üye

Beğenileri:
    21
    Ödül Puanları:
    0
    kilo x 2 oranı rasgele seçilmiş bi oran değildir, söz konusu kas gelişimi ise eğer bu oran bir çok araştırmadan sonra tavsiye edilen orandır. tabikide herkesin bünyesi birbirinden farklı ancak dediğim gibi max kas gelişimi için kilo x 2 civarı protein alımı önerilmektedir.

TimoTolkki bunu beğendi.
  10. backom

backom Üye

Beğenileri:
    17
    Ödül Puanları:
    13
    ben hala listedi protein miktarının 190 a yakın oldugunu düşünüyorum. Ve tekrar söylüyorum bence çok fazla ben 95 kg halimle ancak o kadar alıyorum. İkinicisi lor peynirini yağsız böreklik lor peynirinden seçmeni tavsiye ederim eğer kahvaltılık lor kullanıyosan, kaşar peyniri ye bari:D son olarak da ben kendimde uyguladıgım taktiklerden birini önereceğim, ana öğünlerin dahil bölmeni tavsiye ederim yani ben 6 yumurta ( 2 sarılı, 4 beyaz) 150gr Böreklik Lor peyniri olan kahvaltımı artık 2 ye bölüp saat 09.00 ve 11.00 da yiyorum. Neden olarak ise vücüt bir anda o kadar proteinin hepsini kullanamayıp bir kısmını dışarı atıyor.( tıbbi bilgim yok , bu bilgim kulakdan dolma, ama mantıklı geldi bana). Yani ben günlük protein alımımı mümkün oldugu kadar çok sayıda öğünde alıyorum 8-9 hatta 10 öğün yediğim oluyor ama total miktar aynı sadece daha fazla öğüne bölüyorum.
    şimdilik aklıma gelenler bu kadar, bilgilerimin kaynağı tıb eğitimi değildir sadece benim kendi tecrübelerimle sabittir.

selam olsun herkese...thums:

TimoTolkki bunu beğendi.
  11. Tormentorius

Tormentorius Üye

Beğenileri:
    79
    Ödül Puanları:
    0
    Evet ben de kilo x 2 ile ilgili görüşlerine katılıyorum, bu sporu 5 sene yapan adamla 1 sene yapan adamın aynı kiloda olasalar bile kas kütleleri farklı olacağından ihtiyaç duydukları protein miktarı da farklı olacaktır. Fakat supplementler hakkında bahsettiklerini biraz daha açar misin? Zarar görenler supplementleri uygun şekilde kullanmış mı, yeterli suyu içmişler mi ve ne gibi zararlar görmüşler vs.. ?

12. TimoTolkki

TimoTolkki Yeni Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    lor peyniri olarak bim de satılan yağsız böreklik lor kullanıyorum. günde 500 gr falan bitiyo.

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 17:36 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 17:33 ----------

haklısın... ben supplementlerin zararının olduguna asla inanmıyorum. ( fat burner ler & animal pak & animal pump & no xplode tarzı garip şeylerin dışında tabi ) yani bi glutamin bi creatin bi protein tozunun bilinçlice kullanılmasından ne gibi zarar gelebilir bir insana?

13. blaumacher

blaumacher Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    0

Tanık olduğum bir zarardan bahsetmek istiyorum :

X üniversiteli bir genç (adını ve üniversitesini gizli tutmak zorundayım) 1 sene kadar protein tozu kullandıktan sonra sırt ağrıları ve çok idrara çıkma gibi 2 basit semptomdan hastaneye gidiyor. Çocuğun kullandığı protein tozlarının böbrek glomerüler filtrasyon sisteminde (böbreklerin kanı süzdüğü bölmedir daha basit adı bowman kapsülleri) yıkıcı etki gösterdiği ve vücudu böbrek yetmezliğine soktuğu görülüyor. Tedavi basit ama üzücü 1 yıl haftada 2 ya da 3 (tam hatırlayamadım affedin) renal diyaliz ve okulun 1 yıl dondurulması... Çocuğun söylediğine göre sabah ve akşam antrenman sonrası 2 doz sütle kullanıyormuş ama ne kadar su içti yeterli mi aldı az mı aldı bilgim yok.

Animal pack kullanan bir arkadaşımda AST /ALT değerlerini üst sınırını geçmesi... (animal packin zararlı olduğu konusunda forumca hem fikiriz sanırım)

Aynı zamanda protein tozu; kalp, böbrek, karaciğer yetmezliklerine neden olmaktadır. (Hocamın derste bahsettiği bir konu)

Umarım yaralı olmuştur.

TimoTolkki bunu beğendi.
  14. alicemim

alicemim Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    bunlar çok ciddi iddaa lar.benim bildiğim doğal olduğu için protein tozunun hiçbir zararı yok vücuda.

TimoTolkki bunu beğendi.
  15. Tormentorius

Tormentorius Üye

Beğenileri:
    79
    Ödül Puanları:
    0
    Maalesef ülkemizdeki doktorların çoğu supplementler hakkında bir bilgiye sahip olmadan yorum yapıyorlar. Bunları "ilaç" olarak adlandıranlar da mevcut. Hocanız protein tozundan bahsetmeden önce acaba içeriğini hiç araştırmış mı? (yanlış anlaşılmasın çok bildiğimden değil, doktorların bu konudaki ön yargılarını bildiğim için bunu soruyorum.)

İnternette geçen gün gezerken bir doktorun blog sayfasında aminoasit haplarıyla ilgili bir yazısına rastladım. Diyor ki: "Öyle şeyler kullanmayınız. onun yerine 2 tane yumurta ya da tavuk yemeniz sizin için daha yararlı olacaktır." Evet tabii ki et, tavuk, yumurtadan protein sağlamak daha yararlıdır. Fakat aminoasit hapları, içerdiği protein miktarı yüzünden değil, kana çabuk karışması, antremandan sonra protein ihtiyacını çabuk karşıladığı ve tavuk,et,yumurta besinlerini tüketirken aldığımız kolesterol ve yağı almamamız için tercih edilir. Sağlığımız için yani.

Ayrıca forumumuzda yıllardır supplement, hatta steroid kullanan üyeler mevcut, ve sağlığını korumanın yollarını da okuyarak öğrenecekleri çok güzel bir foruma üyeler. Kısacası düzgün kullanıldığı sürece bir zararı olduğuna inanmıyorum. ( Bu söylediklerimi tüm supplementler için algılamayın, benim de kullandığım supplementler aminoasit, protein tozu, creatine den ibaret. Otekilerle ilgili fazla bir araştırmam yok.)
    Supplementleri çok koruyormuş gibi de gözükmemek adına başımdan geçen bir olayı da anlatayım. Aşırı cahil olduğum zamanlarda l-carnitine kullanmıştım. Fakat benim kullandığım ürünü alırken almam gereken miktarda suyu almadığım için vücudumdan atılan suyu karşılayamadım. Bunun yanında yaptığım diyette de hiç yağ kullanmıyordum, karbonhidrat alımım da yok denecek kadar azdı. Sonuç olarak sindirim sistemime büyük zararlar verdim. Fakat bunun sebebi l-carnitine değil, benim cahilliğimdi.

16. blaumacher

blaumacher Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    0
    Benim bildiğim kadarıyla protein tozları çok doğal şeyler değil. Tamam peynir altı suyundan yapılıyorlar ama içine birçok kimyasal madde katılıyor. İlla supplement kullanmak istiyorsanız benim tavsiyem sadece aminoasit kullanmanız yönündedir. En saf supplementler onlar sanırım. Kreatin'i hiç araştırmadım o yüzden onunla ilgili bir yorum yapmıyorum.
    Ayrıca Tormentorius, yukarda anlattığım vaka gerçektir o yüzden protein tozlarına güvenmeyin diyorum yoksa benim de supplementlara karşı bir kinim yok :) Hiç kullanmadım o ayrı tabii. Görüşmek üzere

ARNOLDschwarzeneggeR bunu beğendi.
  17. ARNOLDschwarzeneggeR

ARNOLDschwarzeneggeR Üye

Beğenileri:
    371
    Ödül Puanları:
    93
    Yer:
    C:\
    Arkadaşlar TimoTolkki adlı kullanıcı benim di. bu kullanıcım uzun yıllar banlı kaldıgı için timo dan devam ediyordum. şuan buna geçmiş bulunmaktayım. BİLGİLERİNİZE

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 17:10 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 17:06 ----------

bence supplement kullanılıcaksa bunlar whey - glutamin - kreatin olmalı gerisi bana gereksiz geliyor. eyer 30 yaş üstüyseniz bu dediklerime tiribulus da eklenebilir. bu arada diyetimin 10 günündeyim en başta yazdıklarıma halen devam. bakalım 2 ay geçtikten sonra gayet güzel deişmeler başlayacagına inanıyorum. diyette rahat karnım doyuyor. fakat beni en zorlayan şey bira içememek deliricem diyetin 10. günündeyim ve 10 gündür hiç bira içmedim zor olan tek şey bu şuan :)

18. darknesssword

darknesssword Üye

Beğenileri:
    174
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Ögrenci
    Yer:
    Aydın
    1-sabah 5 beyaz 1 sari ye
    2-sabah 75 gr lor ye 160 fazla
    3-yulaf ezmesini süt yerin %100 m.suyu ile tüket
    4-arada muz yerine elma tüket
    5-öglen ve aksam yemeginde süt ve lor gereksiz.bunun yerine 150 ser gr tavuk ye
    6-yatmadan önce lorda ye
    7-idman sonrasi wheyi 1 porsiyon ve su ile al
    8- 1 tabak makarna yada büyük boy patates 1 dilim light ekmege esit degildir:)
    kolay gelsin:)

19. ARNOLDschwarzeneggeR

ARNOLDschwarzeneggeR Üye

Beğenileri:
    371
    Ödül Puanları:
    93
    Yer:
    C:\
    yulafı meyvesuyuyla yemek iğrenç bi işkence gibi olur bence :)

20. sh0ck

sh0ck Üye

Beğenileri:
    66
    Ödül Puanları:
    38
    Yer:
    Antalya
    öncelikle şunu belirteyim diğetinde yağ pek yok o açıdan güzel fakat; her öğün 160 gr lor ve 100 gr tavuk demişsin sabah tavuk yok tmm.
    160 160 160 = 480 gram lor zaten kafadan 90 gram kadar protein yapıyo kii tavuk felan da var bence çok fazla. gunde ortalama 130 gr kadar protein almış olacaksınki gereğinden fazla bence antremandan sonra 30 gün ihtiyacı için 20 25 alsan bence tatminkar olur. fazlası direk yağ yapabilir. bunu bence göz önünde bulundur

Sayfayı Paylaş