Definasyon diyetim 20 gündür uyguluyorum.

Konusu 'Beslenme Günlüğü' forumundadır ve Mrozguryilmaz tarafından 16 Mayıs 2010 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 14 üye.
  1. Mrozguryilmaz

Mrozguryilmaz Üye

Beğenileri:
    70
    Ödül Puanları:
    0
    Merhaba arkadaşlar 20 gün önce yaza hazırlık defiansyon diyetine başladım ve sizle paylaşmak istedim.vücut geliştirmede 6. ayım 6 ay hacim çalışması yaptım gözle görülür hacim yaptım 84 kg da başladım 95 kg a kadar çıktım sonra 91 e düştüm ve definasyona başladım.

sabah 06:00 : 10 kaşık yulaf ezmesi yaklaşık 150gr a eşit. içine 1 adet muzu eziyorum gayet lezzetli oluyor. 5 adet haşlanmış yumurta akı.

sabah 11:00 : 250 gr halşama tavuk göğsü 125 gr prinç lapa 1 porsiyon yağsız az tuzlu salata.

öğlen 15:00 :250 gr halşama tavuk göğsü 125 gr prinç lapa 1 porsiyon yağsız tuzsuz salata.

idman 16:30 : idmandan hemen sonra 1 adet muz.

akşam 19:00 : 250 gr haşlama tavuk göğsü 100 gr prinç lapa.

akşam 22:00 : 200 gr halşama tavuk göğsü 1 porsiyon yağsız tuzsuz salata yada şekersiz meyve (yeşil elma veya erik).

bu diyeti 20 gündür harfi harfine uyguluyorum 91 kg dan 89 a düştüm ve gözle görülür değişimler oldu hayatımda ilk kez karın kaslarımı gördüm :)

boy :1,83 cm
    kg :89
    kol :39
    omuz:128
    göğüs:112
    bel 90 (diyetten önce 94 idi)
    bacak :60

bel hariç diğer ölçülerim aynı şuan 40 gün daha bu şekilde devam ettirmeyi düşünüyorum belki karbonhdratı biraz keserim ileriki günlerde gelişmelere göre karar vericem karın kaslarımda belirginleşme oldu üstten 4 ü belirmeye başladı buda beni oldukça motive ediyor.

gelişmeleri yazıcam tekrar 10 gün sonra.bench_O

2. netugur

netugur Üye

Beğenileri:
    101
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    gsm - bilişim
    Yer:
    istanbul
    protein kaynağı olarak sadece tavuk göğsü seçmen sağlıklı mı bilemiyorum. senin yerine olsam protein kaynaklarımı daha çeşitli yapardım.

3. Mrozguryilmaz

Mrozguryilmaz Üye

Beğenileri:
    70
    Ödül Puanları:
    0
    çeşit yapmayı bende çok isterim lakin kırmızı et ve ton balığı fiyatları malum uçuk.

maalesef amerika daki gibi 2,5 dolara sığır eti alamıyoruz.

hergün 10-15 tl sadece proteine vericek paramda olmadığı için tavuğa devam :)

4. snnozlm

snnozlm Üye

Beğenileri:
    93
    Ödül Puanları:
    38
    Yeşil mercimek de yiyebilirsin. Muzu çıkarmanı önerebilirm. Yeşil elma ye onun yerine. İdmandan sonrada bir avuç çekirdekli kuru üzüm.

5. kaka

kaka Üye

Beğenileri:
    144
    Ödül Puanları:
    53
    bence bu tavuk göğüsü çok fazla naptın sen günde 1 kilo tavuk yenir mi

bide boyun kaç merak ettim 89 kiloda karın kaslarını gördüm demişsin ??

6. Ch84

Ch84 Üye

Beğenileri:
    24
    Ödül Puanları:
    0
    22 deki tavuk gogsu mantıksız bence.
    Sabah veya Geceye haşlanmış yumurta beyazı ekleyebilrsin.

7. Mrozguryilmaz

Mrozguryilmaz Üye

Beğenileri:
    70
    Ödül Puanları:
    0
    mercimekle pek aram yok malesef muzuda zamanla kesicem tavsiyen için tşk.

niye yenmesin 190 gr protein alıyosun 1kg tavuktan. boyum 1,83. evet karın kaslarım belirginleşmeye başladı üstten ilk 4 pack belirmeye başladı.28 yaşına kadar karın kaslarını görmemiş biri için büyük bi olay kimilerine önemsiz gelebilir ama benim için büyük bir gelişme :)

sabah haşlanmış yumurta beyazı yiyorum yukarıdada yazıyor görmedin sanırım.

gece 22:00 deki tavuğu bende zorla yiyorum protein tozu alıcam alınca onuda kaldırırım.

8. purulence

purulence Üye

Beğenileri:
    58
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    System Tech.
    Yer:
    Ankara
    herşeyi anlarımda antremandan sonra sadece muz yemenin nası bi mantıklı açıklaması olabilir ? o yediğin tavuk öğünlerinin en büyüğünü antremandan sonra yemen gerekiyor,yanlış ve eksik bir program bence.

9. Mrozguryilmaz

Mrozguryilmaz Üye

Beğenileri:
    70
    Ödül Puanları:
    0
    akşam 19:00 : 250 gr haşlama tavuk göğsü 100 gr prinç lapa.

antrenmadan hemen sonra muz yiyorum evet akabinde 40 dk sonra öğünümü yiyorum neyi yanlış?

bana bu diyeti yazan hocamın 3 kez tr şampiyonluğu var isim vermiyeceğim camiada ağırlığı olan bi isim benim imkanlarım dahilinde yazdı bu diyeti.

10. Freedommm

Freedommm Üye

Beğenileri:
    172
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    Hell
    beslenmenle ilgili dikkatimi çeken iki şey;
    -kg*4.5 karbonhidrat yiyiyorsun definasyondaki biri için fazla hacimlenmek için ben yaklaşık olarak o kadar yiyiyorum
    -bir diğeri ise sabahki iki öğün arası 5 saat bu çok fazla araya bir öğün daha koymanı tavsiye ederim onun dışında gayet iyi görünüyor

11. YesiLZeytin

YesiLZeytin Üye

Beğenileri:
    198
    Ödül Puanları:
    53
    Programın fena değil, sabah 6'da yenilen muzun hiçbir zararının olmayacağını bilakis yararının olacağını düşünüyorum, magnezyum potasyum gibi mineraller açısından, çıkarmana gerek yok. İdmanla idman sonrası öğün arasını mümkün olduğunca kısa tutmalısın. İdman sonrası yanında götürdüğün birkaç yumurta beyazını tüketebilirsin.

Bir de gece ve sabah aldığın proteinlerin bir kısmını yağsız bir peynirden karşılamanı öneririm kazein açısından. Diyet yapan ve kas kaybetmek istemeyen biri için kazeinin önemi tartışılmaz. Ama senin programında herhangi bir kazein kaynağı göremedim. Ara öğün olarak yağsız süt de içebilirsin, sabahki iki öğün arası çok uzun.

Yediğin pirinç yerine de zaman zaman bulgur ve makarna kullanabilirsin, çeşitlilik her zaman iyidir.

12. Mrozguryilmaz

Mrozguryilmaz Üye

Beğenileri:
    70
    Ödül Puanları:
    0
    kürde yapıyorum primo winstrol clenbuterol o yüzden kas kaybetmemek için okadar yemem lazımmış.

bulk ta çeşit yapıyorum. hocam süt ürünlerini kullanmamamı söylüyor definasyonda yosa süt ürünlerinin hepsinini hastasıyım.

13. purulence

purulence Üye

Beğenileri:
    58
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    System Tech.
    Yer:
    Ankara
    16.30 da idmandan hemen SONRA muz yazmışsın, ve saat 19.00 da diğer öğün yazıyor.antreman sonrası ile yediğin protein öğünü arasında iki buçuk saat var.benmi yanlış görüyorum ?

14. Mrozguryilmaz

Mrozguryilmaz Üye

Beğenileri:
    70
    Ödül Puanları:
    0

doğru görmüşsün ama yanlış yorumlamışsın 16,30 antremana giriş saatim.

çıkışım 18,00....

15. Mrozguryilmaz

Mrozguryilmaz Üye

Beğenileri:
    70
    Ödül Puanları:
    0

tavsiyeni dikkate aldım ve sabahki öğünümü 2 ye böldüm sabah 05:45 5 kaşık yulaf muz karışımı + 5 yumurta akı. sabah 09:00 5 kaşık yulaf muz karışımı.

ayrıca hocam princi artırmamı söyledi 2 su bardağına çıkardım princi yaklaşık 450 gr yapıyor. idmandan sonra yediğim muzuda kaldırdım yerine elma suyu koydum.

antreman şeklimide değiştirdi hoca süper setleri kaldırdı kiloları artırdı 3 gün kardiyo yapıyorum zaten küçük kas grubu çalıştığım günler bu şekildede yağ yakabilirim sanırım yaptığım kür ile beraber.

çünki bunların dışında bi besin almıyorum şeker aburcubur vs. antreman şiddetimde arttığı için 2 bardak princin sıkıntı olmayacağını aksine kaslarımı dolduracağı kanaatindeyim.

16. siralex_07

siralex_07 Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    18
    dia da 3*80 gr ton balıgı 3,5 tl ,migrosta yorsan lor peyniri 500 gr yıne 3.5 tl denemelisin benden tavsiye:)

StOpLAZmAnYaX bunu beğendi.
  17. Mrozguryilmaz

Mrozguryilmaz Üye

Beğenileri:
    70
    Ödül Puanları:
    0
    tavsiyen için teşekkür ederim :)

lakin loru kışın hacim yaparken kullanırım malum yağ oranı var.

ton balığı arada değişiklik olarak 1 öğün alınabilir. arada değişikliği somon balığı ile yapıyorum hem taze hem proteini yüksek ton balığındanda ucuza geliyor tadıda mükemmel oluyor ızgarada.

18. revolte_21

revolte_21 Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    0
    bu definasyon programini nasil hacim almaya yani kilo almaya gore degistirebiliriz aynIsInI.?

19. Synex

Synex Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Bu Yemek Programını Yapıp Aynı Şekilde Yağ Yakımı Mümkünmüdür 73 Kiloyum Ve Fazla Kilo Kaybı İstemiyorum ?

20. Teddie*

Teddie* Üye

Beğenileri:
    87
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci.
    Yer:
    Istanbul.
    Umarım istediğinizi elde edebilmişsinizdir.
    Definasyon diyetim ve programım. bu da benim programım ve diyet listem bi göz atarmısınız acaba? Antrenman programınızı merak ediyorum da.

Sayfayı Paylaş