Definasyon diyeti için tavsiyelerinize ihtiyacım var

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve V.Aydın tarafından 30 Ocak 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. V.Aydın

V.Aydın Üye

Beğenileri:
    10
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Ogretmen
    Yer:
    Istanbul
    merhabalar 1,5 seneye yakın bir süredir hacim yapıyorum bu zaman zarfında 83 kilodan 102 kiloya kadar çıktım. spora başlamadan önce göbekli biriydim hala göbekliyim bel ölçüm 3-4cm arası bir artış gösterdi. onun dışında diğer bölgelerde istediğim büyümeyi elde ettim haliyle yağlanma da oldu o kiloda. boyum 175 çok hantal görünmeye başladım o yüzden yavaş yavaş yağ yakımına başlamak istiyorum...

bu zamana kadar beslenme ve antreman konularında hep hacim yapma ve kası büyütme ile ilgili bilgileri araştırdım. yağ yakımı ile kasları parçalama konusunda antreman ve beslenme ile ilgili çok bilgim yok. bu konularda sizden yardım isteyeceğim...

şu anki antreman düzenim; hergün tek bölge 6 gün antreman 1 gün dinlenme şeklinde setleri maksimum ağırlık ile 8-6 tekrar şeklinde uyguluyorum

beslenme düzenim için şöyle bişey düşündüm;

1: whey + kreatin
    2: 3 yumurta + 100gr kesik/lor/peynir + 1 dilim kepek ekmeği + 1 tatlı kaşığı bal
    3: 100gr et + pilav/makarna + brokoli
    4: 100gr et + pilav/makarna + brokoli
    5: whey
    ANTREMAN
    6: whey + kreatin
    7: 3 yumurta + 100gr lor/kesik/peynir
    8: 150gr et + brokoli
    9: birkaç çeşit meyve; yer elması, elma portakal, nar mandalina vs...
    10: 100 gr yağsız peynir/lor

kreatin ve whey şu an yok yağ yakımı için önereceğiniz başka ürünler varsa bunlar yerine düşünebilirim

iyi forumlar...

Son düzenleme: 30 Ocak 2012
  2. Kauss

Kauss Üye

Beğenileri:
    1.421
    Ödül Puanları:
    123
    Creatine neden kullanacaksınız ? Amacınız definasyon değil mi ? Creatine vücutunuzda su tutar.

3. TheBest

TheBest Üye

Beğenileri:
    52
    Ödül Puanları:
    28
    definasyon döneminde sabah yulaf tuket birde antreman sonrası öğününde kepekli makarna tüketebilirsin.Kreatin olarak kre-alkalyn kullan.meyveyi antreman oncesi ogununde tuket.yumurta ve loru sabah ve gece yatmadan tuket.

4. TürkYurdu

TürkYurdu Üye

Beğenileri:
    238
    Ödül Puanları:
    0
    9. öğününde yediğin meyveleri günün ilk zamanlarındaki beslenmelerin arasına bir yere koymaya çalış.
    Mümkünse gece 7-8'den sonra meyve tüketme. ;)
    Saygılar.

Sayfayı Paylaş