Definasyon döneminde kilo almak için neler yapılmalı?

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve kdemiroz tarafından 28 Nisan 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen kişi sayısı 1 user .
  1. kdemiroz

kdemiroz Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Öncelikle herkese iyi günler dilerim.Bu açtığım ilk konu olucak.Umarım aradığım cevapları bulurum :)

1.91 boyum var ve 80 kiloyum.5 aydır spor salonuna gidiyorum.Haziranın ortalarına doğru bir modellik yarışmasına başvurmak için fotoğraf çektiricem.Bu ayın 15'i gibi kreatin kullanımını bıraktım ve superset antrenman sistemine geçtim.Çünkü vücudu iyice parçalamam lazım diye düşünüyorum yarışma için.Şuan sadece whey protein ve glutamin kullanıyorum.Fakat olay şu ki kreatini bırakınca ve şekeri kesince küçüldüm.Çevremdekiler zayıflamışsın demeye başladılar.

Yarışmaya fotoğraf gönderene kadar temiz bir 5 kilo alıp en azından 85 kg gibi bir şey olmam lazım.Acaba sabah ve akşam 100'er gramdan toplam 200 gram kadar cicibebe yesem yarım yağlı süt ile karıştırıp , bunun bir faydası olur mu ? Fakat kilo alırken göbek yapmak istemiyorum.Yarışmaya katılacağım için bu benim açımdan çok önemli.

Kısacası kafam epey karışık.Tecrübeli ve bilgili arkadaşlardan cevaplar bekliyorum.Şimdiden teşekkür ederim.

2. Bekci

Bekci Üye

Beğenileri:
    6.189
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    EU
    Göbek yapar yaglanirsin dikkat et,eger gercekten dedigin gibi kücülme varsa büyük ihtimal az Kh nededeniyle kaslardaki glikojen depolarin bosalmis olabilir.kreatini biraktigin icin suda atmis olabilirsin,kreatin kaslarda su tutar,hic haziran ortasina kadar 5 kg alicam diye ugrasma cünki artik cok gec aldigin 5 kilo yag olur bozuk bir görüntü olusturur diyetine aynen devam et,ve haftada bir glikojen depolarini doldurma amacli cheat meal yap bol Kh li bir gün gecir,glikojeb depolarini doldur daha dolgun bir görünüm olusturur,ayrica foto cekiminden bir gün önce ayni seyi mutlaka yap.
    asagidaki forumun 4.sayfasindan itibaren 75.mesajdan sonrasini okumani tavsiye ederim iyi bir cheat deay örnegi bunu deneyebilirsin.

https://www.bodyforumtr.com/threads/definasyon-zamani-yaklasiyo-yeni-kur-planim.87404/page-4

3. kdemiroz

kdemiroz Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    O zaman haftanın bir günü cicibebe , makarna , bulgur , pilav gibi karbonhidratlardan tüketip protein olarak sadece whey tüketebilirim.Doğru olur mu böyle yapmak? Ve sanırım bu cheat gününü off bir güne denk getirmek daha mantıklı olur.Doğru mu düşünüyorum ? Bol karbonhidratlı alarak geçireceğim o gün için hangi karbonhidratları önerirsiniz ? İlk başta yazdıklarım mantıklı mı sizce?

4. Bekci

Bekci Üye

Beğenileri:
    6.189
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    EU
    Bulgur pilav makarna felan yiyebilirsin,şekerden uzak dur,bisküvidede şeker var.

5. kdemiroz

kdemiroz Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Pilav makarna ve bulgur dışında neler yenilebilir cheat günü ?
    Haftanın bir günü , o da off gün olacak.Mesela sabah kahvaltı da nasıl bir karbonhidrat tüketebilirim cheat gününde ? Yulaf diyeceksin muhtemelen ama maalesef yulaf yiyemiyorum midemi kaldırıyor.Bunlar dışında önerebileceğin kh'ler var mı?

Sayfayı Paylaş