Definasyon döneminde Karbonhidrat?

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve metalic_wampire tarafından 3 Haziran 2011 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. metalic_wampire

metalic_wampire Üye

Beğenileri:
    11
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    istanbul
    Definasyon döneminde,hangi besinlerden karbonhidrat ihtiyacımızı karşılayabiliriz?

2. oliestranjeu

oliestranjeu Üye

Beğenileri:
    29
    Ödül Puanları:
    0
    forumda araştırma yap biraz..

yulaf ezmesi
    lapa pirinç

3. 0nd3r

0nd3r Üye

Beğenileri:
    100
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    ist bayrampasa
    haslanmıs patates yulaf ezmesi lapa princ bu tarz complex karbonhidratları alabilirsin sorun yok

4. TheExtremist

TheExtremist Üye

Beğenileri:
    23
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Istanbul / Bostancı
    Hatta esmer pirinç tercih edebilirsin benim gibi.

Saat 18 e kadar yediğim 120 130 gram lapa pirinç benim gece sapıtıp pizza söylememi engelliyor.Kısacası kan şekerin dengeleniyor ve sağlıklı bir kaynaktan carb alıyorsun.Öğünlerine mutlaka ekle bence, ama çok fazla gecikme yemekte , 6-7 den sonra carb. tüketmemeni tavsiye ederim.

5. metalic_wampire

metalic_wampire Üye

Beğenileri:
    11
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    istanbul
    sabah 4 yatma saatim benim :) 6 dan sonra bişey yemezsem ölürüm açlıktan :)
    pirinç lapası yaparken direk suyun içinde yumuşayana kadar haşlıyor muyuz?

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 05.06.11 00:13 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 04.06.11 23:56 ----------

birde sıfır yağ ile yapılmış makarna kötü mü olur?yani karbonhidrat oranı güzel

6. TheExtremist

TheExtremist Üye

Beğenileri:
    23
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Istanbul / Bostancı
    Valla sana açık söyleyeyim bende pek sevmiyorum 6 dan sonra yememeyi,bi oturuşta 2-3 burger menü yiyen pisboğaz bir insanım aslında :evil: Ben de 1-2 saatte bir yerim normalde 6 dan sonra,ama artık değişti.Misal bugün 7:30'da 150 200 gr ızgara tavuk yedim ve bitti malesef :)

Ama alıştır kendini ,ölmüyorsun,ben yememden kısmayıp body yapıyordum bol bol protein alıyordum fakat fast food vs gırla gidiyordu ve sonuç tamamen şekilsiz kaslı fakat bir okadar da yağlı bir vücut.

6 ay önce dur dedim bu gidişe ve beslenme düzeninmi yavaş yavaş değiştirdim 97 kilodan 87 kiloya indim şuan ve şimdi gerçekten katı bir diyet uyguluyorum,temmuz sonuna kadar 84 kiloya inmeyi düşünüyorum en kötü.

Demem o ki,bazı şeyler malesef biraz sabır,adanmışlık vs. gibi şeyler gerektiriyor.Uyku düzenini de bir şekilde değiştir derim :) Yapılamayacak şey yok,ne kadar istediğine bağlı...thums:

Nasıl pişirdiğime gelince,ben evde buharlı pişirici ile pişiriyorum.Bu tarz yemekler yapmak için aldım,ucuz da bişey 50 55 lira mı ne,ama tencerede haşlaman gerek.Bi google a sor yada forumdan bak bakalım buharlı pişirici harici millet nasıl haşlıyor pirinci diye

Son düzenleme: 5 Haziran 2011

Sayfayı Paylaş