Definasyon döneminde kafa karışıklığı yaşıyorum ...

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve CriticaLife tarafından 23 Mayıs 2010 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen kişi sayısı 1 user .
  1. CriticaLife

CriticaLife Üye

Beğenileri:
    25
    Ödül Puanları:
    0
    Arkadaşlar Öncelikle Hepinize İyi Forumlar. Kafam çok karışık.
    Kısaca kendimden bahsedeyim;
    Definasyon dönemindeiym amacım %8 yağ oranına düşmek. Şuanda %12 oranlarındayım. 59 Kiloyum 1.67 boylarındayım.
    Amacım belirli bir yağ oranına düşerek belli olmayan karın kaslarımı iyice göstermek.
    3 gün cardio/ 3 gün hacim antrenmanı yapıyorum. 1 gün rest.
    Önerilerinize ihtiyacım var.
    Sorular:

1)Sizce antrenman öncesi komplex karbonhidrat mı, basit karbonhidrat mı alınmalı? Alındıktan sonra kaç saat beklenmeli? bunların yanıdna protein alınmalı mı?

2)Antrenman sonrası beslenme nasıl olmalı?

3)Öğün araları kaçar saat olmalı?

4)Sizce toplam alınması gereken karbonhidrat ve protein miktarı ne kadardır, hangi öğünlere dağıtılmalıdır?

5)Gece yatmadan önceki öğünde metobolizmayı hızlandırmak için neler tüketilmelidir?

6) Cardio antrenmanı öncesi karbonhidrat alımı ne kadar önemli?

Ve bu definasyona senin gibi başlayıp sonuca ulaştım diyenlere:

7)Definasyon döneminde en çok çektiğiniz sıkıntılar nelerdir? Mesela ben çok açlık çekiyorum. eğer konu ilerlerse beslenme listemi yazacağım. Sıkıcı bir konu olmamasını istedim.

Şuanki ruh halimden bahsetmem gerekirse;
    - Çok eksik olduğumu düşünüyorum. Sürekli okuyorum ve sürekli yeni şeyler öğreniyorum. Ve bu bilgiler yığıldıkça kendimden şüphe eder hale gelmeye başladım. Çünkü çoğu çakışmaya başladı ve ne yapacağımı şaşırdım. Yardımlarınız, öneri ve düşünceleriniz çok değerli.

Son düzenleme: 23 Mayıs 2010

Sayfayı Paylaş