Definasyon dönemin de bulgur mu pirinç mi? [LowCarb]

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve moquzHan tarafından 19 Mayıs 2015 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. moquzHan

moquzHan Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    18
    Selamın Aleyküm,

Arkadaşlar bulk'tan sonra yazın gelmesiyle definasyona girdim fakat aklımı kurcalayan pirinç mi bulgur mu sorusu var. Araştırdım fakat tam sonuca varamadım. Bazıları bulgurun pirince göre yüksek protein düşük karbonhidrat olduğunu fakat içinde gluten olduğunu söylüyor. Bazıları pirinçte nişasta var diyor tam sonuca varamadım o yüzden. Sizce bu dönemde hangisini kullanmalıyım. Vucüt tipim Endomorph.

Diğer sorum ise kışın bulk yazın havaların ısınmasıyla definasyon yapılıyor sıcak havada daha iyi yağ yakımı olduğunu söyleyenler var. Acaba Kardio yada antreman yaparken terlemek için sauna eşofmanlardan giysem faydası olur mu? Daha çok terlemek daha fazla yağ yakımı mı sağlar? Teşekkürler saygılar.

2. Blonde

Blonde Üye

Beğenileri:
    754
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Ankara
    Kesinlikle bulgur. Daha cok terleme yag yakmaz su attirir sadece. Yazin zaten sicak hava ustune kardio yapinca bile tehlikeli sen bide sauna esofmaniyla yapcam diyosn. Sauna esofmani giyme normal hatta şort tisort giy imkanin varsa atlet daha iyi olur. Sicak havalarda spor bayıltabilir.

3. moquzHan

moquzHan Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    18
    Peki neden bulgur?

Salon o kadar sıcak değil fakat yapım gereğimi bilmiyorum ama normalde fazla terliyorum sauna ile sırılsıklam oluyor. Soruyu sorma amacım ise yazın define olmak daha kolay dedikleri için.

4. Blonde

Blonde Üye

Beğenileri:
    754
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Ankara
    Defjnasyon icin kalori azaltacaksin eşofmanla ilgili bisi degil. Endomorf oldugjn icinde bulgur daha iyi bi secim bulgur herkes icin daha iyi bi secim kan sekerini hizli yukseltmez en komplex karbonhidratlarin basinda gelir.

5. moquzHan

moquzHan Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    18
    Tabi onun için günlük 750-1000 kalori ve 50-75gr karb. alıyorum 122kg'ım fakat neden yazın definasyon yapmak daha faydalı denmiş anlamadım.
    Bulgur içinde Glutenden bahsediliyor nedir bu gluten ne işe yarar tam bilmediğimden netleştiremedim.

6. Blonde

Blonde Üye

Beğenileri:
    754
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Ankara
    1000 kalori cok cok az 750 kalori falan. Kilolusun diye boyle hizli kilo verirsen yag degil kas yakarsn. Gunlk ihtiyacindan 750 kalori eksik al oyle devam et diyetine sarkıklar olusmasin sonra anca ameliyatla duz3ltirsn. Gluten bu ara popiler oldu amerikada . Amerika gundemini takip etmiyorsan bilmiyo olabilirsn bu bir tur protein bugdayin icindeki. Alerjin yoksa cok kafana takma on3msiz bisi

7. moquzHan

moquzHan Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    18
    Anladım. Kas kaybı yaşamamak için günlük 500gr tavuk gögsü ve lor yiyorum bunları antreman ile destekliyorum. Umarım yanlış yaptığım bir şey yoktur.

8. zeze_17

zeze_17 Üye

Beğenileri:
    22
    Ödül Puanları:
    28
    Hocam benim de basladigim bi low Carbohydrate diyeti var ben daha öncesinde yapmistim dilersen takip edebilirsin

9. Blonde

Blonde Üye

Beğenileri:
    754
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Ankara
    Kas kaybi proteinle alakali degil dostm kaloriyle alakalidir. Gunde 300 gr protein alsak baska hicbisi yemesek 300 gr protein 0 yag 0 karb. 1200 kalori edio . Yine kas kaybedersn . Kalori acigi cok fazla olursa herturlu ne yerrsen
    Ye kas kaybedersn

10. moquzHan

moquzHan Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    18
    Senin yaptığın diyet ketogen ile low carb karışımı. Ben sadece low carb üzerinde durmaya çalışıyorum. Geçen sene baya etkisini gördüm 26 kg vererek sadece sorunum bulgur mu pirinç mi olayı.

Geçen yaz da aynı diyeti uyguladım fakat kas kaybetmedim vücut analizlerine göre yağ oranını azaltıp kas eklediğim bile söyleniyor.

11. zero59

zero59 Üye

Beğenileri:
    38
    Ödül Puanları:
    38
    Yer:
    Tekirdağ
    bulgur gaz yapıyo ve biraz daha çok su tutuyor kişiden kişiye değişir tabi ben kepekli makarna basmati pirinç beyaz pirinç tercihim

DaiMoNer bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş