Definasyon dönemi hakkında yardımınıza ihtiyacım var

Konusu 'Yağ Yakımı ve Kilo Verme' forumundadır ve rednose7 tarafından 30 Nisan 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 8 üye.
  1. rednose7

rednose7 Üye

Beğenileri:
    24
    Ödül Puanları:
    28
    Yaklaşık 1 aydır definasyondayım ama istediğim kadar yol kat edemedim diyetime özen gösteriyorum (arada kaçamaklar yapsamda) sporumada düzenli gidiyorum süper set + antremandan sonra 20 dakika bisiklet 20 dakika bisiklet yapıyorum ama yeterince yağ yakamadığımı düşünüyorum acaba nerede yanlış yapıyorum ?
    Beslenme Programımım
    Sabah
    3 Yumurta beyazı 1 tam yumurta - 2 dilim tahıllı ekmek - biraz peynir - 5-6 tane zeytin - şekersiz çay
    Ara öğün Yeşil Elme
    Öğlen
    200 gram haşlama tavuk göğüsü + 150 gram lapa pilav
    Ara öğün 1 avuç ceviz
    Akşam
    200 gram haşlama tavuk göğüsü + 70 gram lapa pilav
    Yatmadan 1 yumurta beyazı.
    Supplement olarak Glutamine - Bcaa ve Amino Asit kullanıyorum (amino asitin yağ yakıcı özelliği var)
    Şimdiden yardımlarınız için teşekkür ederim.

2. realthugs

realthugs Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    8
    Kardiyona high instentity interval training i de ekle haftada 3 gun bunu da yap. Beslenemn gayet iyi gibi

3. iRock337

iRock337 Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    3
    başlamadan önce yağ oranın kaçtı kaça düşebildin ? ölçtürme fırsatın oldu mu hiç diyetisynde

4. rednose7

rednose7 Üye

Beğenileri:
    24
    Ödül Puanları:
    28
    Hayır ölçtüremedim ama gözümle değişimi görebiliyorum koldan desen heryerden gitti ama şu bel bölgesi bir türlü gitmiyor. Son bir ay en son oralar bel bölgesi gider dediler inşallah öyledir :)
    --- Mesaj birleştirildi, 30 Nisan 2014 ---
    Yorumun için teşekkür ederim deneyeceğim :)

5. tan1925

tan1925 Üye

Beğenileri:
    20
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    ogrenci
    Yer:
    izmir
    pilavları azalt özellikle akşam hiç yeme

6. ogcwallhack

ogcwallhack Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    13
    Meslek:
    Bilişim Teknoloji Uzmanı
    Öncelikle Cardio Proğramı Olarak Body Beast Ait Beast Cardio Yapmandır. Bu Cardio Proğramın Ağırlıklar Kullanılarak Yapılıyor. Ayrıca Yağ Yakmak İçin En Fazla 30 40 DK Cardio Çalışmalısınız Çok Fazla Cardio Yaparsanız Yağın Yanında Kasta Yanacaktır. Eğer Kütleye Özen Gösteren Biriysen Bunu Dikkate Almalısın.

Yağ Yakımını Hızlandıran Yiyecek Ve İçeçekler
    Haşlama Brokoli Yağ Yakımında Etkilidir.
    Ayrıca 2 Dilim Tahıllı Ekmek Yiyormuşsun Fazka Karbonhidrat Vucutta Yağa Döner.
    Yeşil Çay Tüket Yağ Yakıcı Özelliği Vardır. L-Carnitine Kutularının Etiketine Bakarsan Green Tea Yazar.
    Ananasda Yağ Yakımını Destekler Ayrıca Doğal Amino Asit İhtiyacınıda Karşılayabilirsin.
    Kivide Yağ Yakımını Destekler.
    Yağlı Yiyeceklerden Kaçınmaya Özen Göster.
    Genel Olarak Bunlar Biraz Araştırma Yapıp Kendine Güzel Bir Yemek Proğramı Hazırlayabilirsin.

rednose7 bunu beğendi.
  7. rednose7

rednose7 Üye

Beğenileri:
    24
    Ödül Puanları:
    28
    Yorumun için çok teşekkür ederim dikkate alıcam.
    --- Mesaj birleştirildi, 1 Mayıs 2014 ---
    Ya zaten bütün gün aç kalıyorum pilavıda azaltırsam akşamda yemezsem açlıktan ölürüm heralde :D

8. pashaturks

pashaturks Üye

Beğenileri:
    14
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Bilişim
    Yer:
    Antalya
    Aynı durum dan muzdaribim .takip deyım.

9. ogcwallhack

ogcwallhack Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    13
    Meslek:
    Bilişim Teknoloji Uzmanı
    Bu tecrübeyle sabit stratejiler, yağsız ve kaslı bir vücuda sahip olma hayalini gerçeğe dönüştürüyor

Daha kaslı ve tek haneli vücut yağı oranına kavuşmak istiyorsanız, takip edilmesi gereken tecrübeyle sabit beslenme kurallarını bilirsiniz: Her gün altı öğün ye, karbonhidratı azalt, proteini arttır. Bir de o kadar sabit olmayan kurallar vardır, ister bilimsel, ister tecrübe yoluyla işe yaradığı anlaşılmış olan şeylere tezat teşkil ederler. Bunlara “püf noktası” demeyi tercih ettik çünkü henüz herkes bunların ne olduğunu bilmiyor. Bunları beslenmenize dahil ettiğinizde, bir daha vazgeçemeyeceğinizi göreceksiniz.

HİLE YAPIN
    Düzgün ve istikrarlı bir diyet yapmadan yağlarınızdan kurtulamazsınız, ama arada bir, tabiri caizse hile yapmak da yağ yakmanıza yardımcı olabilir. Bundan gün boyunca fast food yemeniz gerektiğini çıkarmayın; yapmanız gereken, bir günlüğüne karbonhidrat ve genel kalori tüketimini arttırmak olmalıdır. Bir öğün, istediğiniz herhangi bir şeyden yiyebilirsiniz: Pizza, burger, patates kızartması, makarna vs.

NEDEN İŞE YARIYOR: Sıkı bir diyet uygularken, kritik bir hormon olan leptin seviyeniz düşmeye başlar. Leptin, açlığı bastırır ve metabolizmayı hızlandırır, bu nedenle seviyesi düştüğünde daha az kalori yakarsınız. Bazen de aşırı yemek, leptin seviyesini arttırır ve bu da açlığı azaltıp metabolizmayı hızlandırarak daha fazla kalori yakıp daha az yemenize neden olur.

BUNU YAPIN: Haftanın bir günü kalori tüketimini yüzde 25-50 ve aynı günde karbonhidrat tüketimini en az iki kat arttırın.

Bir dilim kalın kenarlı, sebzeli ve pepperonili pizza: 205 Kalori, 8 gr protein, 26 gr karbonhidrat, 7 gr yağ

10. Bekci

Bekci Üye

Beğenileri:
    6.189
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    EU
    Kendinden(boy,kilo,vücut ölcüleri)ve spor gecmisindende biraz bahsetmis olsaydin,neyi ne amacla define etmeye calistigin konusunda bizi aydinlatmis olurdu.Bu sekilde neye dayanarak bukadar yorum yapilmis onuda anlayabilmis degilim.

11. mmayg

mmayg Üye

Beğenileri:
    130
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    masabaşı iş
    merhaba, pilavın yerine bol miktarda sebze ekle, (mümkünse sebze buğuda pişsin, brokoli, ıspanak, pırasa ,lahane ve benzeri ne olursa ,birşey bulamazsan maydonoz ve marul ) ,sabahki 2 dilimi 1 dilime düşür.yatmadan önce 50 gr süzme peynir ye.

Sayfayı Paylaş