Definasyon (ağırlık-cardio)

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve OnatKılıç tarafından 27 Eylül 2016 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. OnatKılıç

OnatKılıç Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Merhaba arkadaşlar,
    Ben yavaş yavaş definasyona girmeye karar verdim ama önceliği cardio olarak tutmuyorum, halen önceliğim ağırlık antremanı. Şimdi aniden cardio ya abanıp kasdan kastan kg vermek istemiyorum. Onun için haftada 4 gün bacak ve off günleri hariç cardio yapıyorum. Ağırlık antremanı - Mide - Cardio olarak yapıyorum sporu. Ağırlık antremanım bitince mide hareketlerini yapıyorum ve son olarak 20-25 dk tempolu yürüyorum. Beslenmem az yağ, karb ve yüksek protein olarak gerçekleşiyor. Ben aniden hızlı hızlı kg vermek istemiyorum, yavaş yavaş ve mümkün olduğunca az kastan vererek yağ yakımını gerçekleştirmek istiyorum. Sizlere sorum şu ;
    Beslenmem çok iyi ve haftada 4 gün ağırlık antremanından sonra 20-25 dk tempolu yürüyüş yağ yakımını gerçekleştirir mi?
    Yani yavaş yavaş da olsa kas kg mi mümkün olduğunca koruyarak yağ yakabilir miyim bu programla?
    Boy : 1,68
    Kg : 67

2. serkan2234

serkan2234 Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    8
    Atladığın önemli birşey var.Ağırlık çalışması yapıldığı günler pek cardio yapılmaz.Çünkü antrenman süreni çok uzatırsın buda kortizol seviyesini yükseltir.Kortizol seviyesinin yükselmeside kas yapmanı yavaşlatır.Onun yerine off gününün birinde cardio yapabiyirsin ama bacaktan sonraki gün olmamasına dikkat et.

3. fbkdr1234

fbkdr1234 Üye

Beğenileri:
    56
    Ödül Puanları:
    38
    Dediğiniz biçimde kardiyo yaptım ve off günlerimde yüzüyordum. Güzel sonuçlar aldım. Fakat biraz vakit aldı. Ben kardiyomu 15-20 dakika arasında tutuyordum ve eğimli yürüyordum.

OnatKılıç bunu beğendi.
  4. OnatKılıç

OnatKılıç Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Aman aman bir cardio yapmıyoruz ve bu kas kg mizi az da olsa korumamıza yardımcı oluyor diye umuyorum. Zaman sınırı yok, inş işe yarar diye umuyorum.

5. fbkdr1234

fbkdr1234 Üye

Beğenileri:
    56
    Ödül Puanları:
    38
    İnşallah, başarılar dilerim. :)

OnatKılıç bunu beğendi.
  6. OnatKılıç

OnatKılıç Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Off günlerinde cardio yaparsam kasdan veririm diye korkuyorum, ağırlık antremanından sonra vücut ısınmış oluyor ve 20 dk tempolu yürüyüş kasdan kg vermemi az da olsa azaltır diye düşünüyorum, yanlış mıyım?
    --- Mesaj birleştirildi, 27 Eylül 2016 ---
    Bir de scitec protein kullanıyorum, bu proteini ağırlık antremanım bitince direkt içip ondan sonra mı cardio yapmalıyım yoksa ağırlık antremanı ve cardio bitince mi?

Son düzenleme: 27 Eylül 2016
  7. Barbell Training

Barbell Training Üye

Beğenileri:
    394
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    Muhendis
    Yer:
    Izmir
    Haftada 4 gun mu calisiyorsun bacak? Hangi hareketleri yapiyorsun ve agirliklarin kac kg?

SM-N920C cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

8. fbkdr1234

fbkdr1234 Üye

Beğenileri:
    56
    Ödül Puanları:
    38
    Kas yıkımı bu kadar kolay gerçekleşecek bir durum değil. Ona bakarsan antrenmanda çalıştığın bölgelere kan pompalıyorsun sonra yürüyüş bandına geçiyorsun. Bütün kan bacaklara gitti. Haydi tekrar göğüse omuza pump yapmaya mı diyelim?
    Kısaca bu kadar korkmanıza gerek yok. Anladığım kadarıyla önünde bir yarışma falanda yok. Haftanın 4 günü ağırlık idmanı , 2 günde kardiyo gayet temiz olur. Antrenman sonraları da 20-25 dakikalık kardiyo olur. Hangisi kolayına geliyorsa.

Sayfayı Paylaş