decline bench /bench press

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve xnQ34 tarafından 16 Şubat 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. xnQ34

xnQ34 Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    0
    merhaba arkadaşlar,
    ortalama en son yapmış oldugum göğüs programımda decline bench press vardı antraman snrasında gercekten gusel bir göğüs agrısı cekiyordum.

simdi yeni programımda decline yerine düz bench press var ancak güsel kilolar girmeme ragmen decline'a oranla %60 daha az bir agrı var göğüslerimde

acaba decline press bench presse göre daha mı cok yukleniyor goğuslere
    bu konuda bir fikri olan varsa beni aydınlatırsa sevinirim

teşekkürler

bench_O

2. umut205gti

umut205gti Üye

Beğenileri:
    140
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    çorlu
    çok ağrı çok gelişme anlamına gelmiyor. her iki harekette göğüs bölgesinde farklı yerleri etkiliyor. ağırdı mı ağırmadı mı diye düşünmeden çalışmaya devam etmelisin diye düşünüyorum .

bu arada bench press göğüs programının vazgeçilmezi olan bir harekettir. bana kalırsa programını ne şekilde değiştirisen değiştir ama içerisinde bench press olsun .

3. xnQ34

xnQ34 Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    0
    benm zaten cok yoğun bir göğüs programım vardı
    decline bench press 12 10 8 8 6
    decline fly 5X10
    incline bench press 12 10 8 8 6
    cable fly 15 12 10 8 8 6
    dips 5Xmax

tarzında bir programım vardı.
    10 hafta bu programı yaptım daha sonra
    programımın değiştirilmesini istedim normal olarak ancak hocam hareketleri değiştireceğine set ekledi her hareket suanda 8 setten olusuyordu.Buda çıkmasına çıkan bir idman olur ancak kendimi gereğinden fazla yoracağımı düşündüğümden dolayı ve
    vucuduma baktımda göğüslerimin kesildiğini gördüm ve kendime yeni bir göğüs programı yazdım.

cable crossover 12 10 8 8 6
    bench press 12 10 8 8 6 4
    dumbell fly 5X10
    incline bench press 12 10 8 8 6 4
    dips 6X10
    şeklinde çok ağrının cok gelişme olmadını biliyorum ancak sonuc itibari ile ikiside göğüs press hareketi bench pressin daha cok göğüse vurdunu ve daha cok kasları yordunu düşünüyorum yani daha cok agrı olması gerekir die tahmin ediyorum. kafamda şuanda yeni bir göğüs antramanına geçtiğimide ddşünürsek adaptasyon süreçinden kaynaklandını düşündüm 1-2 hafta sonra tam olarak anlarım durumu sanırım

Sayfayı Paylaş