Deadlifterlar içeri (Lif Yırtılması?)

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve elite35 tarafından 18 Nisan 2015 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 6 üye.
  1. elite35

elite35 Üye

Beğenileri:
    516
    Ödül Puanları:
    103
    Yer:
    İzmir
    2 yıldır bu sporla haşır neşirim.
    En az 6 aydır da deadlift hareketini yapmaktayım.
    Bugün bacak antrenmanı sonunda Romanian Deadlift yaptım. 4 setten 10 tekrar. Ellerimdeki nasırlardan dolayı hareketi 120 kg yapabildim.
    Yaparken anormal derecede acı, ağrı hissetmedim.
    Antrenman sonunda tişörtü çıkardığımda trapez kaslarımda ince çizgiler halinde ciddi kızarıklıklar olduğunu farkettim. Şu an acı ve ağrı hissetmiyorum fakat kızarıklıklar hala duruyor.
    Acile gittim doktor sağolsun bir şey anlamadı. Olabilir de olmayabilir de dedi.
    Eğer cidden böyle bir durumla karşı karşıyaysam bu hareketi yapanlar için daha dikkatli olmalarını öneriyorum.
    Lif yırtılması yaşayanlar tecrübesi olanlardan yorum almak istiyorum. Tam olarak belirtileri neler ? Hangi bölgelerde daha çok görülüyor ve izler kalıcı mı ?

2. Blonde

Blonde Üye

Beğenileri:
    754
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Ankara
    benim bicepsimde oldu doktora gösterdm bişey yok dedi. dedim körmüsün abla kırmızı kırmızı çizgiler var 20-30 tane. kadin bana dedi ilaç kullanıyormusun protein tozu hap falan :D ciddi bişey olabilir ama sanmıyorum olduğunu sen yinede bilen bir doktora git

3. iron beauty

iron beauty Üye

Beğenileri:
    19
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    izmir
    Merhaba öncelikle geçmiş olsun, pek yardımcı olamayacağım ama 4 ay önce deadlift yaparken son sette sanırsam biceps femorisimi yırtmıştım.Ani bir acı hissetmiştim ve antrenmanı kesmek zorunda kalmıştım.Dışardan bakıldığında hiç bir iz,kızarıklık,morarma olmamasına rağmen ilk 2 hafta hiç antrenmana gidemedim ve seke seke yürüdüm.Tam anlamıyla 6 hafta sonra anca iyileşmişti bacağım.

elite35 bunu beğendi.
  4. Prisonbreakx

Prisonbreakx Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    0
    Bu kisma sesli guldum :D harbi bu doktorlarin bi halttan anladiklari yok. kendi isini kendin goruceksin

elite35 bunu beğendi.
  5. 2pacist

2pacist Üye

Beğenileri:
    579
    Ödül Puanları:
    103
    Abi deadlift'te tam yukarı kalktığımızda omuzlar aşagı düser trapezler esneme pozisyonuna geçer, bu yüzden omuzları salmamak lazım. Trapezler fazla gerilmiş olabilir. Ters tutuş değilde avuç içleri bacaklara bakıcak şekilde tutmak daha iyi. ben Sumo deadlift yaparken ters tutuş yapıyorum.

I believe in Fitness

Sayfayı Paylaş