deadlift yerine good morning yapmak

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve NacHo tarafından 7 Nisan 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 7 üye.
  1. NacHo

NacHo Üye

Beğenileri:
    135
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Fen Bilimleri Fakültesi
    deadlift hareketini tam nizami yapamıyorum bide deadlifti birazda sevmiyorum onun yerine tam öğrenene kadar good morning yapmayı düşünüyorum. İyi bi alternatif egzersiz olur mu sizce.

2. Deliammo

Deliammo Üye

Beğenileri:
    29
    Ödül Puanları:
    0
    Good morning hareketi ne ya :D

3. BeachBoy

BeachBoy Üye

Beğenileri:
    4.408
    Ödül Puanları:
    123
    Deadlift good morninge nazaran daha komplike bir harekettir vucudun birçok kasına etki eder ve deadliftte daha ağır kilolara çıkabilirsin.

Deadlift good morning + squat karışımı bir harekettir.

Good morning hareketinde ise genel olarak sadece bel , kalça ve arka bacak kasları çalışır duruşunu iyi ayarlayamazsan bel sorunları yaşabilirsin.

Deadlifte tam alternatif olmasada etki alanları birbirine yakındır. Ama bana sorucak olursan tam olarak deadliftin yerini tutmaz.

NacHo, Deliammo ve wallcroft9'69 bunu beğendi.
  4. ercan gürgöze

ercan gürgöze Üye

Beğenileri:
    1.331
    Ödül Puanları:
    123
    eğer "vg "branşında çalışıyorsan , her 2 hareket de belki de yapmanız gereken son 2 hareket olabilir...

zira, her 2 si dedaha ziyade "güç sporları, halter, güreş , atletizm-kısa " dalları ile ilgili hareketlerdir...

bunların yerine, "vg "de yapabileceğiniz bir sürü hareket tiplemesi mevcuttur...))

hasanateş, NacHo ve Danny Boy bunu beğendi.
  5. Deliammo

Deliammo Üye

Beğenileri:
    29
    Ödül Puanları:
    0
    Anlamadım 120 den fazla kas bölümünü çalıştıran bir hareketi çöpe atmamızı mı öneriyorsun ?

6. NacHo

NacHo Üye

Beğenileri:
    135
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Fen Bilimleri Fakültesi
    şimdi bu hareketi yapıyım mı yapmıyım mı iyice kafam karıştı. Siz ne öneriyosunuz.

7. Deliammo

Deliammo Üye

Beğenileri:
    29
    Ödül Puanları:
    0
    Ben bugün ilk defa yaptım flexor veya diez yazmıştı onların önerisi üzerine programıma ekledim. Sırtım dümdüz eğilttirmiyor adamı resmen bütün vücudunu düzenleyen bir hareket

Sırt gününde yapmanı öneririm.

8. NacHo

NacHo Üye

Beğenileri:
    135
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Fen Bilimleri Fakültesi

hangi hareketi deadlift mi? good morning mi?

9. Deliammo

Deliammo Üye

Beğenileri:
    29
    Ödül Puanları:
    0
    Pardon konuyu kaydırmışım. Deadliftten bahsediyordum yani daha doğrusu onu savunuyordum .
    Bence hareketin alternatifini değilde kendisini yapmak daha doğru. Deadliftti.

Boş barla nizami yapana kadar çalış sonra azar azar ağırlık takmayı denemelisin

NacHo bunu beğendi.
  10. NacHo

NacHo Üye

Beğenileri:
    135
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Fen Bilimleri Fakültesi

hocam programa deadlift yazdı bunu yapıcaksın dedi bende hareketi tam yapamadım salondan bi arkadaş onun yerine good morning yap dedi . başka öneriniz var mı?

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 00:49 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 00:47 ----------

deadlift bacak hareketi ama sırtta yapınca program karışır.

11. Deliammo

Deliammo Üye

Beğenileri:
    29
    Ödül Puanları:
    0
    Dizlerini kırmadan yaparsan bacak hareketi olur . Kırarak yaparsan daha çok sırta yüklenir . Forumda bu çok tartışıldı.

NacHo bunu beğendi.
  12. ercan gürgöze

ercan gürgöze Üye

Beğenileri:
    1.331
    Ödül Puanları:
    123
    sevgili arkadaşlar , sizler "vg "yapıyorsunuz , güç , olimpik halter değil!...

bu nedenle , işimiz "vücut şekillendirmek, biçimlendirmek, büyük kaslı görünmek "...

bu nedenle , bu meyanda bi sürü hareket ,yöntem mevcut , organların "hipertrofi ve definsiyon" alanında...

şimdi , "squat , leg extension, mekik, çakı, crunch , önde suqat , leg pres ,leg curl koşu" vb vb gibi çeşitli egzersizler varken , bu güç sporcularının yaptığı "hareketler "ile uğraşmak niye ki?!...))

"deadlift ve good morning" , güç sporları çerçevesinde uygun, anlamlı hareketlerdir...

haa, eğer ben de "güç sporu "yapacağım derseniz belki?!...ama, salt "vg "yapanların bunlarla uğraşması hiç de lüzumlu değildir...)

Danny Boy bunu beğendi.
  13. BeachBoy

BeachBoy Üye

Beğenileri:
    4.408
    Ödül Puanları:
    123
    Ercan hadi deadlift OK , good morningi bizim salondaki kızlar popolarını toplamak için yapıyorlar. Güç sporuyla good morning hareketinin ne alakası var.

NacHo bunu beğendi.
  14. NacHo

NacHo Üye

Beğenileri:
    135
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Fen Bilimleri Fakültesi
    tamam hocam good morning yapıcam teşekkürler.

15. Danny Boy

Danny Boy Yeni Üye

Beğenileri:
    8.786
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Medical Laboratory Technician-Public Relations Spe
    Yer:
    İstanbul-Скопје-Београ&#1076
    yok ama şöle bir durum var gerekli değildir bayanlarda asla bu egzesizi ağır kilo ile yapmaz :)

yani şöleki bizim amacımız nedir hipertrofi dimi o zaman bu tarz egzersizler yerine hipertrofik yönü daha güçlü olan egzersizler daha mantıklıdır bizim için :)

good morningi bende yapıyorum ama oldukca hafif kilo ile aynı bayanlar gibi :)

NacHo bunu beğendi.
  16. NacHo

NacHo Üye

Beğenileri:
    135
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Fen Bilimleri Fakültesi
    ben zaten öyle koca koca bacaklarım olsun istemiyorum . bel kalça bide bacaklarımı sıkılaştırsın yeter benim için. bende hafif giricem beachboy da ilk mesajında söledi zaten deadliftte daha ağır giriliyomuş .

17. BeachBoy

BeachBoy Üye

Beğenileri:
    4.408
    Ödül Puanları:
    123
    Bu konuya 3 kademeli cevap verip açıklığa kavuşturayım.

Kademe 1:

Nacho nickli üyenin sorusu gayet açık ;

"deadlift yerine good morning yapabilirmiyim?" Bende bu sorunun cevabını verdim.

Bu üye benden bacak idmanı istemedi ve bende ona deadlift veya good morning yap demedim aradaki farkları ve bu iki hareketin birbirinin tam muadili olmadığını anlattım.

Kademe 2:

Nacho nickli üyenin spor branşını ben bilmiyorum ( güreşçi mi , VG ci mi , halterci mi, fitness ci mi vs.) o yüzden hipertrofi üzerine mi çalışıyor , dayanıklılık üzerine mi veya güç üzerine mi ona karar verme gibi bir durumum yok malesef.

Bu şu duruma benzer kondisyon bisikleti yerine koşu bandında çalışsam olurmu ? diye soran birine ( ercan gürgöze mantığındaki birisinin ) bu ikiside hipertrofi sağlamaz squat çalış demesine benzer. Belki adam hipertrofik çalışmak istemiyor kondisyon veya güç istiyor. Biz bunu bilemeyiz bilgisayar başında müneccimlik yapma veya niyet okuma gibi bir durumumuz yok malesef :) .

Kademe 3:

Bir hareketi halterciler vs. çalışıyor diye bunu haltercilerden başka kimse çalışamaz diye bir durum olmamalı.

Hareketi bu şekilde ağır kilolarla düşük tekrar vs. sisteminde çalışırsanız good morning hareketi halterci veya powerci hareketi olur.

Hareketi yay , lastik veya düşük kilolarda yüksek tekrarda yaparsanız bu hareket bir fitness hareketi olur. Toparlıyıcı ve sıkılaştırıcı bir hareket olur.

Umarım konuyu aydınlatmışımdır..

Ekli Dosyalar:

• ad1.jpg
      ad1.jpg
      Dosya Boyutu:
      60,6 KB
      Görüntüleme:
      127
    • ad2.jpg
      ad2.jpg
      Dosya Boyutu:
      54,6 KB
      Görüntüleme:
      124
    mista, NacHo, Pappy ve diğer 2 kişi bunu beğendi.
  18. Efrahim

Efrahim Üye

Beğenileri:
    220
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Avukat (Askerlik yapıyorum)
    Yer:
    Şırnak
    Ellerine Sağlık :) Egzersiz Hareketleri Bölümüne Başlık Açsan Cuk Diye Oturacak Bir Mesaj Atmışsın

19. NacHo

NacHo Üye

Beğenileri:
    135
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Fen Bilimleri Fakültesi
    Yaa bi soru sorduk konu nereye geldi :D yardımcı olan herkeze teşekkürler

20. Ömer Faruk Topal

Ömer Faruk Topal Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    18
    Hocam merhaba benim sormak istediğim soru yaşımdan ötürü deadlift ve squat yapmak istemiyorum. Full body programım için bu iki hareket yerine hangi hareketleri yapmalıyım. Dumbell squat ve dumbell lunge uygun mudur örneğin

Sayfayı Paylaş