Deadlift ve squadı ekleme

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve lordumuzca tarafından 15 Mayıs 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen kişi sayısı 1 user .
  1. lordumuzca

lordumuzca Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    18
    Arkadaşlar 6.ayımı bitirdim bölgesel çalışıyorum
    1. gün göğüs ön kol
    2.gün omuz kanat
    3.Gün bacak arka kol

Ectomorf yapıdayım kilo almaya çalışıyorum aynı zamanda 10 kilo aldım hedefim bi 10 kilo daha deadlif ve squat hareketlerinin faydası büyük araştırdığım kadarıyla bacak günüme mi eklesem birini yoksa bir gün birini bir gün birini ilk hareket olarak mı yapsam bilemedim yardımcı olur musunuz ?

GT-I8150 cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi

2. Bekci

Bekci Üye

Beğenileri:
    6.189
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    EU
    2. Güne koy derim,3. Güne koysan deadlift i öne alsan squat ı;squat ı öne alsan deadlift i tam randımanlı yapamazsın,ama yapan arkadaşlarda var.

3. lordumuzca

lordumuzca Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    18
    Tüm vücut çalışan arkadaşım birer gün yapıyor omuzun önüne çok koymak istemiyorum aslında bacak gününe squad eklenebilir leg press yerine deadlift havada kalıyor

4. Kalitos

Kalitos Üye

Beğenileri:
    101
    Ödül Puanları:
    43
    Squat zaten bacak gününün olmazsa olmazıdır.
    Deadlift ise yapış şekline göre sırtı ve ya bacağı (harmstring) hedefler. Buna göre ekleyebilirsin.

Fakat formuna çok çok çok dikkat et. Youtube aç defalarca izle nasıl yapıldığını. Formu oturtana kadar ağırlıksız ve ya düşük ağırlıklar ile yap. Eğer yanlış yaparsan sakatlanırsın. En faydalı hareket olmalarının yanında yanlış yapıldığında da en tehlikeli hareketlerdir.[/quote]

5. lordumuzca

lordumuzca Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    18
    Katılıyorum olmadı birer hafta ve ya 4. günü ekleyebilirim ona göre deadlifti koyarım .
    Adamların ne kadar yapmayın dedikleri hareket varsa salonda hepsini yapıyorlar en iyisi youtube

Sayfayı Paylaş