Deadlift ve kusma sorunu.

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve ahmetgms98 tarafından 13 Ekim 2016 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. ahmetgms98

ahmetgms98 Üye

Beğenileri:
    15
    Ödül Puanları:
    28
    Arkadaslar bacak antrenmanin dan sonra genelde kusasim geliyor kusamiyorum da boyle migdem kalkiyo falan cok fena oluyorum eve zor geliyorum.
    Birde deadlift mevzusu var ondada boyum uzun olduğu icin tam nizami yapamiyorum hareketi baska bi alternatifi var mi acaba ? Teşekkürler.

2. Devon

Devon Üye

Beğenileri:
    123
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Ögrenci
    Yer:
    İzmir
    2 tane 20'lik plaka koy altına boyun sana sıkıntı çıkarıyorsa. Bacak böyle yeni başladıysan 3-4 antreman sonra geçecektir eğer uzun süredir düzenli spor yapıyorsan ve hala oluyorsa ona yapacak bişey yok :D Bacak&Sırt yapıyorsan karna çekiş felan benim miğdemi bulandırıyor sorun belki sırt antremanın olabilir.

ahmetgms98 bunu beğendi.
  3. Pink Zeppelin

Pink Zeppelin Üye

Beğenileri:
    2.171
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    eskişehir
    set arasında kısa süre dinleniyorsan normaldir kusma olayı , tabi yaptığın tekrar sayısına da bağlı. 20 tekrarla squat falan yapıyorsan kusmamak büyük başarı. :) deadlift'te uzun boy bahane olmasın , sonuçta orantısızlık yoksa kolların da uzundur. devon'ın dediği gibi salonundaki plakaların kısa olma ihtimali çok yüksek , altına bir şey koyarsan daha iyi olur.

ahmetgms98 bunu beğendi.
  4. ahmetgms98

ahmetgms98 Üye

Beğenileri:
    15
    Ödül Puanları:
    28
    Omuz bacak yapiyorum 4.ayin basi iste genelde cogu bacak antremanindan sonra oluyor bakalim sakiz cigne falan dedi bi kac kisi denicem onlarida deadlift taktgi icin de teşekkürler onuda denicem :)
    Genelde bacak antremaninfa 15 15 12 yapiyorum 30 sn falan dinleniyorum az mi sizce? Salonda sorabilecegim kimse yok maalesef hoca yok gibi birsey gelen kisilerin spor bilgiside benden fazla denemez .

5. ujohnz

ujohnz Üye

Beğenileri:
    721
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    Öğrenci
    15 tekrar tam zorlayarak yapıyorsan ve karnın biraz açsa, üstüne özellikle bacak çalışıyorsan kusma hissi normal.

ben şuan 18 tekrar civarında tam zorlamayla çalışıyorum, yemin ederim biceps bile kardiyo gibi... hayatımın en iğrenç günlerini yaşıyorum :D

zamanla alışırsın tabi o da var.

ahmetgms98 ve Pink Zeppelin bunu beğendi.
  6. ahmetgms98

ahmetgms98 Üye

Beğenileri:
    15
    Ödül Puanları:
    28
    Aynen hocam işte alışmaya çalışıcaz mecbur :D Tekrar konu açmıyım da burdan bir soru daha sorayım 8-9 gün salona gidemicem fakat evimde dambıll seti vs var o 8-9 günü evde spor yaparak geçirsem çok fazla kayıp yaşar mıyım ? Teşekkürler tekrardan herkese.

Sayfayı Paylaş